Ми всі дотримуємося багатьох модних процедур догляду за шкірою. Але чи так само обережно ви доглядаєте за шкірою на голові? Тепер ви, напевно, дивуєтеся, чому ми задаємо це питання. Це тому, що здоров’я шкіри голови є життєво важливим для запобігання таким захворюванням, як лупа.

Лупа, якщо її не лікувати, може пошкодити волосяні фолікули. Постійний свербіж прокладає шлях до розчісування та спричиняє випадання волосся. Нижче ми пояснимо повну кореляцію між лупою та випаданням волосся та пояснимо, що з цим робити. Читайте далі.

Лупа викликає випадання волосся?

Волосся - Як повязані лупа та випадання волосся?

Лупа — це захворювання шкіри, яке викликає білі або жовті лусочки на шкірі голови, які відпадають на плечах.

Лупа безпосередньо не викликає випадіння волосся. Свербіж через лупи впливає на волосяні фолікули, що може призвести до певної кількості волосся. Втрата 50-100 пасом волосся щодня вважається нормою. Якщо у вас надмірне випадання волосся, вам знадобиться медичне втручання.

Лупа може посилити випадання волосся у людей з андрогенною алопецією (облисіння за чоловічим і жіночим типом облисіння).

Які умови можуть спричинити і лупу, і випадання волосся?

Перш за все, проведіть діагностику стану шкіри голови. Ваша лупа з’явилася через неправильне миття чи через захворювання? Поговоріть зі своїм дерматологом, щоб зрозуміти причину вашої лупи.

Лупа та випадання волосся можуть бути спричинені одним із таких факторів:

1. Псоріаз шкіри голови

Це аутоімунне захворювання, при якому імунна система організму атакує власну систему. Далі відбувається надмірне зростання клітин на шкірі голови. Псоріаз викликає такі симптоми, як червоні, рельєфні ділянки шкіри з сріблястими пластівцями.

2. Стригучий лишай

Стригучий лишай або лишай голови — це грибкова інфекція, яка викликає свербіж, сухі лусочки та випадання волосся.

3. Фолікуліт Декальвана

Це викликає свербіж, червоні плями. Люди часто плутають його з лупою через сверблячі лусочки. Це запальний стан шкіри, який руйнує волосяні фолікули.

4. Лишайник плоский

Це спричиняє сухі та лущиться висипання на шкірі голови та може призвести до того, що волосся випадає грудками. Частіше зустрічається у жінок.

Сама по собі лупа може бути спричинена одним із наступних факторів.

 • Себорейний дерматит, при якому жирна, свербляча та подразнена шкіра проявляється у вигляді лусочок на шкірі голови.
 • Такі грибки, як Malassezia (дріжджі), які живуть на жирі шкіри голови, можуть викликати лупу. Цей грибок іноді викликається стресом, який послаблює імунну систему і робить ваше тіло сприйнятливим до інфекцій.
 • Контактний дерматит, який виникає через такі засоби догляду за волоссям, як шампунь, гель або кондиціонер, може дратувати шкіру голови та викликати лущення та свербіж.
 • Неправильне миття волосся може призвести до того, що жирна шкіра лущиться.
 • Люди з ослабленою імунною системою (ті, хто живе з ВІЛ), ймовірно, мають лупу.
 • Суха шкіра може залишати дрібні лусочки на шкірі голови.
 • Певні чоловічі гормони викликають лупу у чоловіків.

Коли ви дізнаєтесь, що спричиняє вашу лупу, ви зможете ефективно її лікувати.


Як лікувати та запобігти випаданню волосся через лупу?

Волосся - Як повязані лупа та випадання волосся?

Ключ до лікування та запобігання випаданню волосся через лупу полягає в усуненні свербіння та подряпин, щоб захистити волосяні фолікули.

