Американський бульдог фото опис породи характер ціна цуценят плюси і мінуси - Ветеринар

Американський бульдог-велике і красива тварина, яке з самого початку життя в сім’ї стане добрим другом для господарів і суворим противником для всіх небажаних людей. Характеристика породи дуже специфічна: перше, чого вимагають вихованці від своїх власників – це твердість, великі тимчасові витрати на виховання і авторитет. Але при грамотному підході собака з надлишком окупить старання безкрайньої вірністю і любов’ю.

Короткий опис походження амбулей

Історія породи сповнена кривавих і жорстоких періодів. Бульдог (буквально – «бичача собака») в усі часи культивувався в якості сильного бійця, надійного сторожа і витривалого мисливця за великою дичиною.

Предками собаки вважають молоссів-групу порід, що ведуть історію з глибокої давнини, об’єднаних схожими ознаками – важким скелетом тварини, розвиненою мускулатурою, великої щелепою.

Американський бульдог фото опис породи характер ціна цуценят плюси і мінуси - Ветеринар

Селекція бульдогів початок бере в Новому Світі, куди пару сотень років тому переселенці масово вивозили з собою прадідів.

Американські фермери в південних штатах завжди шанували таких псів за силу, розум і витривалість. Головними цінностями собаки в той час були робочі та охоронні якості. Залучали тварини і любителів собачих боїв.

Люди вважали породу традиційним продовженням старотипних бульдогів з європейської країни. Основна відмінність нової американської версії бульдога від прадідів – людина практично не втручався в селекцію собаки. Певні власники з метою поліпшення якостей породи в’язали псів з мастифами, хортами та іншими видами.

З 1910 р на породу звернули увагу заводчики. У 60-70 рр. кінологи дійсно зайнялися виведенням стандартів, з’явилися перші Розплідники бульдогів. У 90-ті роки минулого століття собака стала дуже популярною. Порода зареєстрована офіційно, але провідні Кінологічні асоціації американського бульдога не визнають.

Офіційний стандарт і зовнішній вигляд

Собака має міцний, потужний кістяк і розвинену мускулатуру. Рухи тварини важкуваті, але пружинисті і скоординовані, незграбність у пса відсутня. Основна риса собаки-прагнення переважати над іншими тваринами.

Призначення

Компаньйон і охоронець.

Параметри американської собаки

Статевий диморфізм великих великих особин більше виражений у вазі: маючи практично однакову висоту, потужні костисті пси можуть досягати маси 45-60 кг, більш стрункі і красиві суки — 35-50 кг. зростання тварин виходячи з цього 58-68 см і 55-65 см.

Довжина тіла собаки перевищує висоту в холці не більше ніж на 8%.

Голова

Голова бульдога велика. Зверху череп собаки приплюснутий, за формою нагадує квадрат. Лоб у пса високий, злегка виступає потиличний бугор.

Морда

У ПОРОДИ бульдог коротка і глибока морда, біля самої основи вона ширше. Чітко виражений перехід від чола до лицьової частини.

Прикус у собаки дозволяється будь-який, крім недокуса. Зуби білі, великі, не стирчать, коли паща пса закрита. Щелепи бульдога широкі, підборіддя виражений відверто. Вилиці у пса м’язисті, помітно окреслені.

Очі собаки витягнуті або округлі, невипуклі, знаходяться широко і високо. Райдужна оболонка коричнева, повіки з чорною пігментацією.

Ніс у бульдога великий, щільний, кирпатий. Колір пса обов’язково Темний, залежить від забарвлення – чорний, коричневий, рудуватий. Ніздрі собаки відкриті.

Хрящі вушної раковини міцні, загнуті до морди або вбік, кінці звисають вперед. Вуха у пса до початку періоду селекції було прийнято частково купірувати, тому що собака бійцівська, і зайві вразливі деталі віддалялися. На сьогодні це не прийнято.

Губи пса стримано вологі, щільні. Виражені брили. Окантовка темна.

Тулуб

Мускулисте, трохи вкорочене збите тіло бульдога нагадує квадрат, стійко спирається на важкі лапи.

Груди собаки в міру широка і глибока, нижня лінія на рівні ліктів. Закруглена форма ребер. Живіт у пса стрункий.

Шия у собаки середньої довжини, товста біля самої основи і звужена до голови (обхват в середині приблизно дорівнює діаметру черепа). Загривок виражений.

