Еріка Пуісіс пише про товари для дому для The Spruce і спеціалізується на дизайні інтер’єру та догляді за рослинами. Вона писала для Forbes та блогів про розумний дім, таких як Smart Home Solver та TechDigg.

Опубліковано 06/02/22Переглянуто

Кетлін Міллер — визнаний майстер-садівник і садівник з більш ніж 30-річним досвідом роботи в органічному садівництві, фермерстві та ландшафтному дизайні. Вона заснувала Gaia’s Farm and Gardens, працюючу стійку пермакультурну ферму, і пише для Gaia Grows, колонки в місцевій газеті.

Сади з гравію — це привабливий, але невибагливий варіант ландшафтного дизайну. Ви можете використовувати гравій не лише для пустельних пейзажів, але й для створення певних зон на подвір’ї чи в саду, як основу для контейнерних садів, або для створення візуального інтересу за допомогою каменів різного розміру та кольору.

Наповнювач для гравійних садів може бути найрізноманітнішим: від дрібної гальки розміром з горошину до великих каменів, включаючи річковий камінь або інші ландшафтні породи. Зазвичай гравійний сад замінює верхній шар ґрунту від 4 до 8 дюймів. У гравійному саду можна вирощувати багато рослин, хоча найпопулярнішими є витривалі сорти з мінімальною потребою в поливі. На додаток до зменшення навантаження на полив, гравійні сади також є хорошим вибором, якщо ви хочете зменшити ріст бур’янів. У цьому варіанті озеленення бур’яни приживаються набагато рідше.

Сад сукулентів

Сукуленти потребують нечастого поливу, але відмінного дренажу, що робить їх гарним варіантом для рослин гравійного саду. У цьому прикладі від Altman Plants різноманітність видів і розмірів алое та інших сукулентів створює візуальний інтерес і забезпечує яскравий колір на тлі сірої поверхні гравію.

.

Гравійні грядки

Застосування мульчі на ваших грядках може забезпечити ряд переваг, включаючи утримання вологи і придушення бур’янів. Гравій, як видно на цих грядках, може бути альтернативою мульчі з дерева або синтетичного каучуку. Він дозволяє воді та кисню проникати до поверхні ґрунту, а також забезпечує певну ізоляцію як влітку, так і взимку.

.

Навколо піднятої грядки

Використовуйте гравій навколо піднятих грядок, щоб створити прохідну доріжку для догляду за рослинами та збирання врожаю. Перевага цього варіанту полягає в тому, що будь-який поливний стік буде легко просочуватися в гравійні канали між грядками, що збереже вашу доріжку чистою від бруду.

.

Сидячий сад

Водний сад може запропонувати спокійне, просте місце для роздумів, як у цьому гравійному саду з сидячими каменями. Замість зеленого, трав’янистого центру, цей сад має теплий, нейтральний камінь як природний матеріал поверхні. Камінь створює спокійний, рівномірний фон для фіолетових польових квітів і гладких сидячих каменів, розташованих по периметру саду.

.

Зона розваг на відкритому повітрі

Гравійний сад може бути і місцем для спілкування. Обладнаний зручними сидіннями і каміном, цей великий простір є чудовим місцем для зустрічей і садівництва, як видно з піднятих ящиків для розсадження на задньому плані. На відміну від трави, яка швидко витоптується під інтенсивним пішохідним рухом, гравій є гарним вибором для ділянок, по яких часто ходять люди або ставлять меблі.

.

Доріжка зі сходинками

Створіть сад з гравію, де можна ходити, використовуючи гладкі, плоскі сходинки для створення доріжки у вашому ландшафтному дизайні. У порівнянні з мульчею або землею, гравійний сад збереже ваше взуття чистішим і менш схильним до занепокоєння від блукаючих ніг. Однак, добре спланована доріжка зі східчастих каменів практична і дає чіткий візуальний сигнал для пересування по саду, не турбуючи ваші рослини.

