Вовків переважно поділяють на три види: Ефіопські вовки, червоні вовки та сірі вовки. Однак у межах цих категорій розрізняють різновиди вовків, об’єднуючи їх у підвиди. Офіційно визнано майже 40 підвидів вовків, найбільші з яких підпадають під категорію сірих вовків.

Багато людей об’єднують всі підвиди сірих вовків разом, називаючи вид сірого вовка найбільшим на планеті. Однак, оскільки в цій групі так багато різних вовків, які підлягають вивченню, є можливість бути більш конкретними. Давайте розглянемо 5 найбільших підвидів вовків у світі та дізнаємося трохи про кожен з них.

5. Великий рівнинний вовк

Вага: 50 кілограм


Довжина: 2 метри


Де мешкає: Великі рівнини


Орієнтовна чисельність: 3,900

ᐈ 5 найбільших вовків у світі - великі вовки - самі великі 2024

Ефективні зграйні мисливці, як і їхні побратими, вовки Великих рівнин полюють на різноманітних оленів, лосів, бобрів і птахів. Середній розмір зграї цього підвиду становить лише п’ять-шість вовків, незважаючи на те, що це найпоширеніший підвид вовків у Сполучених Штатах.

Популяція вовків Великих рівнин була знищена полюванням і відловом до майже повного вимирання, залишивши лише невелику групу вцілілих вовків поблизу канадського кордону. Було докладено зусиль, щоб допомогти популяції відновитися, і вона продовжує зростати і сьогодні.

Чи знаєте ви?

Цей вражаючий і широко розповсюджений підвид вовка включає в себе такі різновиди, як північний скелястий гірський вовк, який колись був виділений в окремий підвид.

4. Аляскинський внутрішній вовк

Вага: 54 кілограма


Довжина: 2 метри


Місцезнаходження: Аляска, Канада


Орієнтовна чисельність: 5,000

ᐈ 5 найбільших вовків у світі - великі вовки - самі великі 2024

Цей підвид, також відомий як юконський вовк, мешкає як на Алясці, так і на Юконі, намагаючись уникати найхолодніших тундр. Високоінтелектуальні, спостережливі зграї аляскинських внутрішніх вовків демонструють високий рівень командної роботи, що дозволяє їм вполювати велику здобич, таку як бізон, лось та лось. Зазвичай вони переслідують здобич і оточують її, атакуючи з усіх боків, щоб вона не знала, з якого боку захищатися. Цей метод не лише ефективно знищує здобич, але й зменшує ризик поранення окремих членів зграї.

Чи знаєте ви?

Забарвлення аляскинських внутрішніх вовків зазвичай варіюється від чорного до білого. Чорний колір є найпоширенішим, а також зустрічаються візерунки хутра, в яких чорний колір поєднується з іншими кольорами.

3. Тундровий вовк

Вага: 56 кілограм


Довжина: 1.5-2 метри


Ареал: Північна Європа та Азія


Орієнтовна чисельність: 30,000-40,000

ᐈ 5 найбільших вовків у світі - великі вовки - самі великі 2024

Як можна здогадатися з назви, тундровий вовк пристосований до екстремально холодного клімату. Його густа шерсть відтінків сірого, іржавого та чорного кольорів забезпечує чудову ізоляцію. Ці вправні хижаки полюють у зграях, як і більшість вовків. Вони також здійснюють вибіркове полювання, відбираючи старих, хворих і слабких членів стад карібу та бізонів.

Чи знаєте ви?

Колись ці величні вовки жили на значно більшій території Північної Європи, але їхня чисельність була підірвана мисливцями-людьми. Після того, як на них почали полювати заради красивих шкур, популяція тундрового вовка, що скоротилася, є найбільш густонаселеною переважно на півночі Арктики та в бореальній частині Росії.

2. Євразійський вовк

Вага: 72 кілограма


Довжина: 1.5 метри


Ареал: Північна Європа


Орієнтовна чисельність: 25 000-30 000

ᐈ 5 найбільших вовків у світі - великі вовки - самі великі 2024

Хоча це близьке порівняння, євразійський вовк вважається в середньому більшим за тундрового вовка, виходячи з їхньої середньої ваги. Хоча цих вовків можна зустріти по всій Західній Європі, Скандинавії та Китаї, найбільша їхня популяція знаходиться в Росії. Найщільніша популяція цих витривалих вовків також знаходиться в Росії.

Основними ознаками, що відрізняють євразійського вовка від інших підвидів, є струнка статура і порівняно коротка, груба шерсть. Забарвлення шерсті сильно варіюється, коливаючись між кремовим, рудим, чорним, сірим або будь-яким поєднанням цих кольорів.

Чи знаєте ви?

Раціон євразійського вовка настільки ж різноманітний, як і його середовище проживання. Вони харчуються не лише звичайною собачою їжею – оленями та вівцями, але й гризунами, жабами та ящірками.

1. Найбільший Вовк долини Маккензі

Вага: До 80 кілограм


Довжина: від 1.5 до 2 метрів


Ареал проживання: Аляска та Західна Канада


Орієнтовна чисельність популяції: 7,000 – 10,000

ᐈ 5 найбільших вовків у світі - великі вовки - самі великі 2024
SONY DSC

Вовк долини Маккензі – найбільший вовк у світі. Також відомий як північно-західний вовк або канадський лісовий вовк, цей пухнастий гігант блукає північним заходом, часто відвідуючи долину річки Маккензі. Річка Маккензі – найдовша річкова система Канади, яка живить розгалужену екосистему, де можуть процвітати найбільші вовки.

Вовк долини Маккензі також поширений у Єллоустонському національному парку, де він відіграє важливу роль у стримуванні популяції лосів. Ці розумні, грізні вовки зазвичай полюють, координуючи натовп, який змушує наймолодших і найслабших членів стада відставати, щоб їх було легше зловити.

Чи знаєте ви?

Ці вовки мають особливо міцні кінцівки і великі легені, пристосовані до дихання на великій висоті, що дозволяє їм панувати у своєму природному середовищі існування. Вовки долини Маккензі вважаються найбільш крупнотілими підвидами вовків у порівнянні зі своїми більш низькорослими родичами. Їх важка статура надає їм дещо кремезнішого і округлішого вигляду, ніж у інших видів вовків.