Саванна - Ветеринар

Саванна — рідкісна порода кішок з неповторним гепардовим забарвленням. Ці вражаючі кішки відрізняються гострим розумом, чудовим здоров’ям, а ще відомі всьому світові завдяки власній великій вартості аж до 20 тисяч доларів.

Саванна - Ветеринар

У цій статті ви ознайомитеся з описом цієї породи, характером окремих особин, а ще умовами їх утримання.

Історія походження

Саванна вважається вкрай молодою породою, яка з’явилася лише наприкінці 20 століття. Приблизно в 60-х роках після Другої світової селекціонери почали активно займатися розведенням і схрещуванням різного виду улюбленців, які мешкають у будинку. Серед них також була дика африканська кішка сервал.

Приблизно у 80-х роках 20 століття на території Америки виникла незліченна безліч розплідників, які займалися розведенням таких диких вихованців. У той час користувалася великим попитом мода на екзотичних тварин і багато знаменитостей воліли купувати у власні господарства леопардів, гепардів і навіть тигрів. Одомашнення сервала було певною мірою спробою зменшити тиск на дику природу і водночас забезпечити заможних людей тваринами, які більшою мірою підійшли б під формулювання домашнього вихованця.

Практично в той самий час одній із власниць популярних на той час котячих ферм спала на думку ідея привести одного дикого сервала у власне господарство. Новий вихованець швидко підлаштувався до іншого життя і незабаром відшукав собі супутницю — сіамську кішку Джуті. Власне ця кішка в 1986 році народила кілька кошенят, серед яких була одна плямиста дівчинка, яка всім своїм виглядом нагадувала свого дикого батька. Вона успадкувала у нього такі якості як сила, грація, краса природи і прекрасне здоров’я, а ось від власної матері, за словами господині, отримала найголовніше для будь-якого заводчика — любов і прихильність до людей.

Дівчинці дали ім’я Саванна — за її разюче забарвлення і схожість із гепардом. Це покоління, суміш сіамської домашньої кішки і сервала, стало називатися F1. Дуже скоро, вже від породистого ангорського кота, Саванна народила кілька кошенят, покоління яких назвали F2.

Далі порода піддалася множинним селекційним дослідженням вже іншого селекціонера і заводчика — Патріка Келлі, який купив одного з народжених кошенят. Результатом таких експериментів стало офіційне сповіщення в 1996 кішок типу саванна як повністю індивідуальної породи. Перший стандарт такого різновиду був прийнятий Міжнародною асоціацією кішок.

Багато хто може бути знайомий з цією породою завдяки гучній справі Саймона Броуді. Це знаменитий шахрай, який наприкінці 20 століття, застосовуючи малу популярність породи, а ще численні маркетингові прийоми, буквально проголосив цю кішку власною новою, самостійно виведеною породою під назвою Ашера. Назва нібито нової породи походить від імені богині західносемістської міфології.

Поява “нової породи” на ринку викликала справжній фурор. Навіть не звертаючи уваги на величезну вартість приблизно в 20 тисяч американських доларів, багато колекціонерів і багатіїв стали стрімголов замовляти собі додому таких незвичайних кішок. Вони були не тільки незвичайні в екзотичному плані, а й, за запевненнями компанії-продавця, мали гострий розум і доброзичливий характер. Також компанія заявляла, що це тільки одна порода у світі, яка вимагала щоденних прогулянок на повідку, завдяки цьому Ашера змогла вийти на ринок не тільки до котячих, а й до собачих шанувальників.

По закінченню певного часу популярність цієї породи стала доходити до абсурду: ціна істотно зросла, а черги на придбання однієї особини стали розтягуватися на роки вперед. Водночас жоден із багатіїв, які купили кішку, не здогадувався, що їхня найрідкісніша й найелітніша у світі порода була вже відомою у світовому суспільстві.

