Сноу-шу - Ветеринар

Сноу-шу відносять до аристократичної породи кішок. Володіючи грацією і з красивим ефектом зовнішністю, особини цієї породи встигли полюбитися багатьом. Необхідно познайомитися з описом породистих кішок, особливостями їхнього забарвлення, звичками і нюансами утримання.

Сноу-шу - Ветеринар

Опис

Сноу-шу — це кішка особливої породи, виведеної селекціонерами. Якщо перекласти її назву, це означає “снігова туфелька”, через що особин породи дуже часто називають “білоніжками”. Зовнішність таких кішок заслуговує на велику увагу: вони можуть нагадати красиві плюшеві іграшки, водночас вага особин досягає 7 кг. Жоден селекціонер не скаже, яким народиться кошеня, оскільки його забарвлення може вийти непередбачуваним. Характерною рисою зовнішності сноу-шу вважається наявність білих лапок або так званих шкарпеток. Лапи у представників породи довгі, тіло масивне, правильно пропорційне і мускулисте, шерсть коротка.

Стандартами породи є такі лінії:

  • клиноподібна форма голови, що має високі вилиці та округлені контури;
  • середня вага тіла, здебільшого, у самок, що не перевищує 4-5 кг;
  • сильно розставлені вушка середніх розмірів з округленими краями;
  • розвинені кінцівки і хвіст середньої довжини, що звужується до кінця;
  • шовковиста шерсть і великі красиві очі синього або блакитного відтінку;
  • плавний вигин або маленька горбинка на переніссі.

Зовні ця кішка схожа на представників сіамської породи. Ця схожість не дарма: сноу-шу вважається родичем сіамської кішки, незважаючи на те що має власні відмінності в екстер’єрі та характері. Голова цієї кішки однакова завширшки і завдовжки, лоб плоский. Форма очей може бути найрізноманітнішою: овальною, круглою, нахиленою до основи вух. Вони не виступають.

Підборіддя у сноу-шу міцне, мордочка пропорційна, довжина шиї середня. Тулуб плюшевої кішки помірно-довгий, потужний і гнучкий. Кістяк середній, мускулатура розвинена прекрасно. Шкіра мочки носа і лап у сноу-шу може бути плямистою або забарвленою під тон шкіри.

Не відносять до чистокровної породи особин з тонким хвостом, довгою шерстю (довгошерстих), тендітною тілобудовою і без білих лапок. Породиста кішка не має підшерстя, що і пояснює гладкість її шерсті.

Життєву тривалість

У середньому життєва тривалість сноу-шу може змінюватися в межах від 10 до 12 років. Окремі особини живуть близько 15-16 років. Залежати життєвий період може від різних чинників. Це і спокій вихованця, його оперативне обстеження, вакцинація, прогулянки на чистому повітрі, відсутність захворювань і збалансоване харчування.

Втім, окрім якості догляду та турботи, це може залежати і від спадковості вихованця та умов його проживання.

Варіанти забарвлення

Зазвичай забарвлення кота сноу-шу нагадує шубку сіамської кішки, хоча у нього є і власні особливості. Наприклад, шкарпетки на лапах, вкриті білою шерстю, відрізняються довжиною. У задніх лап вона до щиколоток, у передніх — до зап’ясть. Специфічною особливістю забарвлення вважається його насиченість.

Умовно тип забарвлення можна розділити на дві категорії: блю-поінт і сіл-поінт . У першому варіанті відмітини мають сіро-блакитний відтінок, в іншому їхня палітра може включати відтінки від бежевого до коричневого кольору. Яким би не був основний відтінок шубки, шерсть на вухах, хвості та морді має бути темною, на животі та грудях вона найбільш світла.

На світ кошенята цієї породи народжуються білими, точно сказати, яким буде забарвлення певної особини, неможливо. Цілком забарвлення ставиться тоді, коли коту виповнюється 2 роки. Кішка може бути пофарбована по-різному. Наприклад, це може бути варіант біколор або двоколірне забарвлення з перевагою білого кольору. У подібних особин темні плями можуть бути різноманітного розміру, однак водночас розміщуються вони переважно зверху тіла і не між собою з’єднуються. Черепахове забарвлення вважається радше рідкістю, за нього плями трьох відтінків покривають значну частину тіла особини. Щодо білої шерсті, вона вимальовується на морді у вигляді галочки та смуги, що перетинає підборіддя.

