Розлад шлунку і проблеми з травленням у домашніх кішок нечасто викликають особливе хвилювання у власника. з подібним проявами іноді можуть зіткнутися всі господарі вихованців проживають в будинку. В основному достатньо коригування харчування і лікарських засобів, що зупиняють діарею.

Але, основою розвитку діареї може послужити кокцидіоз. У разі, коли розлад шлунку зберігається у вихованця пару днів а маси Кала містять домішки слизу і крові, діяти необхідно негайно. Звернення до ветеринарної лікарні потрібно, щоб врятувати тварині життя.

Хто такі кокдіціі і в чому їх основна небезпека

Кокцидіоз-патологічний процес, провокуючим факторів якого виступають шкідливі мікроорганізми. Вони гвалтують кишковий тракт тварини. Є кілька ключових видів кокцидий, що провокують розлад травлення у кішок.

Місце паразитування шкідливих мікроорганізмів-епітеліальний шар клітинних структур ворсинок кишечника. В результаті їх діяльності починається деформування і наступні дистрофічні зміни. Все це призводить до того, що процеси перетравлення їжі і всмоктування поживних речовин порушуються. Тварина страждає від сильної діареї.

Особливо небезпечна діарея, викликана кокцидіями, для молодих кішок і кошенят. Процеси обмінного характеру відбуваються у кошенят набагато швидше, в зв’язку з чим зневоднення приходить набагато швидше, загрожуючи життю тварини.

Орієнтовно у третини всіх тварин на планеті, є кокцидії в організмі. При цьому клінічні ознаки не з’являються, симптоматика захована. Цей вид протікання захворювання може перейти у важку, якщо трапиться зниження імунних сил організму.

Загострення хвороби відбувається в результаті супутньої інфекції або ж сильного стресу, випробуваного тваринам. Гостра форма кокцидіозу може і не виявитися протягом усього життя. Залишаючись довічним носієм інфекції, кішка буде виділяти збудника в що знаходиться навколо середу, регулярно заражаючи інших тварин.

Найбільш чутливими вважаються кошенята, кішки в період виношування кошенят, а ще літні тварини. Можливість смертельного результату становить фактично 100% на тлі системного зневоднення та інтоксикації організму своїми продуктами метаболізму.

У кокцидий складний цикл розвитку. Перехідна стадія кокцидий розвивається у внутрішніх органах тварини, що призводить до різкого погіршення стану організму і функціонування організму. Найсерйозніша небезпека полягає в порушеннях функції печінки, що призводить до недостатності печінкових структур на останніх стадіях кокцидіозу.

Необхідно відзначити, що кокцидіозом хворіють і люди. Доведено, що від кішки кокцидіозом людина інфікуватися не може, так як захворювання викликається іншими видами патогенів. А ось від людини, кішка може інфікуватися кокцидіями.

Період від моменту проникнення збудника інфекції в організм до моменту виникнення перших ознак захворювання, проходить від 7 до 9 днів. У більшості випадків, період інкубації може становити 14 днів. Це пов’язують з низкою моментів:

 • віком тварини;
 • загального стану тварини;
 • статевої приналежності кішки;
 • наявності проблем в роботі травної системи;
 • якість і характеристики корму, яке отримує вихованець.

Перша ознака розвитку кокцидіозу у домашніх кішок – розлад шлунку. Діарея відрізняється рідким калом, жовтого кольору. Легка форма захворювання при нормальній роботі імунної системи, на цьому завершується.

У разі переходу захворювання у важку форму, маси Кала містять вставки крові і слизу. Пронос ставати водянистим і профузним. Крім цього відзначаються:

 • пригнічений стан тварини;
 • розвивається виснаження;
 • діагностується зміна стану шерстного і шкірного покривів;
 • байдужість і летаргічний стан у маленьких кошенят;
 • збільшення показників температури тіла на тлі запалення в кишковому тракті.

Доросла кішка може бути в нестабільному стані протягом двох-трьох тижнів. Не виключено перехід гострої форми кокцидіозу в затяжну або приховану. При розвитку гострої форми захворювання у кішок можливий параліч тазових кінцівок, а ще неврологічні напади.

Поява желтушности помітних слизових оболонок, в’ялість і сухість покривів шкіри і зміна консистенції мас калу (сирнистість), вказують на великі проблеми в організмі. Кокцидії можуть виявитися причиною проблем в роботі печінки. Поява таких симптомів вимагає негайного звернення за допомогою до ветлікаря. Результати можуть стати летальними. Основний діагноз встановлюють на підставі досліджень мас калу.

Як захистити кішку від кокцидий

Улюбленця потрібно негайно доставити у ветеринарну клініку при перших ознаках нездоров’я. Для того, щоб не дозволити перезараженія кішки при лікуванні, потрібно провести ретельну дезінфекцію квартири. Лоток краще спалити, або ж покласти в пластиковий мішок для попередження поширення захворювання.

Кішку потрібно лікувати комплексно. Для початку, необхідно видалити зневоднення і не допустити розвиток подальшого виснаження. В умовах клініки тварині вводять ін’єкційно розчини глюкози і фізрозчину. Маленьким кошенятам вводять препарати підшкірно, так як вени занадто крихкі і дрібні.

Через те що, що при кокцидіозі відбувається ураження слизових, що вистилають травний тракт, призначаються ліки з великим вмістом вітамінних речовин – токоферолу, а й до, що дозволяють епітеліальних клітин відновлюватися швидше. Прискорюються і метаболічні процеси.

Припинення патогенної мікрофлори-кокцидий, відбувається шляхом введення сульфадиметоксину. Курс терапії призначається ветлікарем персонально, в залежності від тяжкості захворювання, але не повинен становити менше 7 днів. Лікування нестандартними препаратами від кокцидіозу, може тривати близько 3-4 тижнів. Тільки лікуючий ветлікар має право вирішувати, збільшувати тривалість лікування або ж зменшувати.

Якщо лікування не почати вчасно, є високий ризик переходу кокцидіозу у кішки в затяжну форму. Тварина буде постійним розповсюджувачем інфекції, а ще при різкому зниженні імунного захисту може страждати від значних порушень в роботі травного тракту.

Профілактика зараження кокцидіозом у домашніх кішок, полягає в декількох ключових правилах. Немаловажний:

 • тримати кішку в чистому приміщенні;
 • попереджати погоні кішки за дикими мишами;
 • підбирати якісні корми;
 • пам’ятати про постійні профілактичні огляди у лікаря;
 • систематично обробляти від зовнішніх і внутрішніх паразитів.

Зменшити ймовірність розвитку кокцидіозу у кішки, може відмова від годування улюбленця сирим, що не обробленим термічно м’ясом. Так небезпеки проковтнути ооцисти збудника інфекції, знизяться в кілька разів.

При появі розладів стільця у улюбленця, а ще інших ознак нездоров’я, не потрібно займатися самолікуванням і очікувати, що все само пройде. Пронос, що триває у вихованця довше доби, загрожує зневодненням і рядом інших порушень і без допомоги лікаря навряд чи можна обійтися.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.