Викриття діяльності Саймона Броуді настало тільки 2008 року. Поки фото нової і скандальної породи розходилося по пресі всього світу, одну з подібних газет помітив Кріс Ширк — заводчик цієї рідкісної породи в Пенсільванії. Його досвід і знання допомогли пролити світло на справжнє походження таємничої породи Ашера. Цим викриттям і скінчилася кампанія Саймона Броуді, але навіть після викриття ця порода не втратила популярності. Ба більше, багато заводчиків навіть зараз застосовують у власній рекламі назву породи Ашера, чим і надають своє невігластво в плані історії та породистості цього виду кішок.

Всі інші різновиди саванн, інакше кажучи F3, F4 і так далі, є підсумком селекції сервала з іншими чистокровними породами. Вважається, що чим більша цифра після літери F, тим менше в такому різновиді даних чистокровного африканського сервала . Ще одним знаменитим видом савани вважається різновид, який створено шляхом схрещування сервала і кота породи єгипетський мау.

На сьогодні для розведення цієї породи беруться генетичні дані власне бенгальських або сіамських різновидів кішок.

Незважаючи на невтомну роботу міжнародних селекціонерів, саванна залишається однією з дуже рідкісних порід — в усьому світі в кращому разі налічується кілька тисяч чистокровних особин. Основна частина з них міститься в розплідниках на території США та Англії, інша частина перебуває у приватних заводчиків або заможних людей по всій земній кулі.

Опис

Існує міфічна думка, що під час формування породи савана селекціонерами було застосовано генетичний матеріал справжніх гепардів. Усю грацію, спритність і красу природи таких диких звірів було втілено в дуже маленький вигляд домашнього улюбленця.

Слід розглянути детальніше особливості екстер’єру подібних кішок.

 • Голова . Правильна і пропорційна, по відношенню до тіла має середні розміри. Має форму рівностороннього трикутника (без урахування вух). Щоки несуттєво виділені на тлі морди, вуса довгі, постійні, білого кольору.
 • Вуха . Вушні раковини великих розмірів, у спокійному положенні поставлені перпендикулярно, відкритою стороною дивляться вперед. Кінці вух, в основному, круглої форми, без пензликів. Поставлені широко, проте відстань між основами над надбрівними дугами становить лише 1,5-2 см.

У чистокровних порід на зовнішній стороні вух можна помітити відмінні смуги темного відтінку або плями.

 • Очі . Стандартної круглої або мигдалеподібної форми, маленького розміру. Поставлені дуже широко (відстань між очима дорівнює довжині одного ока). Райдужка, здебільшого, пісочного, ніжно зеленого або медового відтінку — незалежно від самого фарбування.
 • Мордочка і ніс — доволі широкі, проте повільно виділені на тлі всієї голови. Передня частина мордочки білого або світлого кольору, як і самі щоки з вусами. Ніс темного, сірого або червонуватого тону.
 • Підборіддя . Велике і важке, плавне і пропорційне, вкрите насиченою шерстю, ідеально виглядає з мордочкою. Частина, що знаходиться внизу, білого або світлого кольору.
 • Корпус . Суттєво витягнутий, широкий, правильної форми. Покритий густим шаром шерсті гепардового відтінку з темними цятками. Плечі та стегна міцні, кістки середньої тяжкості.
 • Грудна клітка широка, виділяється на тлі кінцівок у сидячому положенні. Власне завдяки такій своєрідній поставі та опуклим грудям кішки породи саванна і вважаються аристократами у власному сімействі.
 • Кінцівки . Лапи досить довгі, з прекрасно вираженою мускулатурою, вкриті товстим шаром шерсті. Задні лапи набагато потужніші, ніж передні та істотно довші в розмірах. Самі лапи середніх розмірів, подушечки великі, овальної або у формі кола, колір темний або чорний.
 • Шия . Подовжена, але не особливо товста. Гнучка, повільно переходить до голови.
 • Хвіст . Середньої довжини, не особливо широкий, звужений у кінці. Має відмінне смугасте забарвлення (дуже часто чорно-мідне). Колір кінчика, в основному, темний.
 • Волосяний покрив . Суцільним шаром покриває абсолютно всі частини тіла кішки, на спинці та морді трохи тонший, на грудях і животі, навпаки, помітно довший. Забарвлення переважно гепардовий або трохи темніший — жовтуватий, пшеничний або білий колір в основі з частими темними цятками вздовж усього тіла. За фактурою шерсть груба, пружиниста, насичена.