Спина у тварини м’язиста і широка. Лопатки вище крупа. Корпус пса віддалено схожий на клин – від великих плечей повільно звужується до тазу. Лінія хребта у собаки трохи опукла.

Кінцівка

Прямі і рівні, відносно товсті, з міцними м’язами. Вигини не виражені, суглоби виділяються. Пальці у пса не розчепірені.

Американський бульдог фото опис породи характер ціна цуценят плюси і мінуси - Ветеринар

Хвоста

Низько посаджений, рівний, потовщений. Звужується від основи до кінця. Завершується на рівні скакальних суглобів. Чи не забороняється купірування у робочих ліній.

Шерсть, забарвлення

Колір породи переважно білий, але допускаються палеві, коричневі і плями рудого кольору або тигровий окрас (але не з крапом, а з смугами). Вони можуть займати до 70% поверхні тіла собаки, але не повністю. Чим більш насиченим кольору, тим краще.

Шерсть у бульдога Коротка, до 1,5 см завдовжки. Рівна, примикає щільно.

Шкіра пса в міру товста, натягнута (складочки виключно на голові і шиї).

Відхилення від стандарту

Пси, які не потрапляють під однакові правила і норми, не допускаються до виставок, а їх розведення дуже небажано. Серйозні недоліки породи:

 1. Шерсть блакитного, чорного або мармурового тону. Крап на основному кольорі.
 2. «Маска» на морді пса.
 3. Світлі плями на носі бульдога, сіра пігментація.
 4. Криві, дрібні, нездорові зуби.
 5. Напівстоячі біля самої основи вуха. Товсті важкі хрящі на кінчиках.
 6. Високо розмістився або короткий хвіст.
 7. Семенящая ХОДА, слабкий поштовх задніх лап, інохідь під час рисі.
 8. Сором’язливість або ворожість.
 9. Довга звужена морда собаки.
 10. Відвислі вологі повіки.
 11. Провисла або Горбата спина.
 12. Вузькі стегна.
 13. Слабкі або невірно сформовані суглоби ніг.
 14. Залом хвоста.
 15. Невелика вага бульдога.
 16. Довга, що стирчить, хвиляста шерсть.

Американський бульдог фото опис породи характер ціна цуценят плюси і мінуси - Ветеринар

Види американського бульдога

В результаті одночасного селекціонування всілякими заводчиками окремих ліній (їх прізвища увічнені в назвах видів) вийшло кілька варіантів породи. Ключових внутрішньопородних типу бульдога три:

 1. Традиційний (Джонсон). Це дуже великі і рослі пси, які мають укорочену морду. У селекції застосовувалися чистокровні особини бульдога.
 2. Звичайний (Скотт). Маленькі, але атлетично складені тварини з трохи витягнутим носом. Вид вийшов від схрещувань.
 3. Змішаний-помісь 2-ух перших. Є більш досконалим, ніж інші.

Є поділ 3-го типу на категорії Пеінтера і Вільямсона. Але характерні риси собаки настільки розмиті і невідомі, що їх вважають віртуальними.

Всі перераховані різновиди американського бульдога беруть участь у виставках собак.

До розмноження допускаються особини, що відповідають стандарту, з хорошим здоров’ям і врівноваженою психікою.

Ентузіастами виведена і міні-різновид амбульдога, який важить до 18 кг і може досягати 38 см в холці. Собака має ряд позитивних якостей при домашньому утриманні, але офіційно фахівцями не визнана.

Американський бульдог фото опис породи характер ціна цуценят плюси і мінуси - Ветеринар

Характеристики та поведінка

Перекроїти під себе норов бульдога майже що не можна. Зате існує можливість правильно його виростити. Пес навіть не думаючи вбереже господаря, навіть усвідомлюючи, що йде на смерть. Завжди швидко орієнтується в ситуації, дуже швидко приймає рішення і не відступає. Собака не прагне працювати на публіку, але вимагає часу на навчання.

Покалічена в щенячьем віці психіка пса не піддасться коригуванню.

Характер собаки

Характер бульдога своєрідний і складний. У ньому зібрані найбільш суперечливі якості пса: доброта, настороженість, комунікабельність, самодостатність, дружелюбність і впертість. Безмежна лояльність собаки сім’ї знаходиться поруч з вкрай недовірливим ставленням до сторонніх.

До дітей вихованець проявляє велику завзятість, можна не боятися спалахів його раптової агресії. Але пси складно співіснують з іншими тваринами, тим більше з одностулковими представниками власного виду. Виняток-виховання одночасно декількох вихованців з щенячого віку.

