Чи помічали ви останнім часом аномальний ріст клітин шкіри у своєму тілі? Будьте обережні, якщо на вашій шкірі з’являються будь-які новоутворення, які не зникають самі по собі. Це може бути ознакою раку шкіри.

Хоча це може здатися страшним, рак шкіри може виникнути в будь-який момент вашого життя. Як правило, рак шкіри виникає в області, яка отримує максимальну кількість сонячного впливу. Однак інші частини тіла також можуть постраждати.

Маючи детальні знання про стан, його симптоми, види та методи лікування, ви зможете бути готовими та краще впоратися з ним. Ось що вам потрібно знати про рак шкіри.

Що таке рак шкіри?

Рак шкіри - Які симптоми раку шкіри та лікування

Рак шкіри – це стан, при якому клітини шкіри починають рости з ненормальною швидкістю. Виникаючи з епідермісу шкіри, він вважається одним із найпоширеніших видів раку. Існує кілька типів раку шкіри, і кожен з них має різний вигляд на вашій шкірі. Двома основними категоріями раку шкіри є кератиноцитарна карцинома та меланома. Вони часто виявляються відповідальними за аномальний ріст.

Ви також повинні розуміти, що не всі новоутворення на шкірі є раковими. Існує широкий спектр неракових пухлин шкіри, які можна сплутати з раком шкіри. Існують також типи шкірних новоутворень, які можуть не бути раковими на перших кількох стадіях, але мають повний потенціал перетворитися на рак шкіри.

Ось чому важливо бути дуже уважним, коли справа стосується вашої шкіри. Якщо ви бачите будь-які грудки, шишки або інфекційні захворювання, які не проходять самі по собі, пройдіть обстеження. На щастя, якщо почати лікування на ранній стадії, рак шкіри можна як контролювати, так і вилікувати.

Крім того, рак шкіри не є заразним. Ви не можете заразитися раком на дотик або перебуваючи в безпосередній близькості від онкохворого.

Рак шкіри - Які симптоми раку шкіри та лікування

Які типи та симптоми раку шкіри?

1. Базальноклітинна карцинома (BCC)

Базаліома найчастіше зустрічається у людей зі світлою шкірою. На шкірі з’являються круглі горбки тілесного або фіолетового кольору. Як правило, базаліома виникає через надмірне перебування на сонці протягом тривалого періоду часу. У деяких випадках захворювання також може розвинутися у людей, які провели кілька років у приміщенні без сонячного світла.

Зазвичай ураженими ділянками шкіри є голова, шия, руки, груди, живіт і ноги. Важливо, щоб базаліома була виявлена ​​на першій стадії захворювання.

Симптоми:

1. Воскові круглі нерівності на вашій шкірі

2. Коричневі ураження, як рубці

3. Кровотеча з шишки

4. Довго не заживає

5. Шишка повертається навіть після загоєння

2. Плоскоклітинна карцинома (SCC)

У людей зі світлим відтінком шкіри частіше розвивається плоскоклітинний рак. Але це не означає, що люди зі смаглявою шкірою повністю захищені від нього. Вони також можуть постраждати від SCC. Це виглядає як лускаті плями на поверхні шкіри. Ви помітите тверді червоні шишки, які заживають, але швидко повертаються. Плоскоклітинний рак здебільшого виникає в областях, які зазвичай піддаються впливу УФ-променів, таких як вуха, обличчя, шия, руки та спина.

Симптоми:

1. Поява вузликів

2. Вузлики можуть виглядати червоними та твердими

3. Плоскі ураження

4. Лускаті плями

5. Хворобливість

6. Покрита кіркою поверхня шкіри

3. Меланома

Відомо, що меланома є найнебезпечнішим раком шкіри серед усіх. Експерти кажуть, що меланома не залишається на одній ділянці, а має тенденцію поширюватися по всій шкірі. Ось що робить його ще більш загрозливим. Він може розвинутися в будь-якій частині вашого тіла або навіть перетворити звичайну родимку на ракову. Меланома не має меж за статтю та відтінком шкіри. Це може виникнути у людей будь-якої статі та будь-якого типу шкіри.

Як надмірне опромінення, так і недолік сонячного світла може спровокувати меланому. У людей зі смаглявим відтінком шкіри найчастіше уражаються долоні, підошви, під нігтями рук і ніг. Злоякісна меланома надзвичайно агресивна і швидко поширюється. Якщо вчасно не почати лікування, це може призвести до летального результату.

Симптоми:

1. Величезні коричневі плями на шкірі

2. Поява родимок, які з часом змінюють розмір і колір.

3. Кровотечі з родимок

4. Хворобливі ураження

5. Сверблячка

6. Відчуття печіння

7. Темні плями на таких ділянках, як рот, ніс, піхва, підошви, долоні, пальці ніг і під нігтями.