Трохи нижче ви зможете ознайомитися зі стандартами, характерними для кішок цієї породи.

 • Саванна належить до порід кішок із вкрай важкою статурою і корпусом. Через це окрема особина може досягти ваги аж до 15 кг. Найбільші самки важать набагато менше самців і нечасто можуть досягати 10 кг.
 • Уже по досягненню піврічного віку саванна може стати більшою до 40 см заввишки (у холці), а до власного повноліття, що настає приблизно у 2,5-3 роки, може стати більшою навіть до півметра.
 • Середня життєва тривалість . Сервали, які вважаються засновниками цієї породи кішок, у природі живуть не довше 12 років. Однак за допомогою селекції та одомашнення сьогодні і вони, і їхні прямі нащадки (саванна) можуть прожити вдома до 17-20 років. Перед придбанням такого домашнього улюбленця необхідно розуміти, що він буде вашим другом на дуже тривалий час.
 • Приблизна ціна . Чистокровні особини зазвичай продаються за 10-20 тисяч доларів. Особи із зовнішніми дефектами, поганими документами або зіпсованим родоводом зазвичай продають від 600 доларів і більше. Ціна також залежить від унікальності та правильності забарвлення і статі, здоров’я тварини.

Особливості характеру

Савани, як і представники породи рексів, належать до вкрай доброзичливих домашніх тварин. Головною їхньою рисою вважається прихильність до власника і постійна необхідність в увазі. Навіть у зрілому і похилому віці ці кішки не перестають займатися скелелазінням, регулярно бешкетують і не терплять довгого сидіння на одному місці.

Нижче перераховані характерні риси характеру кішок породи саванна.

 • Лояльність і прив’язаність . З найпершого дня, коли у Вас у домі з’явиться цей вихованець, будьте готовими, що він буде супроводжувати вас скрізь. Коли ви підете готувати їжу, він сяде перед вами і буде з цікавістю стежити за всім процесом. Коли ви ляжете відпочивати, він ляже біля вас і буде задоволено бурчати під вашим боком.

Виняток у цьому випадку становить купівля вже дорослих порід — зрілим особинам, здебільшого, досить непросто звикнути до нових господарів. Савани виняткові однолюби, вони можуть висловлювати не тільки страх, а й відкриту агресію до людей з новим запахом.

 • Активність і жага до пригод. Для таких котів дуже потрібна вільна і комфортна територія з перешкодами для скелелазіння. Це ж стосується активних ігор та розважальних заходів, без яких ці коти не можуть прожити і дня. Така непосидючість має власну ціну — часто савани, піддаючись азарту, можуть перевернути чи перевернути щось крихке. Крім того, савани дуже допитливі і часто полюбляють пхати носа в закриті для них приміщення.

Гострий розум таких кішок дає можливість їм без проблем відчиняти звичайні двері, а атлетичні можливості тіла дають можливість дуже легко підніматися на високі предмети.

 • Пристрасть до всього їстівного і неїстівного. Цікавість таких кішок часто призводить до псування різної техніки та декоративних предметів. У молодому віці у них починається бурхливий ріст пазурів і зубів, і без хорошої кігтеточки вони переходять на меблі, штори, дуже люблять пожувати шнурки і розгризти дроти.

Варто частіше робити у квартирі капітальне прибирання, щоб тварина не отруїлася якимось старим предметом, що завалявся за диваном.

 • Якщо кішка перебуває у квартирі власного господаря, то почувається повністю захищеною. Здебільшого савани чудово ставляться до нових домочадців, дітей, гостей і навіть до решти домашніх тварин (хоча і вважають за краще в подібних стосунках домінуючу позицію). Їх важко називати забіяками або агресорами. Але деякі особини вирізняються крайньою полохливістю і можуть просто втекти і сховатися, побачивши нову людину в будинку.

