Сучасний торговельний центр народився у США в 1956 році і відтоді поширився в інших частинах світу. Інші країни розвинули американську концепцію торговельних центрів і створили масивні комплекси, які часто включають в себе більше, ніж просто магазини роздрібної торгівлі. У цих великих торгових центрах також є кінотеатри, боулінги, продуктові магазини та сотні ресторанів. Майже всі торгові центри з цього списку розташовані в Азії, і багато з них були побудовані однією і тією ж компанією, SM Prime Holdings.

9. Торговий центр Утама

Розташування: Бандар Утама Дамансара, Селангор, Малайзія


Загальна орендна площа (поверховість): 465,000 м²


Кількість магазинів: 700+


Рік відкриття: Фаза 1 в 1995 році; Фаза 2 в 2003 році

ᐈ 9 найбільших торгових центрів у світі - великі торгові центри - самі великі 2024

1 Утама – найбільший торговельний центр Малайзії, який був вище в цьому списку, коли його вперше відкрили в 1995 році. На момент написання цієї статті 1 Утама є восьмим за величиною торговим центром у світі, оскільки за останні кілька років були побудовані більші торгові центри.

1 Утама має понад 465 000 квадратних метрів орендованої площі і містить понад 700 магазинів. Будучи найбільшим торговельним центром Малайзії, 1 Утама – єдиний торговельний центр в країні, який має чотири універмаги: Aeon, Parkson, Isetan і Tangs.

Чи знаєте ви?

1 Утама розділений на різні тематичні зони, щоб полегшити навігацію. Це Хайстріт, Овал, Рейнфорест (зі справжнім тропічним лісом), Секретний сад, Променад, Променад Лейксайд, Центр Корт, Ледж, Фуд Стріт, Спортзона та Розважальна зона.

8. Торговий центр Центр міста Ісфахан

Місцезнаходження: Ісфахан, Іран


Загальна орендна площа (поверховість): 465,500 м²


Кількість магазинів: 750+


Рік відкриття: 2012

ᐈ 9 найбільших торгових центрів у світі - великі торгові центри - самі великі 2024

Центр міста Ісфахан – найбільший торговий центр в Ірані з загальною орендованою площею 465,500 квадратних метрів. Як і більшість торгових центрів у цьому списку, Центр міста Ісфахан має багато функцій, окрім магазинів роздрібної торгівлі відомих брендів, включаючи кінотеатр IMAX.

Окрім торгового центру, в багатофункціональному комплексі Центр міста Ісфахан розташовані п’ятизірковий готель, парк розваг, офісна вежа та міжнародний центр обміну фінансами. У комплексі також знаходиться Університет прикладних наук і технологій “Ісфахан Сіті Центр”.

Чи знаєте ви?

Центр міста Ісфахан – один з найбільших торгових центрів з музеєм всередині. Музей землі “Престиж” є першим приватним музеєм в Ірані.

7. Торговий центр Приморське місто Себу

Розташування: Місто Себу, Філіппіни


Загальна орендна площа (поверховість): 470 486,31 м²


Кількість магазинів: 700+


Рік відкриття: 2015

ᐈ 9 найбільших торгових центрів у світі - великі торгові центри - самі великі 2024

Приморське місто Себу – це 56-й торговельний центр, побудований SM Prime Holdings, і третій за величиною торговельний центр на Філіппінах. Нещодавно відкритий у 2015 році, Приморське місто Себу має загальну орендовану площу 470 486,31 квадратних метрів. У Приморському місті Себу є продуктовий магазин Hypermarket, п’ять кінотеатрів, кінотеатр IMAX, боулінг-центр, льодовий каток і сад на даху.

Щоб підкреслити острівну атмосферу Себу, Приморське місто Себу оформлений у стилі наутилуса. У торговому центрі також є критий майданчик для проведення концертів та оглядова вежа, звідки відвідувачі можуть насолоджуватися видом на місто Себу.

Чи знаєте ви?

За межами Приморського міста Себу знаходиться гігантська скульптура зі сталевого куба розміром 21 метр на 21 метр, яка слугує орієнтиром торговельного центру.

6. Торговий центр Мегамолл

Місцезнаходження: Мандалуйонг, Метро Маніла, Філіппіни


Загальна орендна площа (поверховість): 474 000 м²


Кількість магазинів: 500+


Рік відкриття: 1991

ᐈ 9 найбільших торгових центрів у світі - великі торгові центри - самі великі 2024

Мегамолл у Манілі став третім торговельним центром, збудованим філіппінською компанією SM Prime Holdings. Наразі Мегамолл є другим за величиною торговельним центром на Філіппінах із загальною орендованою площею 474 000 квадратних метрів.

Як і всі торгові центри SM Prime Holdings, Мегамолл має не лише магазини роздрібної торгівлі. У Мегамоллі є боулінг, великий комплекс кінотеатрів, а також ковзанка олімпійського розміру.

Чи знаєте ви?

Усередині Мегамоллу є церква площею 585 квадратних метрів, яка називається Каплиця Євхаристійного Господа.

5. Торговий центр Сіті Північна Едса

Місцезнаходження: Кесон-Сіті, Філіппіни


Загальна орендна площа (поверховість): 498 000 м²


Кількість магазинів: 800+


Рік відкриття 1985

ᐈ 9 найбільших торгових центрів у світі - великі торгові центри - самі великі 2024

Сіті Північна Едса у Кесон-Сіті, Філіппіни, є найбільшим торговельним центром у країні. Це також перший торговельний центр, відкритий компанією SM Prime Holdings у 1985 році. З роками Сіті Північна Едса розширювався, і зараз його загальна орендна площа становить 498 000 квадратних метрів.

