У вас постійно з’являються прищі під бородою? Тоді ось хороші новини для вас. Прищі на бороді – не рідкість, і їх можна побачити у більшості чоловіків. Це відбувається через вросле волосся або бактеріальну інфекцію.

Але в обох випадках прищі на бороді можна легко вилікувати. Читайте далі, щоб дізнатися про 8 простих способів позбутися прищів на бороді.

Що таке прищі на бороді?

Прищі на бороді - як позбутися прищів на бороді?

Прищі на бороді або акне на бороді — це, в основному, червоні горбки під бородою. Він виникає час від часу і доставляє дискомфорт. Оскільки ці шишки утворюються під вашою бородою, вони часто залишаються непоміченими. Якщо прищі на бороді не викликають болю, може бути важко зрозуміти, що на вашій шкірі з’явилися прищі.

Зазвичай ці прищі є просто запаленими волосяними фолікулами. Насправді це відбувається або через вросле волосся, або через бактеріальну інфекцію. Якщо прищі на бороді викликані бактеріальною інфекцією, прищі, як правило, мають гній всередині.

Чому з’являються прищі на бороді?

Більшість чоловіків з бородою нехтують доглядом за шкірою. Протягом дня їхнє волосся на обличчі збирає пил, бруд та інші забруднення. Крім того, надмірне виділення шкірного жиру та накопичення поту робить вашу шкіру ідеальним середовищем для розмноження мікробів і бактерій. Природно, ці мікроби та бактерії викликають інфекцію, яка призводить до появи прищів під бородою. Крім того, якщо у вас шкіра, схильна до вугрів, шанси отримати прищі на бороді набагато вищі.

Нарешті, ваші способи та стилі гоління можуть бути причиною постійної появи прищів. Pseudofolliculitis barbae або шишки від бритви є широко поширеною проблемою серед чоловіків. Це хронічне запальне захворювання фолікулярної шкіри. Це відбувається через гоління або вищипування волосся.

Як позбутися прищів на бороді?

1. Регулярне прання

Однією з основних причин появи прищів на бороді є бактеріальна інфекція. Це відбувається через недотримання правил гігієни. Волосся на обличчі протягом дня збирає бруд і пил, які просочуються крізь шкіру та викликають бактеріальну інфекцію. Тому необхідно щодня чистити бороду.

Так само, як щоденний догляд за шкірою, чоловіки також повинні мати догляд за бородою. Наприкінці дня, коли ви вмиєте обличчя, прикладіть трохи зусиль, щоб також вимити бороду. Хоча звичайне миття обличчя також допоможе очистити бороду, ви також можете додати шампунь і кондиціонер для бороди як щотижневу процедуру.

2. Зробіть пілінг

Відлущування шкіри так само важливо, як і регулярне миття. Коли ви скрабуєте обличчя, він видаляє надлишок шкірного сала, мертві клітини шкіри та бруд. Це зменшує утворення бактеріальної інфекції та спричинених бактеріями вугрів. Відлущування шкіри також зменшить ймовірність врослого волосся. Рекомендується робити пілінг шкіри бороди принаймні двічі на тиждень.

3. Зволоження шкіри

Суха шкіра ніколи не буде корисною для вашої бороди. Зневоднена шкіра суха і лущиться. Природно, він відкидає більше мертвих клітин шкіри, ніж зазвичай. Відмерлі клітини шкіри закупорюють пори шкіри та призводять до появи прищів. Нанесіть на шкіру зволожуючий крем, щоб зберегти її зволоженою. Крім того, ви можете використовувати масло для бороди, щоб зберегти шкіру ідеально зволоженою. Якщо у вас шкіра, схильна до вугрів, спробуйте використовувати зволожуючий крем, який містить саліцилову кислоту. Саліцилова кислота відома тим, що лікує висипання вугрів.