Ставлення до нових людей залежить від взаємин кішки та господаря. У здорових стосунках вихованець почувається в безпеці і не виявляє ознак настороженості або агресії.

 • На відміну від більшості кішок, савани чудово ставляться до водних процедур. Тут йдеться не про повноцінну ванну, а про водні ігри та розваги. Особливо ці тварини, які живуть удома, люблять грати з іграшками, що плавають у воді. Також люблять опускати у воду лапи, щоб охолонути, вмитися або зіграти.
 • Савани володіють достатнім розумом, щоб запам’ятати кілька команд, можуть приносити за вашим указом якісь речі або виконувати трюки. Навчання не триватиме довго — у таких кішок вроджені дані для дресирування і приручення.
 • На противагу деяким іншим породам кішок, ці відрізняються терплячим характером. За відсутності господаря вдома здатні значний час зберігати холоднокровність і просто чекати, при цьому завжди знаходять, чим себе зайняти, якщо господарі залишили вдома достатньо іграшок. Коли ж господар повертається, саванна зустріне його як справжня собака — може не тільки витися навколо ніг і тертися об них головою, а й просто встрибувати на руки чи на плечі.
 • Кішки цієї породи терпимо ставляться до пестощів і погладжувань. Якщо тварині буде необхідна ваша увага, вона подасть знак — крутитиметься біля ніг, проситиметься на коліна або мурчатиме. В інший час савани або самостійно грають, або просто відпочивають і стежать за діями господаря.

Варіанти забарвлення шерсті

Є пряма залежність забарвлення савани від породи кішок, матеріал яких послужив для схрещування конкретної особини. Здебільшого, за основу береться матеріал чистокровного сервала і кішки зовсім іншої породи.

У цієї породи розрізняють кілька індивідуальних забарвлень. Назва забарвлення говорить про домінування цього відтінку в усьому зовнішньому вигляді тварини. Щодо гепардових плям, то вони постійно залишаються темного, чорного або коричневого відтінку.

Існують такі варіанти забарвлення:

 • сріблястий або платиновий;
 • бурий або темно-медовий;
 • темно-шоколадний;
 • золотистий або пшеничний;
 • теббі циннамон (блідо або ніжно-буре забарвлення).

Ще існує список конкретних зовнішніх ознак, за якими визначається придатність особини до виставок і змагань.

Дефектами зовнішності є:

 • білі овальні плями на грудях або животі;
 • гепардові плями мають оригінальне забарвлення, світліше за коричневий і чорний кольори;
 • плями зовсім відсутні, забарвлення складається з тигрових смужок темного кольору на тлі головного забарвлення.

Умови утримання

Як уже було багато разів сказано, прямими родичами саванн є сервали. Власне завдяки міцному здоров’ю таких диких кішок і їхній пристосованості до несприятливих умов навколишнього середовища, савани не потребують якогось особливого догляду.

Ознайомитися зі списком приблизних рекомендацій для догляду за цими вихованцями ви зможете нижче.

 • Дім . У савани має бути власне своє місце, де вихованець зможе відпочивати, спати і харчуватися. Це можуть бути як будиночки, так і спеціалізовані лежаки для котів. Будиночок має знаходитися в теплому місці, все ж таки самі сервали живуть в Африці, а це означає, звикли до великої кількості природного тепла. Жодних протягів, сирих кутів або частих провітрювань біля будиночка не повинно бути.

Крім того, спробуйте вибрати простір, де б тварина мала дуже зручний вид на те, чим ви займаєтеся.

 • Вода . Забезпечте частий доступ до води для пиття. Багато заводчиків повідомляють, що тварина полюбляє купатися в такій воді та забруднює її, в цьому випадку рекомендується поставити дві ємності. Перша тільки для води: чаша має бути досить важкою, щоб кішка її не перевернула. Друга ємність більш об’ємна, щоб коту було комфортніше приймати ванни.

Постарайтеся наливати трохи підігріту воду, оскільки до моменту, коли вона знадобиться кішці, може пройти довгий час.

