Психологи стверджують, що в любові існують стадії, які проходять багато пар на різних етапах своїх відносин. Дізнайтеся, на якій фазі перебуваєте ви в даний момент і що потрібно пам’ятати, щоб досягти ідеальної любові.

Все більше число людей закінчує відносини, які перестали приносити радість. Але що, якщо це відбувається через те, що ми ідеалізуємо любов? Звідки така впевненість, що все у відносинах має бути ідеально? Сучасне суспільство і культура змушують нас думати, що в любові не буває проблем, а якщо щось пішло не так, то з цим треба швидше зав’язувати.

В результаті ми платимо дуже високу ціну і розплачуватися доводиться власними відносинами. Але їх можна врятувати, якщо вчасно зрозуміти, що ви всього лише проходите непросту стадію. Пам’ятайте, що в житті є місце рутині, побутовим труднощам, відчуженню, розчаруванню і ще багато інших речей. Усвідомлення цього дозволить виростити справжні почуття і побудувати ідеальну любов.

Перша стадія: закоханість

Закоханість завжди приходить в наше життя несподівано і неусвідомлено. Вона виникає сама по собі, її не можна запобігти або заглушити насильно. Коли говорять про закоханість, мають на увазі хімію, яка виникає між двома душами. Закоханість – це не свідомий вибір, а прояв інстинкту. При цьому вона дійсно задовольняє нашу потребу в любові, але лише тимчасово.

Коли ми закохані, то відчуваємо, що потрібні комусь, бачимо, що нас цінують і нами захоплюються. Закоханість не терпить критики і заперечень. Ви нікого не слухаєте, адже самі знаєте, хто вам підходить. Ви готові присвячувати весь час і сили партнеру, який для вас стає найкращою людиною на землі.

На жаль, рано чи пізно закоханість зникає, а ми неминуче повертаємося в реальний світ.

Друга стадія: становлення пари

Любов – це вже усвідомлений вибір. Продовжувати любити можна, навіть коли закоханість пішла. Ви починаєте відчувати міцний зв’язок з партнером і відчуваєте себе парою. Вам комфортно і спокійно разом, ви впевнені один в одному. Ви ростете і розвиваєтеся разом з партнером і починаєте розуміти, що по-справжньому потрібно людині поруч.Саме на цьому етапі багато людей приймають такі важливі рішення, як почати жити разом, одружитися або завести дитину. Ви знаєте, що ваш союз заснований на спільних цінностях та взаємній повазі. Друга половинка стає повноцінною частиною вашого життя, і ви розумієте, що світ крутиться навколо вас двох як єдиного цілого.

Третя стадія: розчарування і відчуження

Розчарування і відчуження – найскладніша стадія, через яку проходять багато пар. Однак аж ніяк не всі можуть подолати цю фазу. Найбільша кількість розлучень і розлучень припадає саме на цей період.

Стадія розчарування в чомусь схожа на похмілля. Вам сумно і боляче, що вечірка закінчилася, а її наслідки викликають неприємні відчуття.

Почуття зникли, надії на світле майбутнє звалилися. Здається, що у ваших стосунках все йде неправильно з якоїсь незрозумілої причини. Ви дивуєтеся, куди подівся той чоловік, в якого ви були закохані спочатку.

У період закоханості ми розглядаємо партнера як ніби під лупою. Жарти здаються подвійно смішними, природний сарказм сприймається як доказ гострого розуму, а все, що пов’язано з цією людиною, здається ідеальним. Але коли настає стадія розчарування, ми бачимо вже іншу картину: жарти здаються примітивними, сарказм перетворюється в гордовитість, а будь-які коментарі вголос і зовсім починають дратувати.

Неминуче ми задаємо собі питання: а чи правильний вибір ми зробили? Не панікуйте, ви не одні стикаєтеся з подібною проблемою. Пережити цю стадію складно, але якщо у вас вийде, далі буде тільки краще.

Четверта стадія: робота над любов’ю

Не варто впадати у відчай, якщо вам здається, що почуття пішли. Можна продовжувати любити, навіть коли ви перестали дивитися на партнера крізь рожеві окуляри. Ви врятуєте ситуацію, якщо зміните свій спосіб мислення. Той, хто хоче любити, знайде відповідний спосіб. А за роботу над відносинами ви отримаєте несподівану нагороду: ваші почуття стануть дорослішими і міцніше.

Визнайте, що людина поруч не може і не повинна бути ідеальною.

У всіх нас є мінуси, проблеми, комплекси, але в кожному з нас є і щось прекрасне. Вам належить закохатися не в гідності, а в недоліки партнера. Не забувайте, що відносини – це робота, тому направте зусилля на те, щоб зберегти ваш союз. Наберіться терпіння, адже для справжнього кохання потрібен час.

П’ята стадія: любов, здатна змінити світ

Наше життя – складна штука, в якій бувають важкі часи. Справитися з усіма проблемами поодинці можна, але важко. Коли ви побудуєте справжню любов і пройдете через неминучі труднощі, то в особі своєї другої половинки придбаєте сильного союзника і головного однодумця.
Наймогутніша сила в цьому світі – сила двох людей, об’єднаних в єдине ціле. На останній стадії з’являється абсолютно новий рівень взаємної поваги і прийняття. Ви нічого не приховуєте, знаєте сильні і слабкі сторони один одного і любите партнера таким, яким він є.

Така любов дійсно все змінює. Вона дозволяє забути старі образи, дає впевненість в собі і допомагає відчути свою значимість і значущість людини поруч. Не забувайте, що любов – це вибір. І вибрати її можна вже сьогодні.