Як визначити стать морської свинки самостійно? Це зробити легко, важливо тут необхідно вивчити правила і рекомендації такої процедури, тоді можна буде обійтися без допомоги професіоналів.

Якщо ви все таки захотіли завести у себе вдома морську свинку, то обов’язково необхідно заздалегідь навчитися визначати стать таких гризунів. Тим більше якщо ви запланували брати їх на розлучення, але ж через незнання можна вибрати 2-ух самців або самок. Для того щоб уникнути таких неприємних ситуацій, потрібно знати певні відмінності. А ось як визначити стать морської свинки можна дізнатися, особливо це дуже легко.

Чи варто вірити продавцям

При придбанні морських свинок в спеціалізованому зоомагазині немає ніякої гарантії, що Вам продадуть тварину необхідного статі. Дуже часто тут працюють люди без необхідної освіти і абсолютно не мають знань в даній області.

Завдяки цьому не варто вірити їм на слово. Вони можуть з найбільшою ймовірністю помилятися і просто не знати, як можна точно визначати стать у таких звірків. Прекрасним виходом з цієї ситуації буде тільки віра у власні пізнання. Але якщо наприклад ви самі не знаєте, як можна точно визначити стать у таких гризунів, тоді може встати складність вибору – повірити продавцю або все ж дізнатися правила визначення статі у свинок.

Як можна визначити стать у морських свинок

для того щоб не з’явилося непередбачених проблем, наприклад покупка свинок схожих статевих речей, краще самому навчитися визначати їх стать. Це досить легко, основне необхідно виконувати конкретні правила і рекомендації.

для того щоб виявити стать у малюків, необхідно зробити дії за наступною схемою:

  • під час визначення статі у морської свинки, обов’язково варто пам’ятати про те, щоб не завдати шкоди тварині. Всі дії повинні бути акуратними;
  • звірка необхідно взяти в ліву руку і перевернути животиком вгору;
  • права рука повинна розміщуватися на нижній частині тільця гризуна;
  • великий палець правої руки повинен знаходитися над областю статевого органу свинки;
  • далі злегка натискаєте пальцем на живіт, а нижнім трохи Підсильте;
  • якщо у вас в руці знаходиться самець, то будете відчувати під областю великого пальця його член чоловіка, далі ви його зможете розглянути;
  • якщо ж у вас в руках самка, то під час натискання у неї трапиться розкриття отвору, яке схоже на букву Y. воно буде витягнутим в напрямку до хвостика.

А ось для того щоб дізнатися стать у дорослих свинок не потрібно виконувати перераховані вище дії. Для цього достатньо удвох оглянути статеві органи тварини.

На що не потрібно сподіватися

Є ті хто впевнений, що розрізнити самців і самок можна за допомогою звичайного методу. Щоб це зробити потрібно перевернути вихованця на спину верх животиком і приблизно визначити розмір відстані між його сечівником і анальним отвором. Вважається, що у самців розмір відстані буде більше. Але не потрібно довіряти даному способу, так як він не завжди дає 100% правильні результати, так як розміри цієї тварини досить маленькі.

Існує думка, що дізнатися стать свинок можна за наявністю сосків, це не так. А справа вся в тому, що і у самок, і у самців є соски одного і того ж розміру. Завдяки цьому даний метод вважається помилковим.

В якому віці можна купувати свинку

Морська свинка є досить невибагливим тваринам-його не потрібно постійного вигулювати, купати. Для нього необхідно мати клітку з годівницями. Ці тварини стануть ідеальним подарунком для дітей. Ці звірята не б’ються, не кусючі, не дряпаються. При цьому вони дуже швидко звикають до власних господарів, люблять спілкування, тілесні дотики, погладжування. Період їх проживання буде приблизно 7 років.

Купувати тварину рекомендується у віці від 4 до 6 тижнів. Основне щоб гризун міг їсти самостійно і їв їжу для великих особин.

Перед тим як купувати цього звірка варто заздалегідь навчитися виконувати наступні дії:

  • вірне визначення статі свинки;
  • дізнатися, якими кормовими сумішами можна годувати цього звірка. Свинки здебільшого воліють їсти сіно, сухі кормові суміші, овочі, фрукти;
  • правила догляду за цими тваринами.

Обов’язково при придбанні подивіться дуже уважно на зовнішній вигляд і поведінку звірка. Здорові особини дуже рухаються, активні, реагують на оточення. Хворе ж тварина буде пасивним, зазвичай воно забивається в куточок і сидить там довгий час. У здорових гризунів красива, м’яка і ніжна шерстка, чисті вушка і носик без грудок, бруду.

Огляньте покрив звірка на наявність паразитів – бліх волосоїдів. Волосоїди досить великі, тому їх можна буде дуже легко побачити на шкірі, на вухах, оголених ділянках.

Знання цих всіх рекомендацій допоможе не тільки правильно відрізнити стать гризуна, а й придбати здорове і красиве тварина. Головне необхідно заздалегідь вивчити всі рекомендації і правила. Не варто в багатьох магазинах довіряти запевненням продавця, все ж вони не завжди мають дуже великий досвід в цій справі. А адже підлогу відрізнить виключно професіонал. Однак якщо ви особисто вивчіть всі правила такої процедури, то дуже легко зможете виконати це самі.