4. Розчешіть бороду

Крім регулярного чищення бороди, є ще один спосіб очистити бороду від пилу. Розчісуйте бороду щодня, повертаючись додому, щоб позбутися бруду та пилу. Крім того, якщо у вас довга борода, розчісування також допоможе розплутати волосся.

Прищі на бороді - як позбутися прищів на бороді?50% – 80% афроамериканських чоловіків відчувають Pseudofolliculitis barbae. 


Близько 3% кавказьких чоловіків також стикаються з тими ж проблемами. 


Серед індійських чоловіків також досить поширені бритвені шишки.


5. Обмежте використання олії для бороди

Олія для бороди є широко використовуваним продуктом серед чоловіків. Він пом’якшує волосся на обличчі та допомагає створити стиль бороди на ваш вибір. Однак багато чоловіків схильні зловживати маслом для бороди. Занадто багато цього на вашій шкірі може спричинити проблеми. Якщо ви використаєте надмірну кількість олії для бороди та не змиєте її після цього, олія залишить сліди на вашій шкірі. Натуральний жир вашої шкіри, залишки жиру бороди та накопичення мертвих клітин шкіри призведуть до появи прищів на бороді.Якщо у вас запалені волосяні фолікули через опік бритвою, прикладайте теплий компрес на 10 хвилин тричі на день. 


Крім того, після цього можна використовувати гідрокортизоновий крем.


6. Уникайте використання електричної бритви

Електробритва проста у використанні та надзвичайно економічна. Однак, поряд із швидкістю, це часто може бути жорстким для вашої шкіри. Особливо для чутливої ​​шкіри електрична бритва може викликати запалення шкіри. Це може подразнити вашу шкіру та викликати почервоніння. Ви можете використовувати тример для гоління, але переконайтеся, що ви правильно почистили бороду до і після.

7. Змініть свою техніку гоління

Прищі на бороді можуть бути результатом вашого стилю гоління. Багато людей голять бороду насухо, через що можуть з’явитися прищі. Замість того, щоб голити бороду перед душем, спробуйте голитися під час душу. У цей час ваша шкіра добре зволожена, а волосся на обличчі пом’якшені. Таким чином, він легко збривається, а ймовірність врослого волосся також зменшується. Якщо вам неприємно голитися під час душу, щоразу під час гоління наносите лосьйон або масло перед голінням.

Поширені запитання про прищі на бороді

1. Як довго зникають прищі на бороді?

Зазвичай прищі на бороді залишаються до двох тижнів, а іноді й довше. Від прищів, викликаних бактеріальною інфекцією, трохи складно позбутися. Крім цього, нерівності від бритви зникають самі по собі без будь-якого лікування. У разі болю та дискомфорту може допомогти застосування засобів проти прищів.

2. Чи може стригти бороду викликати прищі?

Одне підстригання не повинно бути проблемою для вашої шкіри. Однак час від часу можуть виникати нерівності від бритви. Але якщо ви належним чином очистите та зволожите шкіру до та після підстригання, то прищі на бороді можна контролювати.

3. Чи впливають прищі на ріст бороди?

Прищі не впливають на ріст вашої бороди. Якщо будь-яка шкіра має глибокі рубці, на ній може рости менше волосся, ніж на інших частинах обличчя. Однак кістозні прищі можуть бути проблемою росту бороди. Це має тенденцію обмежувати кровопостачання ваших волосяних фолікулів на обличчі, що може заважати росту вашої бороди.

Висновок

Ваші звички доглядати за шкірою сильно впливають на волосся на обличчі. Незалежно від типу вашої шкіри, дуже важливо виконувати кілька основних кроків догляду за шкірою, таких як очищення, відлущування та зволоження. Таким чином ваша шкіра залишається здоровою та без прищів.

Крім того, догляд за бородою, як миття шампунем і розчісування, має бути обов’язковим ритуалом, щоб уникнути появи прищів на бороді. Майте на увазі, що не можна лопати прищі або чесати їх нігтями, оскільки це може погіршити стан шкіри.