 • Інтер’єр . Всі дрібні і тендітні предмети, які у вас стоять на столах, полицях і шафах необхідно прибрати в перший же день заселення тварини в квартиру. Напевно під час ігор вихованець зашкодить їх або розіб’є, а можливо, і сам пораниться. Це ж стосується домашніх квітів — більшість із них, особливо фіалка, молочай, фікус, азалія і каланхое, можуть бути смертельно небезпечні для ваших котів. Аналогічну увагу потрібно виділити домашнім приладам і хімії. Не пускайте тварину у ванну, де повно шкідливих порошків, сумішей і гелів. Також сховайте всі дроти, які є на виду. Особливу увагу потрібно приділити шторам і меблям, об які ці кішки дуже люблять точити кігті. Відразу ж варто припиняти ці спроби і подарувати тварині спеціалізовану кігтеточку.

Лаяти савану не варто — деякі особини дуже злопам’ятні та схильні до довгого накопичення злості й образ.

 • Шерсть . У саванн досить насичений волосяний покрив, через що вони можуть залишати багато шерсті на меблях і одязі. Щоб впоратися з цим, необхідно придбати спеціалізовані гребінці для вичісування бліх або рукавички. Так ви зможете вбити відразу 2-ох зайців.

Незважаючи на густоту шерсті, певні варіанти породи саванна вважаються гіпоалергенними. Цей міф з’явився на світ через маркетингову компанію Саймона Броуді, про якого вже йшлося вище.

 • Розваги . Як ми вже говорили, ці тварини не переносять нудьги і довгого відпочинку. Тому, перед тим як обзавестися таким екзотичним домашнім улюбленцем, слід придбати йому кілька цікавих іграшок. Ще ці вихованці дуже люблять видертися на різні перешкоди, тому вам обов’язково подумайте про розміщення в приміщеннях спеціалізованих стійок для цих ігор.
 • Гігієна . Не забудьте приділяти увагу процедурам з елементарної гігієни. Сюди входять зачіски відрослих кігтів, чищення зубів, промивання очей, огляд і чищення вух від бруду та сірки. Тварина навряд чи буде в захваті від цих процедур, у зв’язку з цим необхідно відволікти її, давши погризти ласощі.

Щоб заспокоїти перелякану савану, варто просто гладити її і щоразу про щось заспокійливо говорити.

 • Виховання . Тільки не бийте таких тварин, інакше вони стануть злими й агресивними, а образу вони пам’ятають довго. Вдайтеся до методу заохочення, постарайтеся пов’язувати якісь уроки з подачею конкретних солодощів.
 • Зміст . У малогабаритних квартирах з обмеженими квадратами подібних улюбленців заводити не слід, вони будуть занадто тісні для цього любителя розважальних заходів. Прекрасним варіантом буде утримання савани у величезному будинку за містом з постійним доступом на вулицю.

Якщо ж у вас простора квартира, але ви не живете в будинку за містом, то постарайтеся забезпечувати для тварини постійні прогулянки далеко від метушні великого міста.

 • Дресирування та уроки слід проводити постійно й іноді повертатися до вже минулого матеріалу. Якщо тварина в певний момент вкрай збуджена і категорично відмовляється від занять, залиште її у спокої на деякий час, а потім спробуйте знову.
 • Туалет . Відхоже місце має бути позначено відразу ж, як тільки тварина ступила на поріг вашої житлової площі. Для туалету необхідно підібрати спеціалізований лоток з хорошим наповненням. Лоток має стояти в доступному місці, куди б кішка змогла зайти в будь-який зручний для неї момент. Якщо ви купили кошеня, то в перший час необхідно буде миритися з брудними кутами і калюжами.

Щоб тварина швидше звикла, змішайте частину екскрементів із наповненням у лотку. Так кошеняті буде дуже легко орієнтуватися надалі на простір, де можна полегшитися.

 • Розведення . Спочатку савани виводилися у вкрай малих кількостях, і тому селекціонерам доводилося схрещувати споріднених особин. Водночас у кошенят не було виявлено жодних спадкових захворювань. Завдяки цьому розведення таких тварин вважається прибутковою і не особливо важкою справою.