Фізнагрузка

Тварини потребують щоденних активних заняттях на чистому повітрі. Крім звичайних прогулянок з собакою, коли вихованець справляє природні потреби, власникам доведеться шукати час і місце для викиду його енергії.

Як навантаження підійдуть пробіжки з бульдогом, рухливі ігри, Довга ходьба. Пса можна долучити до спільних занять спортом і плавання. Почати слід з дитинства-перший час цуценяті бульдога досить 3-4 вигулів в день по 30 хв, але якщо для цього є необхідність (володар зрозуміє це по фізичному стану вихованця) кількість занять доведеться збільшувати і ускладнювати.

Виховання і дресирування бульдога

Важливий виховний момент-прояв господарем твердості і наполегливості по відношенню до пса. З молодого віку вихованці показують впертість і схильність до домінування в сім’ї. Важлива соціалізація цуценя, спілкування з собі подібними, звичка бачити навколо людей. Від природи недовірливі бульдоги як правило створюють складності в подальшому, якщо вчасно не потурбуватися про те, щоб вихованець:

 • не виявляв агресії до чужинців;
 • умів ходити на повідку (дорослий пес сильний і важкий, його важко утримувати);
 • спокійно переносив суспільство тварин, не намагався нагнітати бійки;
 • чи не стрибав на людей, прагнучи знайти опору передніми лапами на тілі власників (великий пес може звалити з ніг рослого чоловіка).

Вихованець дуже легко засвоїть навіть складну програму дресирування.

Порода по радикальному відрізняється від всіх інших, тому не можна покладатися лише на власний досвід в утриманні домашньої тварини. При появі проблем у вихованні бульдога важливо не упустити час і звернутися до досвідченого інструктора.

Вважається, що амбуль не зможе підійти для новачків, але при необхідній увазі, терпінні і прояві здорового глузду впоратися з нелегким характером собаки зможе будь-хто.

Використання

Пси володіють інтелектом більше середнього, внаслідок чого незамінні в ході пошуку і довгого переслідування видобутку, в складних боях відразу з декількома супротивниками, охороні ввіреної їм власності. З давніх-давен собаку успішно застосовували в якості сторожової, мисливської, бійцівської і робочої сили, і ще в ролі особистого охоронця.

Правильно ввічливе тварина завжди буде слухняним. Пес навіть не думаючи виконає будь-які команди господаря.

Все це укупі з незвичайною силою і витривалістю дає можливість вихованцеві володіти ситуацією, вчасно висловлювати перевагу або відходити.

На превеликий жаль, на виставках собак оцінюється лише зовнішня краса особини. Члени журі вибраковують талановитих і розумних псів за найменші невідповідності. З якостей характеру бульдога на конкурсах оцінюється лише ступінь агресії тварини, і за неї часто приймають натуральні охоронні та мисливські інстинкти пса.

Американський бульдог фото опис породи характер ціна цуценят плюси і мінуси - Ветеринар

Догляд та утримання собаки

Цуценя бульдога потрібно відразу привчати до власного місця в будинку. Там не повинно бути протягу.

Серед інших видів бульдогів американці в змісті самі невибагливі. Обов’язкові процедури для собаки:

 1. Коротка шерсть не вимагає трудомісткого догляду. Тварини схильні до цілорічної линьки, тому 2 рази протягом тижня собаку необхідно по пару хвилин прочісувати щіточкою.
 2. Вуха пса потребують постійних щотижневих обробках ватяними паличками.
 3. Очі Собаці слід щодня витирати сухою або намоченою в спеціальному розчині серветкою.
 4. Зуби бульдогу потрібно чистити з пастою 1 раз за 5-7 днів.
 5. Шкіра собаки груба, але схильна до алергічних реакцій і запалень, тому складочки кожен день протирають антисептиком.
 6. Миття бульдога із засобами рекомендовано не більше 2-4 разів на рік. Купати без шампуню можна в міру забруднення. Коротка шерсть вихованця дає можливість просто витирати забруднені місця вологою ганчіркою.
 7. Кігті у пса ростуть швидко, їх зайва довжина призводить до порушення ходи і стійкості. Вони часто самі сточуються, однак якщо цього не відбувається, то 2 рази протягом місяця кігті псу необхідно зрізати.