Сіті Північна Едса достатньо великий, щоб мати кілька продуктових магазинів, амфітеатр на понад 1 200 місць, 12 кінотеатрів і понад 800 магазинів. Усередині Сіті Північна Едса також є понад 200 ресторанів і паркувальний комплекс на понад 4 000 місць.

Чи знаєте ви?

SM розшифровується як Shoemart, який був першим магазином, відкритим Генрі Саєм-старшим, засновником SM Prime Holdings та Сіті Північна Едса.

4. Торговий центр ІКОНСІАМ

Місцезнаходження: Бангкок, Таїланд


Загальна орендна площа (поверховість): 525 000 м²


Кількість магазинів: 1000+


Рік відкриття: 2018

ᐈ 9 найбільших торгових центрів у світі - великі торгові центри - самі великі 2024

ІКОНСІАМ – найновіший торговельний центр у цьому списку, він був відкритий лише нещодавно, 9 листопада 2018 року. Інвестори вклали понад 1,65 мільярда доларів у будівництво ІКОНСІАМ, який отримав назву “Ікона вічного процвітання”.

Зараз ІКОНСІАМ є найбільшим торговельним центром Таїланду розміром 525 000 квадратних метрів торгових площ. ІКОНСІАМ – це не просто торговий центр, це багатофункціональний простір, в якому також розміщені ресторани, розважальні заклади та житлові приміщення. На відміну від деяких інших торгових центрів у цьому списку, ІКОНСІАМ одразу привернув увагу великої кількості людей.

Чи знаєте ви?

В ІКОНСІАМ розташований найперший в Таїланді магазин Apple Store. Сотні людей вишикувалися в чергу на ніч, щоб першими зайти в Apple Store в день відкриття.

3. Торговий центр Сіті Тяньцзінь

Розташування: Тяньцзінь, Китай


Загальна орендна площа (поверховість): 565 000 м²


Кількість магазинів: 2500+


Рік відкриття: 2016

ᐈ 9 найбільших торгових центрів у світі - великі торгові центри - самі великі 2024

Сіті Тяньцзінь – ще один із китайських “торгових центрів-привидів”. Незважаючи на те, що Сіті Тяньцзінь такий великий і пропонує широкий вибір магазинів і послуг, він часто пустує. На додаток до традиційних магазинів торговельного центру та фуд-кортів, у Сіті Тяньцзінь є кінотеатр, французький продуктовий магазин та баскетбольні майданчики.

Сіті Тяньцзінь є найбільшим торговим центром у портфелі SM Prime Holdings. SM Prime Holdings – це велика мережа торговельних центрів, що базується на Філіппінах. Загальна орендна площа Сіті Тяньцзінь становить 565 000 квадратних метрів.

Чи знаєте ви?

Сіті Тяньцзінь розділений на п’ять різних будівель, які названі на честь традиційних китайських “п’яти елементів” – металу, дерева, вогню, води та землі.

2. Торговий центр “Золоті ресурси”

Місцезнаходження: Пекін, Китай


Загальна орендна площа (поверховість): 557,419 м²


Кількість магазинів 1000+


Рік відкриття: 2004

ᐈ 9 найбільших торгових центрів у світі - великі торгові центри - самі великі 2024

До того, як у 2005 році був побудований Новий Південно-Китайський торговий центр, торговий центр Золоті ресурси у Пекіні був найбільшим торговим центром у світі. Торговий центр Золоті ресурси має площу понад близько 557 419 квадратних метрів і вміщує понад 1 000 магазинів.

Як і деякі інші великі торгові центри в Китаї, ТЦ Золоті ресурси спочатку не був таким популярним, як сподівалися його розробники. Протягом багатьох років торговий центр Золоті ресурси був переважно порожнім, але зараз він приймає більше відвідувачів, оскільки середній клас у Китаї зростає.

Чи знаєте ви?

Торговий центр Золоті ресурси має понад шість поверхів і 230 ескалаторів.

1. Новий торговий центр Південного Китаю

Розташування: Дунгуань, Китай


Загальна орендна площа (поверховість): 659,612 м²


Кількість магазинів: 2350


Рік відкриття: 2005

ᐈ 9 найбільших торгових центрів у світі - великі торгові центри - самі великі 2024

Торговий центр Південного Китаю у місті Дунгуань, Китай, є найбільшим торговим центром у світі з загальною орендованою площею 659,612 квадратних метрів. У торговому центрі Південного Китаю можуть розміститися до 2 350 магазинів.

Хоча власники Нового торгового центру Південного Китаю мали намір зробити його головною визначною пам’яткою, більша частина торгового центру залишалася порожньою протягом більше десяти років. Лише близько 10% площі Нового торгового центру Південного Китаю було здано в оренду, а місцеві жителі не часто відвідували його через брак наявного доходу. Однак в останні роки Новий торговий центр Південного Китаю було відремонтовано, і тепер у ньому є магазини, орієнтовані на середній клас Китаю, а не на багатих, кінотеатр у стилі IMAX, а також дитячі атракціони.

Чи знаєте ви?

Новий торговий центр Південного Китаю настільки масивний, що в ньому є копія Тріумфальної арки з Парижа, Франція, а також копія дзвіниці Святого Марка з Венеції, Італія, і Сфінкс з Єгипту.