Особливості характеру

Представники породи “кішок у снігових шкарпетках” мають різний характер, що залежить від правильного виховання улюбленців, яким займаються з їхніх перших місяців життя. Загалом ці кішки досить миролюбні і в міру ласкаві, чим вони відрізняються від своїх сіамських побратимів. “Білосніжки” дуже часто поступливі, віддані, вирізняються веселим характером, а часом і балакучістю. Вони люблять власних власників і не виносять довгої розлуки з ними. За час власного життя вони прив’язуються до власника і відчувають його емоційний стан за тоном голосу, при цьому вихованець може швидко приспасабливаться під необхідний настрій. Наприклад, він у змозі зіграти з господарем, якщо той на це налаштований. Крім того, вихованець може по-своєму “жаліти”, потершись об щоку, поворкотіти, сісти на руки і відволікти від невеселих думок.

Цій породі кішок властива хороша здатність до навчання. Особини відрізняються інтелектуальною розвиненістю і кмітливістю. Зважаючи на це, можна вчити кішок нескладних команд. Наприклад, вони цілком можуть розуміти власне ім’я, команди “їсти”, “не можна”, “підемо пошукаємо”, “давай пограємось”, а ще правила, які встановлені в будинку та підлягають обов’язковому виконанню. Плюс до цього, вони надзвичайно допитливі, тому нечасто сидять без діла і не знають ліні.

Вони швидко привчаються до гігієни, чудово переносять усі її етапи, включно з купанням у воді, якого абсолютно не бояться. Сноу-шу не тільки спокійно поводяться у воді, але можуть гратися в ній, а ще стежити за її цівками. Так само, ці кішки можуть знайти собі розвагу у воді, якщо в цей час у ній опиняться їхні іграшки.

Примітний і той момент, що представники породи активні, але ненав’язливі. Вони ніколи не вимагатимуть до себе уваги, хоча абсолютно не виносять самотності та сумують за власними господарями. В іграх вони делікатні і не можуть собі дозволити дряпати і кусати членів сім’ї. Ці тварини не ображають дітей, але люблять перебувати у всіх на очах одного з власників.

На відміну від сіамських побратимів, сноу-шу не таїть образу, якщо його колись образили. Він не буде в помсту гадити, де не можна, як це роблять окремі особини сімейства котячих. Так само, ці кішки не видають нестямних звуків: вони любителі поговорити, проте їхній язик не дуже неприємний і не різкий.

Що стосується кмітливості, то подібних заповзятливих кішок ще необхідно пошукати. Якщо вони задумали вийти з кімнати, то розберуться з ручкою і повернуть її, як необхідно, щоб відчинити двері. А ще вони добре справляються з однорукими кранами, якщо їм раптом знадобиться вода. А вже якщо котику сподобається якась дрібна річ, він може забрати її і приховати в прихованому місці.

Зміст

Засніжені кішки — дивовижні тварини, які живуть удома, вони не можуть жити в умовах вулиці і вимагають особливого ставлення до себе. Перш ніж завести такого вихованця, заводчик зобов’язаний знати, що сноу-шу успадкували від споріднених порід схильність до деяких захворювань. Окремі особини можуть з’являтися з дефектами хвоста або навіть косоокістю. Крім того, через неналежний догляд вихованці можуть часто хворіти. Не можна заводити кошеня в будинку, де власників довго не буває вдома. Засніжені кішки відмовляються провести час на самоті, вони можуть поскаржитися власнику на власну самотність сумним голосом.

Що стосується вибору кошеняти в розпліднику, то у представника дуже якісної породи на мордочці видніється білий куточок у вигляді літери V. Очі в кошеняти мають бути блакитного кольору.

Вибір дитини

Підбирати кошеня в розпліднику необхідно особисто, дивлячись на зовнішні дані, поведінку, наявність паспорта та родоводу, а ще породні особливості. Про хороше утримання в розпліднику скаже охайність дитини, її активність і відсутність паразитів. Її очі будуть чистими, слизова рота — рожевою і гладкою. Про манеру поведінки скажуть звички: якщо кошеня ростили правильно, воно не буде шипіти, кусатися і дряпатися. Підбирати необхідно активне і товариське кошеня, що відрізняється невгамовним характером і бадьорістю. У документах мають бути мітки ветеринара, його підпис, печатка ветклініки та голографічна наклейка.

