Щоденний догляд за шкірою зазвичай передбачає нанесення кількох засобів. Хоча деякі з цих продуктів можна використовувати або пропускати залежно від цілей вашої шкіри, як зволожуючі, так і сонцезахисні креми абсолютно необхідні щодня.

Незалежно від того, виходите ви на вулицю чи проводите день у приміщенні, щоб отримати максимальну користь, ви повинні знати, як і коли використовувати засоби для догляду за шкірою. Отже, якщо ви все ще не впевнені, чи наносити спершу зволожуючий крем чи сонцезахисний крем, ця стаття допоможе вам вирішити цю дилему.

Види сонцезахисних засобів

Крем - Який крем наноситься першим: сонцезахисний чи зволожуючий

Сонцезахисні засоби бувають різних видів. Вони відрізняються складом, тим, як вони захищають вас від сонця, і тим, кому їх слід використовувати. Широко доступні сонцезахисні засоби можна розділити на 2 типи:

A. Хімічний сонцезахисний крем

Вони містять такі інгредієнти, як оксибензон, азобензон, октисалат тощо. Хімічні сонцезахисні засоби поглинають ультрафіолетові промені сонця та перетворюють їх на теплову енергію, яка може розсіюватися від вашої шкіри.

Формули цього сонцезахисного крему швидко вбираються вашою шкірою та зазвичай є водостійкими. Отже, якщо ви збираєтеся плавати або займатися іншою діяльністю, яка змушує вас багато потіти, вам найкраще підійде хімічний сонцезахисний крем.

B. Фізичний сонцезахисний крем

Також відомий як мінеральний сонцезахисний крем, звичайні інгредієнти фізичних сонцезахисних засобів включають діоксид титану та оксид цинку. Фізичні сонцезахисні засоби діють як захисний щит, відволікаючи шкідливе сонячне випромінювання та не дозволяючи йому проникнути на шкіру. Але вони можуть здаватися трохи важкими на шкірі та залишати білуватий відтінок на нанесеній ділянці.

Фізичні сонцезахисні засоби — хороший вибір, якщо у вас чутлива шкіра. Вони сидять на поверхні шкіри і, отже, менш дратують.

Коли варто наносити сонцезахисний крем до чи після зволожуючого крему?

Відповідь на це питання в першу чергу залежить від типу сонцезахисного крему, який ви використовуєте. Більшість експертів порадить вам наносити хімічний сонцезахисний крем безпосередньо на шкіру. Це допоможе інгредієнтам краще засвоїтися, а захист від сонячних променів буде більш ефективним. Якщо ви наносите зволожуючий крем перед нанесенням хімічного сонцезахисного крему, зволожувач може діяти як бар’єр, запобігаючи проникненню сонцезахисного крему в вашу шкіру та ефективній роботі.

Оскільки фізичні сонцезахисні креми працюють як захисний бар’єр, який відбиває сонячні промені від вашої шкіри, найкраще використовувати ці сонцезахисні креми як верхній шар. Тому, якщо ви використовуєте фізичний сонцезахисний крем, нанесіть зволожуючий крем та інші засоби для догляду за шкірою перед нанесенням сонцезахисного крему.

Журі ще не вирішило, який продукт слід використовувати раніше іншого. Перед тим, як вибрати один із двох, також слід розглянути, як зволожуючий крем впливає на дію конкретного сонцезахисного крему.

Крем - Який крем наноситься першим: сонцезахисний чи зволожуючий

Скільки часу потрібно чекати між нанесенням сонцезахисного та зволожуючого крему?

Зволожуючий і сонцезахисний крем відіграють унікальну роль у вашому догляді за шкірою. Зволожуючий крем запобігає втраті вологи вашою шкірою, тоді як сонцезахисний крем захищає вас від шкідливого випромінювання сонця. Тому для ефективного функціонування кожного продукту в ідеалі не слід змішувати їх або використовувати один відразу за іншим.

Незалежно від того, чи використовуєте ви спочатку зволожуючий або сонцезахисний крем, зробіть проміжок у 15–20 хвилин між двома продуктами. Це дозволить продукту, нанесеному першим, повністю вбратися у вашу шкіру, перш ніж нанести другий. Таким чином зволожуючий крем або сонцезахисний крем не будуть реагувати один на одного або заважати роботі один одного.

Декілька речей, які слід пам’ятати про сонцезахисні та зволожуючі засоби

  • Використовуйте сонцезахисний крем із SPF 30 або більше, і бажано використовувати водостійкий.
  • Бажано вибрати сонцезахисний крем широкого спектру дії, який блокує як УФ-промені А, так і УФ-В.
  • Ультрафіолетове випромінювання не тільки спричиняє фотопошкодження вашої шкіри, через що ви виглядаєте старше за свій вік, але також є відповідальним за виникнення раку шкіри. Тому цілий рік абсолютно необхідно використовувати відповідний сонцезахисний крем.
  • Нарешті, ви можете вибрати продукт, який має як зволожуючі, так і сонцезахисні властивості, щоб уникнути цієї плутанини. Але переконайтеся, що продукт має достатньо високий SPF, щоб захистити вашу шкіру також на вулиці.

Висновок

Засоби для догляду за шкірою, такі як зволожуючі та сонцезахисні креми, призначені для конкретних типів шкіри та можуть містити різні інгредієнти. Необхідні додаткові дослідження, щоб підтвердити, як вони взаємодіють, і чи впливає це на їхні специфічні функції.

Найголовніше, не пропускайте жоден із них для здорової, сяючої шкіри та запобігання передчасним ознакам старіння.