Американський бульдог фото опис породи характер ціна цуценят плюси і мінуси - Ветеринар

Складнощі зі здоров’ям і лікування

Відмінні для породи хвороби:

 1. Поворот століття (або ентропіон).
 2. Глухота на одне або обидва вуха. Патологію перевіряють спеціальним апаратом при народженні собаки, абсолютно не чують цуценят присипляють. Одностороння глухота не завадить життєвому якості бульдога, але до розведення подібних особин вже не допускають.
 3. Дисплазія тазостегнових і / або ліктьових суглобів. Її не завжди можна відразу виявити у собаки, потрібно періодична Діагностика.
 4. Захворювання шкіри. Алергічної реакції різного походження (на їжу або ліки, домашню хімію, реагенти на дорогах, довічні, сезонні).

Щоб уникнути появи у бульдога патологій необхідно вчасно проводити огляди у лікаря, дотримуватися розпорядку прийняття їжі і навантажень, робити псу щеплення.

Життєву тривалість собаки

Як правило в середньому бульдоги живуть до років десяти, при ідеальному утриманні – максимум 15.

Особливості харчування

Важливе значення для розвитку і здоров’я собаки має годування.

 1. Основна складова частина їжі для бульдога-нежирне м’ясо (курка, яловичина, заєць, індичка). Чистого білка в меню пса має бути більше 30%.
 2. Близько 20% харчування собаки – вуглеводи (морква, огірок, кабачок, а ще фрукти і зелень салату).
 3. Потрібні псу періодичні прийоми вітамінних добавок. Небезпечний для собаки надлишок деяких елементів (А, Д, кальцію) – може розвинутися аномалія кісток і суглобів. Для вибору препарату і схеми прийому знадобиться консультація ветеринара.
 4. Не можна перегодовувати тварина – погана звичка підштовхне зайву вагу і занадто швидкі швидкість збільшення пса. Це загрожує дисплазіями, порушеннями розвитку скелета і суглобів.
 5. Важливий розпорядок прийняття їжі.

Цуценят американського бульдога до 2 місяців годують до 6 разів на день малими дозами, методично зводячи число прийомів їжі до 2 (до 9 місяців) і роблячи більше обсяг. Собаці потрібен частий доступ до чистої некип’яченої води.

Американський бульдог фото опис породи характер ціна цуценят плюси і мінуси - Ветеринар

Допускається харчування пса сухим кормом-якісним, від відомих виробників, відповідним віку собаки. На упаковках є таблиця з добовими нормами.

В якості корисної і смачної добавки собаці підійде мед. Важливо перевірити реакцію організму пса на алергічну реакцію. Для дитини бульдога досить половини чайної ложки в день, дорослому псу дозу роблять більше вдвічі.

Переваги, і недоліки породи

Основні переваги породи Американський бульдог:

 • добре ввічливий собака стане найнадійнішим товаришем сім’ї;
 • пес комфортно себе відчуває як в квартирі, так і у власному будинку;
 • пса можна поселити у вольєр, він легко переносить морози;
 • тварина не вимагає спеціального догляду.
 • відчутні прогалини виховання собаки принесуть проблеми власникам;
 • нелагідність з тваринами;
 • схильність до алергічних реакцій.

Переваги, і недоліки породи кілька умовні. Персональний характер особини здатний значно відрізнятися від стандартів.

Список відповідних кличок

Ім’я собаці бажано підбирати сильне, звучне, тверде.

Кобелям підійдуть прізвиська:

 • Амур, Агат, Арчі, Барні, Тобі;
 • Спайк, Цезар, Оскар, Чарлі, Філя;
 • Тео, Кларк, Барон, Ганс, Кай, Грей;
 • Джек, Дік, Буч, Чіп, Чак, Тім;
 • Тор, Казбек, Зевс, Грім, Брюс;
 • Перс, Байк, Арго, Ямал, Тибет, Трамп;
 • Сімба, Фагот, Кен, Макс, Мобі, Джокер, Ніро, Принц, Спанч.
 • Гайда, Ада, Адель, Білка, Боні, Віка;
 • Гера, Геба, Джессі, Діна, Дуся;
 • Джина, Єва, Зіта, Злата, Лаки;
 • Лінда, Лара, Майя, Ніка, Нора;
 • Поллі, Роза, Софі, Чара, Фібі;
 • Фіона, Ешлі, Ельза, Юта, Юнона, Яра.

Довгі клички собаці давати не рекомендується. Вихованець, звикнувши до повного імені, може потім не відгукуватися на скорочену версію прізвиська.