Важливо дивитися на ознаки породи, головними з яких незалежно від віку будуть кремезне тільце, блакитні (рідше сіро-блакитні) очі та товстувата шия.

Адаптація та привчання до лотка

Щойно кошеня принесуть додому, потрібно зменшити рівень стресу. Кошеня захищають від непотрібного шуму і крику. Йому відразу ж купують свою лежанку, ставлять миску з їжею і водою. Недалеко розміщують лоток. Якщо врахувати, що кошенята від природи цікаві, господарі намагаються прибрати подалі тендітні предмети і, якщо є можливість, дроти.

Що стосується лотка, то кошеня досить швидко розуміє, куди необхідно ходити в туалет. Зазвичай, коли дитину забирають із приймальника, вона вже привчена до лотка. Однак якщо раптом неприємність трапиться, досить прибрати все серветкою і покласти її в лоток, помістивши в нього і самого вихованця. Здебільшого, він швидко розуміє, для чого це місце. Наповнювач для лотка можна вибрати з урахуванням віку дитини. Дитячий варіант зручний тим, що він не пристає до лап, тому не розноситься по всьому житлу.

У міру дорослішання кошеняти можна замінювати і наповнювач, вибираючи варіанти у вигляді гранул більшої фракції. Тип же лотка буває різним, але кошеняті не потрібен закритий вид.

Гігієна

Як і будь-який інший вихованець, сноу-шу потребує своєчасної гігієни вух, очей і кігтів. Розчісувати шерсть потрібно не рідше одного разу протягом тижня. Це принесе задоволення улюбленцю і звільнить будинок від дрібних волосків, що дуже актуально під час линьки. У цей період потрібно частіше займатися шерстю улюбленця (можна два рази протягом тижня). Незважаючи на те що шерсть у кішок цієї породи не збивається в ковтуни, у котика має бути власний гребінець зі справжньою щетиною. Хтось купує для гладкошерстих кішок масажні рукавиці з м’якими силіконовими зубцями. Вичісування зручне не тільки тим, що можна врятувати вихованця від відмерлих волосинок. Крім цього, воно дає можливість рівномірно розділити по шерсті шар захисту природного жиру.

За відсутності часу можна придбати щітку для кріплення на стінку і зафіксувати її внизу, щоб вихованець міг самостійно підходити і вичісувати об неї власну шерсть. Деяким кішкам це дуже подобається, вони з радістю труться об такі щітки.

Немає необхідності в щоденному вичісуванні шерсті, незважаючи на те що вона досить щільна і насичена. Однак грумінг коти люблять, тому іноді можна балувати улюбленців подібною процедурою.

Вуха й очі потрібно чистити в міру забруднення. Приблизно тільки раз протягом тижня їх чистять вологою ганчірочкою, намоченою в ромашковому відварі. Хто-небудь застосовує для цього ватний диск і просту теплу воду. Подібним же відваром можна обробляти й очі тварини з кратністю не рідше ніж раз протягом тижня. Купати вихованця необхідно не більше разу протягом місяця.

Якщо раптом тварина почала смикати вуха, то, найімовірніше, в них з’явилися паразити, яких потрібно позбуватися за допомогою медичних препаратів. Тип ліків і кратність їх використання визначить лікар. За перших ознак чухання варто відвезти тварину до ветеринара. Запускати перебіг хвороби не можна: вона не проходить сама собою.

Для кігтів варто купити кігтеточку, до того ж у будинку аналогічних аксесуарів може бути й кілька. Їх ставлять біля вхідних дверей і в місцях найбільшої уваги вихованця. Це дасть можливість захистити оббивку м’яких меблів і шпалери від руйнівних процесів. Якщо буде потрібно кігті потрібно стригти ножицями або спеціалізованими щипцями, відсікаючи прозорий кінець кожного нігтя.

Важливо стежити і за станом зубів власного улюбленця, адже у них може відкладатися камінь на зубах. Безсумнівно, не будь-який господар буде їх чистити власній кішці, однак якщо раптом у неї випаде хоча б один зуб, це попросить негайного звернення до професіонала. Крім того, в окремих кішок спостерігається і пародонтоз.