Годування

На превеликий жаль, на всю Європу подібних особин налічується не більше ніж кілька тисяч, а тому важко точно сказати про найбільш підходящий корм для цієї породи. Щоб дати відповідь на це питання, потрібно звернутися до предків породи — благородних сервалів. У природній обстановці їхній раціон складається лише зі справжньої їжі тваринного походження. У день молоді сервали повинні приймати не менше кілограма справжнього свіжого м’яса для справжнього розвитку організму.

У наш час є дві схеми годування таких кішок. Перша стосується годівлі виключно натуральними продуктами свого приготування.

Такий спосіб хороший з певних причин.

 • Контроль над якістю, кількістю продукту і калоріями. Ви особисто готуєте всю їжу, а це означає, можете мати повне уявлення про ті вітаміни, які отримає організм тварини.
 • Усі кішки краще ставляться власне до приготованої справжньої їжі. Вона має природний запах і не здається тварині чимось небезпечним або підозрілим.
 • Така їжа завжди різноманітна, адже ви можете самим додати в раціон якийсь новий продукт і не турбуватися, що він зашкодить смаку або зашкодить тварині.

Однак у такого варіанту також є власні недоліки.

 • У вас додається турбот про постійне приготування їжі. Ви маєте регулярно відслідковувати та відраховувати всі калорії, щоб у вашого улюбленця не було проблем зі ШКТ. На це не у всіх є час.
 • Така їжа значно коротше зберігається і зберігає найкорисніші деталі тільки в перші години після приготування.
 • У натуральних приготованих продуктах немає решти дуже важливих вітамінів, які є в будь-якому якісному кормі.

Друга схема годування стосується годівлі саванн виключно сухими кормами. У цьому варіанті підбираються корми тільки найпрекраснішої якості. У цієї схеми теж є власні плюси:

 • значний час зберігання корму у відповідних умовах;
 • немає головного болю про те, що приготувати вихованцеві на вечерю;
 • здебільшого, містить у собі найкорисніші вітаміни та мікроелементи.

Мінуси тут також є.

 • Такий корм, не звертаючи уваги на власну збалансованість, не відрізняється різноманітністю. Вихованець швидко звикає до нього і може дуже скоро відмовитися від прийому їжі без додаткових солодощів.
 • Хороші корми дорого коштують, а це вже позначиться на матеріальному становищі власника.
 • Ви ніколи точно не будете знати, що конкретно знаходиться всередині такого корму. Багато компаній вважають за краще додавати в корми недорогі пластівці, щоб надати йому ваги.

Не дивлячись ні на що, є продукти, які за будь-яких обставин потрібно і дуже корисно давати саванам. І є ті, які давати не варто. Необхідно розібратися з цими продуктами детальніше.

Отже, корисні продукти: сире або відварене м’ясо, субпродукти, індичка, тунець, курячий фарш або курча. Загалом завжди покладайтеся на продукти з високим вмістом такої кислоти, як таурин.

Небезпечні і не рекомендовані до прийому продукти: більшість рибних продуктів (все ж таки сервали — хижаки), кисломолочні продукти (щоб уникнути проблем зі ШКТ). Злакові крупи і культури даються тільки в невеликих кількостях у вигляді добавки, але не головного корму — організм саванн не пристосований до перетравлення таких культур.

Якщо ви забрали тварину з розплідника або взяли з інших рук, то потрібно поцікавитися у колишнього власника, чим він годував кішку. Так ви зможете організувати плавний і однаковий перехід зі старих продуктів на нові. Постарайтеся вводити нові продукти, потроху роблячи більшим їхній відсоток вмісту в щоденному раціоні.

Від правильного годування залежатиме не тільки загальний стан вашого домашнього улюбленця, а й його життєва тривалість. Заводчиками доведено, що збалансована годівля здатна продовжити натуральний життєвий період цієї породи на кілька років.

Велику особину слід годувати не більше 3 разів на день, проте вода має бути у відкритому доступі регулярно. Виділіть строго встановлений час на подачу їжі, а ще постарайтеся строго зберігати дози корму, щоб уникнути ожиріння.

