Наш організм завжди намагається дати нам підказки, які свідчать про певні порушення, проте ми далеко не завжди на них зважаємо. Якщо ви часто задумуєтесь чому болять ноги нижче колін, ступні чи навіть пальці, то варто замислитись і над тим, щоб обстежитись і нарешті вияснити причину. Серед можливих причин можуть бути:

 • Варикозна хвороба – це захворювання при якому через порушений кровообіг відбувається венозний застій у кінцівках. Такий стан часто призводить до важкості в ногах та ниючого болю, котрий постійно посилюється до кінця дня. При такому захворюванню у болять ноги нижче колін та, навіть, ступні.

7 поширених причин, чому болять ноги

Що з цим робити?

Для початку зробіть УЗД обстеження вен, з його результатами зверніться до флеболога і він призначить вам необхідне лікування. Часто серед списку заходів є такі пункти:

 1. компресійний трикотаж (колготи, носки);
 2. якщо болять підошви ніг, кожного ранку виконуйте обертальні рухи стопами не менше 5 хвилин;
 3. приймайте контрастний душ, це теж чудово розслабляє та знімає напруження;
 4. більше ходіть босоніж.7 поширених причин, чому болять ноги
 • Тромбофлебіт – це більш серйозна проблема, що виникає в результаті варикозної хвороби, коли виникають тромби. Зазвичай при цьому захворюванні вас супроводжують гострі болі пульсуючого характеру та печіння в м’язах нижче коліна. Ще одними ознаками є припухлість та почервоніння, вени стають чутливими та часто навіть болять при дотику. В деяких випадках у хворих підіймається температура.

У цьому випадку вам вже потрібен огляд судинного хірурга та повна діагностика, що включає обстеження ризику обриву тромбів.

 • Запалення сідничного нерву, що части виникає через остеохондроз і грижі міжхребцевих дисків, які викликають защемлення нервових закінчень. У цьому випадку біль розтікається по ходу сідничного нерва: від сідниці вниз по задній або бічній поверхні ноги до п’яти. Такі болі супроводжуються онімінням, печінням, а інколи відчуттям холоду.

Вихід – проконсультуватися у невропатолога і, якщо необхідно, зробити МРТ.

 • Ще одна причина чому болять ноги – остеопороз. При цьому захворюванні відбувається витончення кісткової тканини, його викликає дефіцит кальцію. Люди відчувають сильні болі в литках, можуть також бути судоми в ногах.

Що робити? Пройти денситометрію (визначення щільності кісткової тканини), за підсумками якої лікар може призначити препарати кальцію.

 • Цукровий діабет – часта причина болю у ногах. При цьому болять ноги в литках, у дітей теж таке спостерігається. Можуть бути судоми, припухлість, оніміння. Шкіра на ікрах стає дуже сухою та починає лущитись.

Рішення – здати кров на контроль цукру та звернутись до ендокринолога.7 поширених причин, чому болять ноги

 • Якщо часто болять підошви ніг, то це може бути пов’язано із такою проблемою, як плоскостопість. Ця хвороба може з’явитись навіть у дорослому віці. При плоскостопості зв’язки і м’язи стопи слабшають, склепіння при цьому ущільнюються. Згідно стопи втрачають свою функцію амортизації, через це страждають ноги.

Що робити? Проконсультуватися у ортопеда, та носити ортопедичні устілки або спеціальне взуття, якщо є така необхідність.

 • Артрит – захворювання, при якому ноги болять постійно, больові відчуття то посилюються, то слабшають. Турбують болі різного характеру: при ходьбі – гостра, при тривалому стоянні – «викручування» ноги. Суглоби опухають, шкіра навколо них червоніє.

Вихід – необхідно терміново йти до ревматолога, здати аналізи крові, виконати рентген суглобів. Якщо лікування не почати вчасно, це може привести до деформації стопи, яка в результаті потребуватиме хірургічного втручання.

Бережіть себе, якщо ви часто шукаєте причину, чому болять ноги, стопи чи пальці, зверніться до спеціалістів та обов’язково з’ясуйте причину.

 • 7 поширених причин, чому болять ноги

  Завдяки співпраці з різноплановими компаніями, маю досвід написання статей на різноманітну тематику. Хобі — кухня та все, що пов’язано з домашніми солодощами. Все це дозволяє мені створювати якісний контент для читачів блогу.

  View all posts