.

Палубний сад

Гравійний сад не завжди повинен бути у дворі. Він може стати чудовим варіантом для тераси, який не потребує особливого догляду. Незалежно від того, чи це навколо басейну, чи частина вашого розважального простору на відкритому повітрі, такий вигляд не дасть бруду та мульчі розкидатися по вашому палубному матеріалу.

.

Кактусовий сад

Кактусовий сад — популярний вибір для ксерискапінгу, оскільки він дає вам можливість мати яскраві, барвисті рослини, мінімізуючи при цьому використання води. Гравій відіграє важливу роль, дозволяючи опадам та іншій волозі просочуватися в землю, запобігаючи її швидкому випаровуванню назад в атмосферу. Посушливі багаторічні рослини, такі як агава, бугенвілія та кактуси, будуть радувати вас рік за роком.

.

Сходинки на вході

Такі елементи ландшафту, як сходинки, що ведуть до вхідних воріт або під’їзду вашого будинку, зазвичай не прикрашають рослинами. Однак ці мікро-гравійні сади визначають кожну сходинку і створюють чіткий візуальний образ, спрямовуючи погляд вгору по доріжці. Великі сірі камені, використані в якості наповнювача, створюють контраст з дрібним персиковим гравієм саду. Відповідно до водної природи ксеризованого переднього двору, ці міні-гравійні сади мають одну рослину кактуса, щоб зберегти простий вигляд і звести до мінімуму потребу в поливі.

.

Передній двір, що не потребує особливого догляду

Надайте своєму газону невибагливого вигляду, перетворивши його на гравійний сад, як показано тут. Ви можете зробити газон простим і розрідженим, прикрасивши його невеликою кількістю квітучих сукулентів або камінням, що не потребують догляду, або взагалі без них. Або ж включіть до плану дизайну більш витривалі рослини, якщо ви віддаєте перевагу більш візуально різноманітному вигляду подвір’я вашого будинку. У будь-якому випадку, гравійний сад на подвір’ї привертає увагу до екстер’єру будинку, водночас зводячи до мінімуму потребу в поливі та догляді за газоном.

.

Масштабний гравійний сад

Хоча гравійні сади часто обирають через їхню просту естетику, ви також можете посилити драматизм цього ландшафтного дизайну, обравши рослини з великою присутністю. Цей посухостійкий сад привертає увагу поєднанням агави, стахісу, декоративних трав та інших рослин, які потребують мінімального догляду. Вибираючи рослини, які зроблять сміливу заяву, враховуйте такі фактори, як висота рослини, колір листя і характер цвітіння. Вам не обов’язково створювати симетричну композицію, але збалансуйте масштаб рослин по довжині саду. Крім того, постарайтеся розташувати більші рослини в глибині гравійного саду, даючи можливість меншим рослинам зробити візуальний внесок на передньому плані.

.

Сад біля підпірної стіни

Перетворіть свою підпірну стіну на кактусовий гравійний сад, щоб отримати привабливий, але простий в догляді ландшафтний дизайн. Комбінацій майже нескінченна кількість, але одна з ідей, яку варто дослідити, — це поєднання великих каменів з дрібнішим гравієм для контрасту текстури та масштабу. Важливо, щоб вигляд був яскравим, а не тьмяним і монотонним. Цього можна досягти за допомогою різноманітних кактусів, які додають зелені в гравійний сад підпірної стіни.

.

Контейнерний сад

Не всю флору і фауну потрібно висаджувати в землю. Замість цього ви можете використовувати гравійний сад як фон для контейнерного саду. Не забувайте уважно стежити за рівнем вологості рослин, вирощених у контейнерах, оскільки коріння не може вбирати вологу з ґрунту. Однак, якщо ви виберете рослини, що не потребують особливого догляду, ви зможете насолоджуватися гравійним садом без зайвих клопотів, який також дає вам можливість додавати або переміщати рослини за потреби.