Ще за часів, коли прабатьки домашніх кішок жили в умовах дикої природи, їм потрібно було добре полювати для прожитку, а ще вміти рятуватися в разі небезпеки, що насувається. Велика заслуга в умінні кішок добре лазити по деревах і полювати на дрібних гризунів і пташок перед кігтями.

Кігті для тварини-справжній інструмент виживання. Домашні ж кішки майже не ведуть полювання, а проживають в квартирних умовах, навіть не лазять по деревах. Але залишилися кігті від диких родичів, псують життя самому власнику. Деякі кішки, невчасно привчені до спеціальної когтеточке (або когтедралке), являють собою справжнє лихо для штор і інтер’єрних меблів людини.

Доглядати за власним називається» зброєю», тварини починають з найперших місяців життя. Почавши з 4 тижні, кошенята майстерно обгризають кігтики, власне заточуючи їх, і відпрацьовують мисливські інстинкти на всьому, що може бути, згідно з їх точки зору, корисним.

Крім дряпання поверхонь, домашні кішки залишають невидимі сліди. Мало хто знає, але на подушечках лап вусатих вихованців, розміщені нестандартні залози, що виділяють пахучий секрет, не чутний для людського нюху. Таким чином, кішка дряпає меблі, стіни і штори не тільки заради заточування кігтів, але і щоб позначити територіальні межі.

Не варто сердитися на вихованця, а краще зрозуміти, для чого тварина це робить і як допомогти поміняти звички.

Скільки кігтів у кішки

Кількість кігтів у домашніх кішок стандартне для представників таких ссавців. Так, здорова кішка без аномалій розвитку кінцівок, має 18 пальців. На передніх лапах 4 ключових і 1 додатковий (рудиментарний), а на задніх кінцівках по 4.

Кігтьові відростки мають серповидну форму, а ще володіють неординарною здатністю втягуватися і висуватися якщо знадобиться. Відбувається ця модифікація під контролем сухожильних зв’язок і м’язових волокон, природно не без участі нервової системи.

За власним анатомічним народженням, кігті являють собою похідне покриву шкіри (також як і нігтьова пластина у людини). Складається кіготь вихованця з зовнішніх шарів сосочкового шару дерми у якого в складі щільний протеїн – кератин, службовець охороною для живих м’яких тканин. У внутрішній частині кігтя розташована м’яка тканина, представлена високою кількістю нервових волокон і судинних сплетінь.

Господарі, систематично підстригають кігті власним кішкам, знають, що пошкодження м’якої частини (пульпи кігтя), небезпечно сильними відчуттями болю у тварини, а ще буде причиною кровотечі і процесів запального характеру.

Будова кігтя кішки

Як вже вище говорилося, будова лапи у кішки досить специфічне, що дає можливість кігтям втягуватися і випускатися. Безшумність пересування вихованки здебільшого полягає в тому, що вона ходить майже не пальцях, не ступаючи повністю на стопу, при цьому кігті у неї заховані. Це дає можливість тварині підбиратися до жертви максимально непомітно.

Кішки отримують інформацію з навколишнього світу не тільки за допомогою нюху і зору. У них дуже розвинені органи, що відповідають за тактильні відчуття і вібрації повітря. Домашня кішка отримує інформацію, торкаючись лапами до предметів або людям, а ще вловлює повітряні коливання за допомогою вібрисів, розташованих не тільки на морді, а й між подушками пальців на лапках.

У переважній безлічі випадків форма кігтів у кішок має серповидну форму. Існують і винятки з правил. Так, кішка перської породи, мають загнуту нігтьову форму. Це дає можливість наносити небезпечні каліцтва при бійках з іншими тваринами, так як загнуті кігті заходять прямо під покрив шкіри.

Для чого кішці кігті

Кігті кішки-справжня зброя мисливця. Вони можуть распаривать м’які тканини жертви без великих зусиль. Але одночасно, кігті надзвичайно сприйнятливі, через те що, що мають в основі справжнє сплетіння нервових закінчень і судин. Господарі домашніх кішок, які стикалися з процесом обрізання кігтів, знають, що пошкодження пульпи кігтя – дуже болючий і небезпечний етап. Важливо проводити маніпуляцію чітко, неухильно дотримуючись порад по стрижці кігтів.

Крім ключових 4 кігтів на передніх лапах, у кішок є додаткові, п’яті пальці, обладнані кігтями. Ці кігті не застосовуються тваринам в звичайному житті, але фахівці в області зоології запевняють, що вони потрібно для того, щоб кішка спокійно могла лазити по вертикальних поверхнях.

