Захворювання ендокринної системи, позначаються на загальному стані домашніх чотириногих, також як і людей, різко погано. Причина розвитку однієї з дуже часто діагностуються ендокринних патологій-цукрового діабету, нестача нестандартного гормону (інсуліну). На тлі відмінних змін в кров’яному руслі збільшується рівень вмісту цукру, провокуючи ряд небезпечних змін в обмінних процесах. При цукровому діабеті порушується мінеральний, вуглеводний, жировий, протеїновий і навіть водно-сольовий обмін. Є кілька факторів, які дуже часто стають основою розвитку цукрового діабету.

Фактор №1-ожиріння

Схильні до ризику розвитку ендокринної патології, кішки з великою вагою. У переважній більшості клінічних випадків (близько 85%), кішок з цукровим діабетом, мають ожиріння. Діагностоване вчасно захворювання і призначена тварині дієта, дозволяють негайно виправити ситуацію і вилікувати тварину. Нездатність організму налаштовувати рівень цукру в крові і зайві відкладення жиру – пов’язані пов’язані.

В ході наукових досліджень, було виявлено, що цукровий діабет добре пов’язана з рецепторами гормонів підшлункової залози – інкретинами, що продукуються при попаданні в організм тварини їжі. Дуже висока вироблення інкретинів, провокує збільшення виділення інсуліну для того, щоб поліпшити рівень цукру в крові після їжі.

Мутації в області генетичного апарату клітин, що кодують рецептори самих інкретинів, збільшує небезпеки розвитку цукрового діабету другого типу. Доведено, що заміна амінокислот в генах, які здійснюють кодування рецепторів, що продукують гормони, призводить до небезпечних змін.

Фактор № 2-захворювання ендокринної системи

Патологічний процес в ендокринній системі, здатні спровокувати різні фактори, але дуже популярними вважаються:

 • захворювання інфекційного типу; і доброякісні нові утворення (в тому числі і кісти);
 • спадкові захворювання;
 • патологічні процеси в інших системах організму постійного типу;
 • своєчасні втручання;
 • застосування конкретних медикаментозних препаратів.

Фахівці відзначають, що проблеми в роботі ендокринних залоз, можуть виникати у вигляді дуже високого виділення гормональних речовин, зниженого виділення або ж повної відсутності продукування гормонів.

У самому різному випадку, розлад в системі регуляції і розвиток цукрового діабету, з’являється при порушенні правильної роботи залоз. Відзначається кілька видів цукрового діабету у кішок, що розвиваються при ураженні ендокринної системи:

 • Першого типу-інсулінозалежний. вважається небезпечною формою постійного захворювання, вимагає довічного введення гормону-інсуліну.
 • Другого типу-інсулінонезалежний. При своєчасній діагностиці та терапії, використання інсуліну можна не допустити.

Патологічний процес-цукровий діабет першого типу, відрізняється різкою загибеллю більшого числа клітинних структур підшлункової залози. Аргументом, що провокує подібна зміна, стають віруси або ж аутоімунні порушення. Інсулін виробляється в недостатній кількості або ж зовсім закінчується його продукування. Цукровий діабет 1-го типу може з’являтися як у літніх тварин, так і у молодих кішок.

Цукровий діабет другого типу, відрізняється присутністю інсуліну в клітинах, а ще наявністю процеси вироблення. Але небезпека полягає в тому, що клітини перестають володіти чутливістю до інсуліну, що призводить до відсутності впливу. Цукровий діабет 2-го типу здатний з’являтися в результаті спадкової патології і добре піддається терапії при своєчасному діагностуванні.

Фактор № 3 — терапія стероїдами

Терапія стероїдами, особливо тривалий термін часу, буде причиною розвитку стероїдного цукрового діабету. Патологічний процес в ендокринній системі, розвивається на тлі дуже високого вмісту в плазмі крові гормонів кори надниркових залоз і при проблемах у вуглеводному обміні. Характерними ознаками цукрового діабету стероїдного типу, стають:

  ;

 • дуже високою спрагою; ;
 • ознаками дегідратації;
 • підвищенням апетиту.

Ознаки стероїдного цукрового діабету не мають специфічних особливостей і нагадують інші види ендокринного захворювання. Діагностика цього виду патології полягає в оцінці рівня вмісту метаболітів стероїдних гормонів в крові і сечі. Також потрібно розкриття гіперглікемії. Терапія базується на результатах отриманих даних. Призначається хірургічна маніпуляція, зменшується дозування глюкокортикоїдних препаратів, які вимушено приймати тварина.

У ветеринарії виділяють кілька типів стероїдного цукрового діабету-ендо і екзогенний. Ендогенна форма захворювання відрізняється порушенням в роботі підшлункової залози на тлі гіперкортицизму. Зі свого боку, гіперкортицизм, серйозне захворювання, що виникає в результаті:

  ;

 • нові утворення в корі надниркових залоз.

До екзогенного стероїдного цукрового діабету призводять патологічні процеси в імунній системі, хронічна недостатність ниркових структур, дуже високий артеріальний тиск. Причина розвитку цукрового діабету в даному випадку – довгий прийом медикаментозних засобів, які припиняють виробництво інсуліну клітинними структурами підшлункової залози. Це можуть бути глюкокортикоїди, діуретики тіазидного типу, контрацептиви для кішок (ось чому ветеринари рекомендують не давати власним кішкам контрацептиви на основі гормональних речовин для усунення тічки, а наполягають на проведенні своєчасного втручання).

Вплив стероїдних гормонів на ендокринну систему провокує пригнічення процесів синтезу білків і посилення процесів їх розпаду. Виділення амінокислот з тканинних структур збільшується, а в тканинах печення прискорюються процеси переамінування і дезамінування. Все це призводить в результаті до гальмування процесів активності ферменту глюкокінази і тому уповільнення переробки глюкози до глікогену.

Після постановки діагнозу-цукровий діабет, завдання ветлікаря дати господареві максимально точні рекомендації і призначити відповідну терапію. Лікування залежить від ступеня занедбаності патології і її форми.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.