Щоб не допускати аналогічних проблем, коту потрібні своєчасні проф. огляди і чистки за всіма правилами, які може провести ветеринар. Крім того, необхідно намагатися чистити тварині зуби спеціальною зубною пастою і маленькою зубною щіточкою, а ще користуватися спеціалізованими ласощами для очищення зубів.

Прогулянки

Якою б домашньою не була тварина, без свіжого повітря вона слабшає. Потрібно регулярно і щодня гуляти з нею на вулиці. Спочатку це може бути прогулянка з кошеням на руках, по закінченню певного часу її тривалість можна збільшувати. При цьому котик не заперечуватиме, якщо на його шиї буде красуватися шлейка. Після прогулянки, яка навряд чи обійдеться без дослідження предметів і рослин, потрібно оглядати плюшеву кішку на наявність паразитів (кліщів або бліх).

З метою попередження можна застосовувати антипаразитний нашийник, дія якого в середньому триває близько одного місяця. Далі, його замінюють новим. Для контролю шерсті можна вибрати спеціалізований гребінець з дрібними і частими зубцями.

Ці кішки добре піддаються навчанню, але приступити до їх виховання потрібно якомога раніше. На них не можна кричати: вони розуміють інтонацію голосу і вловлюють настрій. Якщо вони чомусь вчинять проступок і сховаються, то для того щоб виманити їх зі сховку, досить відкрити кран з водою, адже сноу-шу до неї небайдужі. Щоб кіт не крав дрібні предмети, потрібно забезпечити його власними іграшками, які він регулярно носитиме в зубах, нібито здобич.

У грі потрібно застосовувати не руки або ноги, а спеціалізовані іграшки для кішок. Це виключить ймовірність укусів і подряпин, а ще привчить улюбленця до власних своїх речей.

Це можуть бути різні предмети, але виключно не речі, якими користується господар. Приміром, не потрібно гратися ремінцем від штанів, адже кіт вважатиме його власним, тож може викрасти та приховати.

Потрібно намагатися шукати час для ігор із кішкою. Це допомагатиме зміцненню її зв’язку з господарем, підвищенню відданості та виникненню турботи з її боку. Досконало достатньо двічі на день гратися з нею, знаходячи для цього по 15 хвилин ввечері та вранці.

Іноді можна підкликати кішку для ігор або звичайного спілкування. Вихованець буде радий і “розмові”, адже він дуже добре розуміє, коли його хвалять, тож не відмовлятиметься бути обласканим власним господарем.

Виховання

Щоб кішка не росла дикуватою і різкою, домашня атмосфера має бути спокійною. Активна кішка виростає в будинку, де немає крику і рукоприкладства. Її покаранням може стати суворий голос господаря, тягати ж за холку або тикати мордою тварина, що провинилася, марно. Від цього вона просто втрачає впевненість і намагається бути від усіх подалі, що їй зазвичай нехарактерно.

Важливо забезпечити кошеня своєю лежанкою та ігровим комплексом. У нього має бути власна миска з їжею і водою. У домі мають бути деякі правила і режим, якому підкоряються всі члени сім’ї. Бачачи це, вихованець і сам пристосовується під наявні правила. Там же, де немає порядку у власників, немає сенсу шукати його у тварини. Вона не повинна випрошувати їжу або увагу, все це вважається частиною виховання і серйозністю людини.

Не можна класти кошеня спати з собою в одному ліжку. Цим самим стираються межі його розуміння місця, він сприймає себе рівним власнику, що в подальшому може перерости в проблеми виховання і необхідність коригування поведінки. Тварина має знати місце відпочинку, яким вважається її лежанка.

За вашим бажанням можна вибрати їй додатковий будиночок або навіть гамак на батарею, де їй буде затишно і тепло.

Чим годувати?

Запорукою здоров’я кішки вважається її вага. Безсумнівно, вона не повинна бути перегодованою або, навпаки, занадто худою. Все добре в міру, тому важливо вибрати і збалансований раціон. Наприклад, не можна годувати тварину одним тільки промисловим кормом. Не звертаючи уваги на запевнення виробників у його винятковій користі, він не може забезпечити улюбленця всіма необхідними вітамінами і корисними речовинами.

