Озеро Капчагай — одне з найулюбленіших місць для відпочинку жителів Казахстану і туристів з інших країн. Ті, хто вже побував тут, стверджують, що водойму можна порівняти з морем. Багатьох цікавить, що таке Капчагай — озеро чи море? Розберемося.

Насправді, Капчагай не належить ні до одного, ні до іншого типу водойм. Це штучне водосховище.

Створено його 1970 року в Капчагайській ущелині. Для цього перегородили річку Ілі. Водосховище було потрібне для того, щоб трохи розвантажити річку і відрегулювати її стік.

Чому тоді Капчгайську водойму називають озером? Річ у тім, що існує теорія, за якою на місці сучасного водосховища справді було озеро, утворене природним шляхом. Але в один момент водойма зникла, залишивши після себе сушу. Такі висновки було зроблено на основі стародавніх малюнків, які виявлено на скелях Тамгали-Тас.

Капчагайське водосховище досить велике: його довжина близько 180 км, а ширина — близько 22 км. Максимальна зафіксована глибина водойми — 42 м.

До складу Капчагайського озера входить ложе річки Ілі, а також впадають кілька її приток, серед яких Чарин, Тургень, Талгар.

Якщо подивитися на фотографії, водосховище Капчагай дійсно схоже на море. Вся справа в його великих розмірах і чистій бірюзовій воді. Також на берегах водойми не спостерігається особливої рослинності. Натомість у водах Капчагая водиться багато сортів різної риби.

Водосховище Капчагай стало основою для будівництва потужної електростанції 1969 року. Потім біля водойми побудували місто Капшагай (Капчагай). Тепер це вельми популярний курорт, на який їдуть, щоб насолодитися пляжним відпочинком. На берегах водосховища розташовано безліч готелів і пансіонатів.

Водосховище Капчагай можна називати як завгодно — озером чи морем. Головне, що ця водойма є прекрасним місцем, куди однозначно варто приїхати відпочивати.

Читайте також: Озеро Каїнди: історія

Дізнавайтеся про все першими

Підпишіться і дізнавайтеся про свіжі новини Казахстану, фото, відео та інші ексклюзиви.

You may also like

Как правильно использовать пушер

Фільми, від яких не можна відірватися: кіноподорож

Лучшие топ 20 турецких сериалов — по мнению зрителей

Приключения на Фингерских озерах: 10 лучших видов активного отдыха и достопримечательностей

Кім Кі Дук: фільми режисера, які увійшли в історію кінематографа

Книги, що змінюють свідомість людини: топ-10

Добавить комментарий

Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.