У зимовий період знадобитися обов’язково включити в раціон добавки вітамінів і мінерали, це також стосується людей похилого віку і вагітних кішок. В останньому варіанті кількість корму варто подвоювати.

Здоров’я

Кішки породи саванна вирізняються просто чудовим здоров’ям, у них відсутні будь-які генетичні захворювання. Досвідчені заводчики як причину такого стійкого імунітету наводять коріння диких сервалів, які були пристосовані навіть до найсуворіших умов навколишнього середовища.

Головна частина хвороб таких кішок стосується захворювань, популярних серед інших порід. Більше половини з цих хвороб можна не допустити за допомогою своєчасної вакцинації та постійних оглядів у ветеринара.

У таких кішок також помічена деяка схильність до вроджених зовнішніх дефектів. Зазвичай вони не можуть вплинути на здоров’я вашого улюбленця, але якщо, наприклад, ви заводите тварину заради продажу в племінних господарствах, то такі особини вважатимуться бракованими. Як, загалом, і їхнє потомство.

З’являються ці недоліки дуже часто через неправильний догляд під час вагітності.

Щоб не допустити багатьох захворювань, потрібно тільки уважно стежити за власним домашнім улюбленцем і його самопочуттям.

Нижче представлений список симптомів, за яких слід негайно звернутися до ветеринара:

 • зниження загальної активності, надмірна млявість і сонливість;
 • блювота або регулярний пронос, проблеми із сечовипусканням (крики або стогони — видно, що тварині боляче);
 • поява крові в екскрементах або сечі;
 • зниження або повна відсутність апетиту;
 • поява кульгавості;
 • дуже високе поглинання вологи/прискорене сечовипускання, зокрема трапляється постійне облизування носа і мордочки;
 • поява гематом, свербіння або почервоніння на шкірному покриві, тварина постійно свербить;
 • надприродне линяння, облисіння конкретних частин тіла.

Якщо у вас немає досвіду в лікування таких екзотичних тварин, тільки не беріться за самолікування. Ви тільки нашкодите власному домашньому улюбленцю.

Набагато більше про кішок породи Саванна дивіться в наступному відео.

Синоніми назви Ашера Країна походження США Порода отримана шляхом схрещування домашня кішка х африканський сервал Рік зародження породи 1990 Аборигенна порода немає Якою фелінологічною організацією визнана? TICA Життєву тривалість 17-20 років

Весь вид великі, сильні кішки з довгастим тілом і добре розвиненою мускулатурою Розмір великий Зріст, см 40-60 Зріст, см (кіт) 50-60 Зріст, см (кішка) 40-55 Вага, кг 6-15 Вага, кг (кіт) 7-15 Вага, кг (кішка) 6-12 Шерсть насичена, блискуча, м’яка Довжина шерсті короткошерста Особливості шерсті м’яка Підшерстя м’яке Підшерсток насичений Забарвлення буре, шоколадний, сріблястий, золотистий, циннамон теббі Малюнок таббі, плямистий Трьохколірне немає Літера М на чолі немає Морда (фільтр) витягнута Розмір вух великі Форма вух округлий кінчик Пензлик на вухах немає Очі великі Колір очей жовтий Хвіст (фільтр) довгий Хвіст (фільтр) довгий Лапи довгі Пухнастий хвіст немає Схожість схожа на леопарда

Загальний опис відрізняються спокійним характером і здатністю уживатися з різними домашніми тваринами. Легко йдуть на контакт, дуже активні, потребують великих кількостей найрізноманітніших іграшок Лагідність лагідна Доброзичливість дуже доброзичлива Інтелект розумна Активність дуже активна та енергійна Грайливість дуже грайлива Ледача ні Слухняна так Любить воду так Щуролов ні

Підходить для житлової площі так Підійде для дітей так Складність догляду нескладний догляд Догляд за шерстю раз впродовж тижня розчісувати спеціальною щіточкою або рукавичкою Ступінь линьки линяє не так сильно Гіпоалергенна ні Здоров’я доволі хороше, майже не хворіють