Особливість лап у кішок вважається те, що вони ходять власне на пальцях, не ступаючи повністю на стопу. В результаті еволюції, зменшення навантаження на пальці сталося шляхом посилення подушечок на лапах (своєрідних мозолів), що дозволяє не тільки робити ходьбу безвучной, але і амортизувати в необхідних умовах при стрибках з висоти.

Кігті у кішки-невід’ємна частина їх сутності. Тому здатність і бажання дряпати все навколо, почавши з маленьких років, не представляє, по суті, поведінкову проблему. Це звичайне фізіологічний стан.

Кігті важливі для тварини і застосовуються для правильно догляду за вовняним покривом. За допомогою кігтів, вихованець розплутує грудочки шерсті, прочісує шубку, покращуючи повітряну циркуляцію між покривом шкіри і зовнішнім середовищем. Крім цього, кігті потрібні кішкам для витягування і тренування м’язових волокон і сухожиль. За допомогою зацепа за поверхню, кішка може відмінно розтягнути затерплі і напружені м’язи.

Процес заточування кігтів, не завжди по суті вважається заточуванням. Дряпаючи когтеточку, а через брак її і меблі, кішка позбавляється від омертвілих лускою на кігтях, звільняючи здорову частину. Також за допомогою лап і кігтів, кішки залишають замасковані визначення територіальних кордонів. І природно, базова функція кігтів у кішки-здійснення захисту під час нападу ворогів.

Функції кігтів у кішки дозволяють краще утримувати рівновагу і врівноважувати якщо знадобиться. Кігті-додаткова опора під час ходьби або ж бігу, стрибків або підняттів на висоту.

Чому кішка точить кігті

Для чого кішка точить або гризе кігті, цікавить багатьох господарів хвостатих вихованців. Крім заточування власної зброї, кішка точить ороговілі відростки через дискомфортних почуттів. Так, відмерлі частинки кігтів, завдають незручність кішці в процес втягування їх в подушечку. Вихованець починає нервувати і намагається відкусити або сточити заважає шар.

Власне це дуже часто провокує тварина дерти диван, штори або ж інші відповідні поверхні. Цього уникнути майже не можливо, тому рекомендується заздалегідь придбати спеціалізовану когтеточку і привчити тварину до неї. Кішка буде знати належний простір, де можна дуже легко заточити і привести власне знаряддя захисту в порядок.

Якщо кішка гризе власні кігті, або ж впускає їх в тіло господаря під час того, коли лежить на колінах, лаяти її не можна ні за що. Таким чином, тварина залишає власний своєрідний секрет на улюбленому власника, вказуючи іншим тваринам про те, що господар зайнятий.

Інший основою того, що кішка починає «точити» кігті про господаря, вважається так званий молочний крок. Явище це обумовлене рефлексами з дитячих часів. У молодому віці, кошенята посилено мнуть лапками живіт матері і активізують, таким чином, прихід молока. Аби не допустити отримувати таку ласку від вусатого улюбленця, ветеринари рекомендують проводити постійну стрижку кігтів у кішок або ж придбати спеціалізовані ковпачки-насадки на кігті.

У кішки шаруються кігті

Іноді господарі помічають, що кігті у кішки починають розшаровуватися. В даних випадках не варто втрачати самоконтроль і припускати найбільш страшне. Найпопулярнішою основою, чому у кішки шаруються нігті, вважається традиційний фізіологічний процес зростання. У нормальних природних умовах кігті у кішок ростуть швидко, відмирає Старий роговий шар, замінюючись на новий. Здорові тварини обдирають ороговілий шар про когтеточку, регулюючи таким чином відшаровування.

Іншими причинами розшаровування кігтя вважається невірне проведення зачіски відростка. В основному, відшарування, спровокована невірною стрижкою, видно відразу. Основою ставати невірний зріз або ж Тупі інструменти, застосовані для состріганіе.

Також відшарування кігтя у кішки провокує різка нестача потрібних вітамінних і речовин на мінеральній основі. Дуже часто у кішок в разі дефіциту вітамінів діагностуються проблеми не тільки з кігтями, але з шкірою і шерстю. Діагностований дефіцит мінеральних і вітамінних речовин в організмі тварини вимагає особливого підходу. Вихованця переводять на спеціальне харчування, збагачене всіма необхідними нутрієнтами.

для того щоб не допустити розшарування кігтів у вихованця, рекомендується правильно проводити зачіску відростків, а ще ретельно стежити за якістю раціону харчування. Кожна Домашня тварина повинна мати вдома власну когтеточку для того щоб вільно до неї підходити якщо знадобиться.

Стрижка кігтів також проводитися систематично в залежності від ступеня зростання. Якщо господареві важко проводити обробку і видалення кігтів, рекомендується звернутися до ветеринарного професіонала. Він допоможе і покаже, як правильно стригти кігті, а ще як уникнути можливої травматизації.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.