Кожна господиня рано чи пізно задається питанням про те, як почистити пральну машину від накипу в домашніх умовах. При цьому абсолютно неважливо, яка пральна машина використовується в будинку. Будь-які моделі, незалежно від їх цінової категорії, піддаються цій напасті, і різниця лише в термінах, які за рахунок використання виробниками тих чи інших профілактичних прийомів можуть бути більш-менш тривалими. Але якщо розібратися, накип на пральній машині – це ще не вирок, і з нею досить легко впоратися в домашніх умовах, не вдаючись до допомоги фахівців. Процедури по очищенню від накипу можуть бути різні.

Як почистити пральну машинку за допомогою лимонної кислоти

Найефективнішим і в той же час недорогим засобом для очищення пральної машини від накипу вважається звичайна лимонна кислота. Процедура проста і не викличе труднощів. Якщо ви зібралися чистити пральну машину-автомат лимонною кислотою, в першу чергу необхідно нею запастися. Так як на стандартну пральну машинку знадобиться 100-200 г, а така кількість лимонної кислоти в наявності має далеко не кожна господиня. При цьому не варто йти за принципом: більше – краще. Адже якщо засипати занадто багато кислоти, це не зробить чистку ефективніше, а от пошкодження деталей пральної машинки цілком ймовірно.

До речі, ще одна перевага лимонної кислоти в тому, що цей очищувач не має запаху, що дуже важливо, враховуючи їдкі аромати, зазвичай що виділяються побутовою хімією, використовуваної для цих цілей.

Ефективні методи самостійної чистки пральної машинки від накипу

Найдієвіші і найменш затратні способи чистки пральної машинки

Після кожного використання техніку потрібно мити і періодично проводити профілактичну чистку. У домашніх умови для цих цілей можна використовувати покупні дорогі антибактеріальні засоби для пральної машини, а також порошки або ж підручні засоби: соду, лимонну кислоту і т. д.

Отже, як же проходить очищення нагрівача? Розглянемо її алгоритм:

Спочатку необхідно переконатися, що в барабані пральної машини немає речей, приготованих для прання. Якщо вони там є, їх необхідно прибрати, так як в разі, якщо вони випадково опиняться в машинці в процесі чистки, вони можуть зіпсуватися під впливом концентрованого розчину лимонної кислоти.

Висипте приготовлену лимонну кислоту в відсік для прального порошку або безпосередньо в сам барабан. Для досягнення більшого ефекту краще розділити засіб на дві частини і додати в барабан і в відсік для порошку. В цьому випадку лимонна кислота зможе очистити всі необхідні елементи.

Включайте холостий прогін пральної машинки на високій температурі. Вибирати необхідно тривалий режим з температурою не менше 90 °С. Висока температура провокує хімічну реакцію кислоти і солей, в результаті якої відбувається очищення нагрівального елементу від накипу і бруду.

Після прогону бажано ще раз промити елементи пральної машинки, для чого поставити режим полоскання або «швидке прання» на низькій температурі. Це робиться з метою уникнути псування речей, які будуть пратися безпосередньо після того, як закінчили чистити пральну машину-автомат, так як на елементах могла залишитися розчинена лимонна кислота.

Після цього необхідно провести візуальний огляд барабана і ущільнювальної гумки пральної машини. В процесі чистки великі частки накипу і бруду могли потрапити в барабан і осісти на гумки. Якщо такі частинки були виявлені, необхідно прибрати їх за допомогою м’якої тканини.

Крім того, існують інші рецепти чистки пральної машинки підручними засобами в домашніх умовах. Іноді пропонується застосовувати для цих цілей оцтову кислоту. Але в силу можливого пошкодження металевих і пластмасових елементів краще утриматися від використання такого агресивного способу, вважаючи за краще лимонну кислоту.

Боремося з цвіллю в пральній машині за допомогою соди

Содою очищають машинку, коли потрібно позбутися від цвілі. У більшості випадків грибок розвивається за гумовими деталями машинки автомат або ж у відсіку для миючих засобів. Для чищення пральної машинки використовується спеціальна кальцинована або ж звичайна харчова сода.

Харчову соду змішують з водою (співвідношення 1:1), намокають субстанцією ганчірку і протирають можливі місця скупчення цвілі: лоток для порошку, барабан, а також ущільнювальну гумку. Така дезінфекція без особливих зусиль позбавить пральну машину від грибка. Щоб уникнути розвитку цвілі потрібно просушувати кювету після кожного циклу прання.

Ефективні методи самостійної чистки пральної машинки від накипу

Використання «Антинакипін»

Як почистити пральну машину? На прилавках господарських магазинів можна знайти один, недорогий засіб, який відмінно допомагає в боротьбі з накипом, – «Антинакипин». Він випускається як у формі порошку, так і у вигляді рідини. Важливо знати, що бувають різні види в залежності від того, для чищення яких приладів вони призначені, тому, перш ніж його застосовувати, необхідно уважно ознайомитися з інструкцією.

Необхідна кількість засобу додається в барабан пральної машини, і включається холостий прогін приладу. Важливо, що білизни в цей момент в машинці бути не повинно, так само як і у випадку з використанням лимонної кислоти.

Крім того, важливо, що при використанні «антинакипін» холостий прогін необхідно встановлювати на невеликій температурі – до 40 °С. Процедуру можна повторювати кілька разів поспіль при необхідності. При цьому «Антинакипин» відмінно змивається, тому немає необхідності промивати барабан після його використання.

  • Ефективні методи самостійної чистки пральної машинки від накипу

    Пишу про речі, які допомагають жити простіше, краще і веселіше, мотивації, відносини, соціальні проблеми і пастки мислення. І, звичайно, перевіряю поради на собі. Вибираю для статей перевірені джерела інформації.

    View all posts