Харчування кішки має бути збалансованим. Іноді можна вносити в нього різноманітність за допомогою мокрого корму. Але в раціоні має бути і натуральна їжа. Наприклад, кіт повинен отримувати рибу і нежирне м’ясо, а ще спеціалізовану траву для кішок. Зрідка потрібно давати вихованцеві яєчні жовтки, а ще кисломолочні продукти (крім вершків і сметани).

Дозволяється включення в раціон кефіру, ряжанки і кислого молока. Крім них, у ключову їжу можна додавати сирі вівсяні пластівці. Корисною їжею для кота будуть певні варіанти фруктів і овочів, які можна давати у відвареному або сирому вигляді. З метою очищення шлунка від шерстяних грудочок (під час вилизування шерсті самою кішкою) можна давати улюбленцеві паростки пшениці або вівса. М’ясо або рибу котику потрібно давати у відвареному вигляді. Крім них, іноді йому доведеться давати спеціалізовані комплекси вітамінів, виконуючи дозування, зазначене фахівцем.

Що стосується вибору корму, то він має базуватися на віці кішки. При його виборі потрібно дивитися і на тип шерсті, і на особливості здоров’я. Під час вибору справжньої їжі важливо стежити за тим, щоб у продуктах не було штучних добавок. При цьому маленьких кошенят годують частіше, у міру їхнього дорослішання кратність зменшують, роблячи більшим обсяг кожної порції. Кошенят зазвичай годують не більше 6-ти разів на день. Кота дворічного віку не потрібно годувати частіше ніж 2 рази на день. Їжу йому можна давати в певні години ввечері та вранці.

Не можна годувати кішку їжею з власного столу. Не можна годувати її несвіжою їжею і одноманітною їжею. Наприклад, те ж м’ясо буває різним (це може бути яловичина, індичка, курятина).

Крім того, можна давати улюбленцю субпродукти (курячі шлунки, серця, крильця). З овочів обов’язково в раціоні обов’язково мають бути морква, огірки, помідори і навіть капуста. Корисними будуть і крупи (гречка, рис, манка і геркулес).

Вода для кішки має бути завжди чистою і свіжою. Миски для їжі можуть бути як керамічними, так і металевими. Пластмасові вироби істотно гірші, тому що вони швидко дряпаються, в яких по закінченню певного часу можуть оселитися колонії бактерій. До того ж пластмасу складно назвати повністю нешкідливим матеріалом, адже деякі її різновиди під час експлуатації виділяють у повітря речовини, які є шкідливими.

Певні продукти сноу-шу давати не можна. Приміром, до списку несанкціонованих до споживання продуктів увійшли свинина і річкова риба, молоко і картопля, спеції, солоності та копченості.

Не можна пригощати “білосніжок” ковбасою і сосисками. Крім того, категорично протипоказано годувати кицьок солодощами, які можуть нашкодити зубам і спровокувати появу реакцій алергії.

Вакцинація

Здебільшого, коли кошеня забирають із розплідника, воно вакциноване. Однак протягом усього життя йому навряд чи можна обійтися без потрібних щеплень. Їх виконують за традиційним графіком, прищеплюючи комплексно в ранньому дитинстві та повторюючи необхідні щеплення щорічно. Персональний графік може бути призначений лише в окремих випадках. Водночас необхідно враховувати: є періоди, коли внесення вакцини неприпустиме. Наприклад, цього не варто робити, коли у малюків змінюються зуби (зазвичай від чотирьох до восьми місяців). Також, непотрібно робити щеплення вагітним кішкам і особинам зі слабким імунітетом.

Що стосується тонкощів щеплень, то приблизно за 10 днів до введення вакцини улюбленцю дають глистогінний засіб.

Розведення

В’язка кішок проходить за стандартною схемою. Водночас труднощів в’язка не завдає: набагато важливіше отримати кошенят, наближених до стандарту, адже половина посліду далека від нього. Здебільшого, перша тічка у кішок буває у віці до року. Однак її, як і другу, слід пропустити. Експерти радять виконувати в’язку, коли кішці виповниться приблизно півтора року. Пару краще, звісно, підбирати в тому ж розпліднику, де обирали і саме кошеня. Сумнівні особини для в’язки не годяться, тому що це призводить до виродження породи і найрізноманітніших захворювань кошенят, народжених у цій в’язці.