Правила вибору цуценя

Під час покупки собаки дуже і дуже важливо перевірити власні можливості. Щоб бажане придбання пса не обернулося тягарем, необхідно реально оцінити потреби тварини. Помилки догляду та виховання бульдога дуже часто непоправні, і щоб не звинувачувати у всьому заводчика або погані гени, потенційний володар пса повинен викинути лінь і приготуватися працювати над власними помилками одночасно з улюбленцем.

Щоб бути впевненим в чистоті лінії і доброму здоров’ї пса, купувати бульдога слід тільки у відомому розпліднику або у відповідального заводчика з позитивною репутацією. При покупці собаки власника обов’язково попередять про ймовірні труднощі, порадять професіоналів для дресирування пса, проінструктують щодо принципових моментів догляду за вихованцем.

Американський бульдог фото опис породи характер ціна цуценят плюси і мінуси - Ветеринар

Здорова дитина бульдога Активний, трохи вгодований, відважний. Неприйнятна зайва боягузтво і надмірна ворожість пса. Важливо обов’язково оглянути цуценя, звернути власну увагу на його ходу і рухи, оцінити зовнішні ознаки здоров’я собаки.

Вартість цуценя

Придбання цуценя у недобропорядних заводчиків може обернутися катастрофою для господаря. Тому розплідник або приватника вибирають дуже ретельно.

Ціни в нашій країні на цуценят залежать від їх відповідності нормам, титулованості виробників і регіону, і коливаються від 5 тис. до 300 тис. руб.

Цікаве про породу

Кілька пізнавальних фактів допоможуть потенційним власникам бульдогів краще ознайомитися з особливостями псів.

 1. Чудово описані бійцівські якості собак в романі Дж. Лондона «Біле Ікло». Бульдог Черокі-ефектний приклад того, що тварина важко здивувати і неможливо налякати. Пес готовий битися на смерть, не реагуючи на травми і втрату крові.
 2. Кінологи вважають, що інтелект подібних собак більше, ніж у всіх подібних порід.
 3. Білі особини породи сильніше схильні до хвороб шкіри.
 4. Тварини не можуть миттєво вивчати команди, але запам’ятовують їх раз і назавжди.
 5. Суки бульдога володіють дуже високим материнським інстинктом. Вони готові прийняти в сім’ю і вигодувати чужого цуценя, ніж часто користуються заводчики.

До покупки американського бульдога рекомендується добре підготуватися: дізнатися думки кінологів, чужий досвід.

Відкликання

 1. «Побачивши бульдога на повідку жодному зловмисникові не прийде в голову напасти на його господаря. Любителів собак також відлякує перспектива жити в одному будинку з подібним монстром. На власному досвіді скажу, що даремно. Просто чудово, що мій пес відразу проявив інтерес до дресирування, легко вивчив команди. На першій стадії важко вселяти бульдогу, що він зобов’язаний стати слухняним хлопчиком, але труднощі швидко пропали. У підсумку в сім’ї виріс незамінний товариш і компаньйон».
 2. «Ми зрозуміли один одного з вихованцем з самого початку. Мій улюбленець навіть в щенячьем віці охороняє власну територію, з побоюванням ставиться до найменшого посягання на речі котом або гостями. Що вражає, вийшовши на вулицю, мій бульдог втрачає інтерес до сторонніх. Надзвичайно розумна істота цей пес».
 3. «Подобаються американські бульдоги, але не можу подолати страх за себе і дітей. У мережі багато захоплених відгуків, порад по вихованню собаки, проте це ж звір, причому сильний і великий. Немає гарантії, що щеня попадеться безпроблемний і покірний. Та й часу на гідне виховання бульдога просто може не вистачити».

Американський бульдог фото опис породи характер ціна цуценят плюси і мінуси - Ветеринар

Чи варто купувати амбуля

Дана порода псів не відноситься до числа популярних, так як ці ефектні тварини вимагають спеціальної відповідальності і навіть сили волі з боку власника. Не у всіх країнах (наприклад, США) собака визнана небезпечною для домашнього утримання.

У процесі виховання собака може запросто і легко створити певні проблеми, але при грамотному підході з чарівного, хороброго і трохи норовливого цуценя виросте вірний друг, компаньйон і безбоязний охоронець.

Ці собаки нагороджені чудовою витримкою і терплячістю. Але іноді якості характеру бульдога стають основою несвоєчасної діагностики захворювань, так як відважний пес готовий добре переносити всі труднощі.

Фото і відеоогляд

Цілком переконатися в красі, могутності і чарівності американського бульдога допоможе детальний фото і відеоогляд.