1. Лікувальні шампуні

Перейдіть на лікувальні шампуні, що містять один із цих інгредієнтів, якщо у вас легка лупа:

 • піритіон цинку
 • Саліцилова кислота
 • Кетоконазол
 • Кам’яновугільний дьоготь
 • Сульфід селену

Використовуючи шампуні проти лупи, обов’язково дотримуйтесь інструкцій на флаконі. Деякі шампуні, можливо, потрібно залишити на шкірі голови на кілька хвилин, щоб вони були ефективними.Слово застереження:


Кам’яновугільна смола і сульфід селену можуть викликати знебарвлення волосся. 


Проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж спробувати будь-який новий продукт.

Якщо ваша шкіра голови має алергію на хімічні речовини, використовуйте трав’яні шампуні, які мають лікувальні властивості проти випадіння волосся від лупи. Шукайте такі інгредієнти, як:

 • Нім
 • Алое віра
 • Reetha
 • Брінградж
 • Куркума
 • Масло розмарину
 • Монетний двір
 • Амла
 • Тулсі
 • Олія чайного дерева
 • Екстракти лимона

2. Зволожуйте

Суха шкіра голови може бути однією з причин появи лупи. Такі інгредієнти, як саліцилова кислота у шампунях проти лупи, можуть висушити шкіру голови. Помасажуйте шкіру голови кокосовою олією, щоб покращити кровообіг шкіри голови. Кокосова олія має протигрибкові властивості. Додайте кондиціонер, який підходить вашому волоссю, щоб додати зволоження.

3. Уникайте жорсткого догляду за волоссям

Сульфати, консерванти, ароматизатори та барвники у ваших продуктах по догляду за волоссям можуть подразнювати шкіру голови та викликати контактний дерматит. Утримайтеся від використання агресивних засобів і перейдіть на щадний догляд за волоссям.

4. Керуйте стресом

Хоча стрес безпосередньо не може спричинити лупу, він гальмує вашу імунну систему та робить вашу шкіру голови схильною до грибка. Керуйте стресом за допомогою йоги, медитації або глибоких дихальних вправ.

5. Домашні засоби від випадіння волосся від лупи

Незважаючи на те, що домашні засоби від випадіння волосся від лупи не є науковими, люди визнали їх корисними.

A. Масло чайного дерева

Змішайте кілька крапель олії чайного дерева з олією-носієм, наприклад кокосовою, і нанесіть на шкіру голови та волосся. Масло чайного дерева має протизапальні та протигрибкові властивості.

B. Алое Віра

Алое віра має протизапальну та надзвичайно заспокійливу дію на шкіру голови. Розріжте лист алое віра і видаліть сік. Нанесіть це на шкіру голови, залиште на 15 хвилин і змийте.

C. Яблучний оцет

Яблучний оцет сприяє видаленню відмерлих клітин шкіри, бореться з грибком і балансує рН шкіри голови. Змішайте яблучний оцет з олією або шампунем або розбавте його водою для останнього полоскання після миття голови.

Чи відновиться випадання волосся через лупу?

Після усунення лупи втрату волосся можна контролювати. Втрачене волосся відросте. Але потрібно набратися терпіння на кілька тижнів, щоб побачити нові пасма. Правильний догляд за волоссям , збалансована дієта, домашні засоби та правильні засоби для догляду за волоссям можуть сприяти росту волосся.

Шампунь проти лупи викликає випадання волосся?

Шампуні проти лупи містять такі інгредієнти, як сульфід селену, який може сприяти подальшому випаданню волосся. Це потужні інгредієнти, спрямовані на знищення грибка на шкірі голови. Такі інгредієнти не завдають шкоди, якщо використовувати їх у низьких концентраціях протягом обмеженого часу. Тривале використання таких шампунів може посилити випадання волосся.

Випадання волосся через лупу є тимчасовим чи постійним?

Випадання волосся через лупу не є постійним. Після лікування лупи ваші волосяні фолікули відновлюються, і волосся відростає знову.

Висновок

Численні захворювання шкіри голови можна прийняти за лупу. Хоча лупа не є прямою причиною випадіння волосся, вона може прискорити його випадіння. Якщо у вас сильний свербіж шкіри голови або волосся випадає грудками, негайно зверніться до свого дерматолога. Найголовніше, любіть себе, незважаючи на всі фізичні проблеми.