Ідеальний партнер для в’язки має бути чистопородним, доглянутим, акуратним. Крім того, у цієї особини має бути родовід, вона зобов’язана бути вакцинованою і здоровою. Хтось свою увагу звертає на критерії забарвлення і навіть на довжину так званих шкарпеток: якщо в кішки вони довгі, то в кота мають бути невеликими і, навпаки.

Неписаним правилом під час в’язки вважається той момент, що дуже часто одне кошеня з посліду забирає собі господар кота. Цей нюанс потрібно заздалегідь обговорити. Іноді замість особини господареві “молодого” виплачують вартість дитини.

Що стосується періодичності в’язки, то заводчики думають, що протягом року кішці досить народжувати не більш ніж один раз. Пов’язано це може бути зі станом її здоров’я і ступенем виснаження організму (чим частіше пологи, тим менше сил на подальше виношування кошенят). Після народження малюків перші 3 місяці її сили будуть йти на вигодовування. За раз вона може принести від трьох до семи малюків. Якщо виконувати в’язку часто, кішка захворіє.

Її організм буде схильний до найрізноманітніших інфекційних захворювань. Сама ж вона не тільки схудне, але зміниться і зовні. Її шерсть стане тьмяною, а вигляд — хворобливим і слабким. Крім того, постійні пологи позначаться і на тривалості життя тварини: така кішка не житиме довго. Незважаючи на те що кошенята коштують недешево, цей нюанс не повинен шкодити здоров’ю мами-кішки.

Коли тічки є, а в’язка не виходить, це свідчить про збої організму. Утримання буде причиною сильних захворювань органів системи репродукції. Загалом пологи у кішки протікають без складнощів, хоча основна частина кошенят народжується з гачкуватим хвостиком. Вартість кошеняти може становити до 15000 рублів. Чистокровні особини з бездоганним забарвленням коштують набагато дорожче: вартість подібних кошенят змінюється від 30000 до 80000 рублів і більше. Однак партнер повинен і сам бути не тільки чистокровним, але й таким, що вкладається у встановлений стандарт.

Якщо ж господар не планує розводити кошенят, вихованця каструють або стерилізують.

Детальніше про породу кішок сноу-шу — у наступному відео.

Синоніми назви Snowshoe, SNO, “Білоніжка”, Сноу шу Країна походження США Порода отримана шляхом схрещування сіамська кішка традиційного забарвлення x двоколірні американські короткошерсті Рік зародження породи 1982 рік Аборигенна порода немає Якою фелінологічною організацією визнана? FIFe, TICA, ACFA Тривалість життя 9-15 років

Весь вигляд граціозні, гармонійні тварини від середнього до великого розміру Розмір великий Вага, кг (кіт) від 4 до 5,5 Вага, кг (кішка) від 3 до 4,5 Шерсть коротка, блискуча, глянсова, пружна, дещо грубувата на дотик, прилегла до тіла Довжина шерсті короткошерста Особливості шерсті гладкошерста Підшерстя як таке відсутнє Забарвлення колор-пойнт, при цьому більшістю федерацій припустимі лише два його кольори — сил-пойнт і блю-пойнт, і в тому і в іншому випадку з білим Малюнок колор-пойнт Триколірна немає Морда (фільтр) витягнута Розмір вух великі Форма вух округлий кінчик Пензлик на вухах немає Очі великі Колір очей блакитні Хвіст (фільтр) середній Лапи довгі Пухнастий хвіст немає

Загальний опис спокійні, лагідні, сильно люблять людей, терплячі до дітей, в міру активні, не особливо схильні до лазіння і стрибків Лагідність лагідна Доброзичливість доброзичлива Доброзичливість доброзичлива Інтелект розумна Активність активна Грайливість грайливі Ледача ні Слухняна так Любить воду так

Підходить для житлової площі так Підійде для дітей так Складність догляду нескладний догляд Догляд за шерстю достатньо звичайного вичісування відмерлих волосків м’якою щіточкою або спеціальною рукавичкою Здоров’я доволі добре, майже не хворіють