4. Менш відомі раки шкіри

А. Саркома Капоші:

Він розвивається в кровоносних судинах шкіри, що призводить до появи червонуватих плям на поверхні шкіри. У більшості випадків пацієнти мають слабку імунну систему або страждають такими захворюваннями, як СНІД. У багатьох людей цей стан розвивається після прийому певних ліків, які послаблюють їх природну імунну систему.

B. Клітинна карцинома Меркеля:

Якщо ви помітили тверді вузлики на голові, шиї та тулубі, це може бути карцинома Меркеля. Це може виникати на поверхні шкіри або під волосяними фолікулами.

C. Карцинома сальних залоз:

Це ще один агресивний рак шкіри, який потрібно лікувати на ранній стадії. Будучи надзвичайно рідкісним, його важко ідентифікувати. Цей стан розвивається через сальні залози шкіри. Він з’являється на повіках у вигляді твердого вузлика. Багато людей плутають вузлик зі звичайним захворюванням повік, і лікування відкладається.

Що викликає рак шкіри?

1. Основною причиною раку шкіри є мутації в ДНК клітин шкіри. Через мутації клітини шкіри починають рости з аномально швидкою швидкістю, що призводить до поширення ракових клітин.

2. У базальноклітинному раку в першу чергу звинувачують шкідливі ультрафіолетові промені. Промені пошкоджують ДНК клітин вашої шкіри та викликають незвичайний ріст клітин.

3. Плоскоклітинний рак (ПСК) розвивається з тієї ж причини, що і базальноклітинний рак. Якщо ваша шкіра піддається впливу екстремальних ультрафіолетових променів протягом тривалого періоду часу, у вас може розвинутися плоскоклітинний рак. Іншою причиною такого стану шкіри є надмірний вплив сполук, що викликають рак. SCC також може виникнути через кілька типів вірусу папіломи людини.

4. Було проведено кілька досліджень, щоб дізнатися про причини меланоми, але причини все ще неясні. Експерти не впевнені, чому деякі родимки перетворюються на меланому. Незважаючи на те, що причини неясні, однією з відомих причин меланоми є вплив УФ-променів.

Як виявити рак шкіри?

1. Завжди стежте за здоров’ям своєї шкіри. Якщо ви помітили будь-який ненормальний наріст, болючий чи ні, придивіться до нього уважніше. Перевірте, чи шишка змінює розмір і колір чи не загоюється. Якщо це так, запишіться на прийом до лікаря.

2. Перше, що зробить ваш лікар, це огляне наріст шкіри та перевірить форму, розмір і колір. Лікар також перевірить, чи немає у вас лускатих плям, кровотечі чи інших симптомів. Ваш лікар може запропонувати біопсію шкіри.

3. Біопсія – проста і безпечна процедура. Лікар видалить невелику частину шкірного наросту та проведе на ньому деякі тести. Це допоможе їм визначити, чи є пухлина шкіри раковою.

4. На жаль, якщо у вас виявлять рак шкіри, ваш лікар проведе ще кілька тестів, щоб підтвердити стадію. Після цього вам дадуть відповідні ліки.

Які стадії раку шкіри?

Етап 0:

Технічно це передракова стадія, коли ракові клітини не виросли за межі зовнішнього шару шкіри. Він все ще знаходиться всередині вашого епідермісу.

Етап 1:

Перша стадія – це коли ракові клітини поширилися з вашого епідермісу, але не сильно розрослися. Розмір наросту не повинен бути більше двох сантиметрів.

Етап 2:

Первинний наріст шкіри або пухлина зросла більше ніж на два сантиметри, але ще не поширилася на інші ділянки шкіри.

Етап 3:

Ракові клітини починають поширюватися в прилеглі області і викликають лімфатичні вузли. Також первинна пухлина виростає більше трьох сантиметрів.

Етап 4:

Саме тоді рак починає агресивно поширюватися та вражає кістки та тканини вашого тіла.

Рак шкіри - Які симптоми раку шкіри та лікування

Які доступні методи лікування раку шкіри?

1. Хіміотерапія:

Хіміотерапія є добре відомим методом лікування раку. При раку шкіри препарати зазвичай дають перорально або наносять на шкіру для знищення смертельних ракових клітин.

2. Кріотерапія:

У цій процедурі лікар використовує рідкий азот, який заморожує наріст шкіри і з часом руйнує його.

3. Ексцизійна хірургія:

Рак шкіри часто лікується хірургічним шляхом. Лікар може видалити утворення шкіри з вашого тіла.

4. Хірургія Мооса:

Операція Мооса займає багато часу, оскільки наріст шкіри видаляється шар за шаром. Лікар дослідить кожен шар під мікроскопом, щоб знайти ракову клітину.

5. Імунотерапія:

Імунотерапія означає посилення вашої імунної системи для знищення ракових клітин. Лікар нанесе крем для стимуляції вашої імунної системи, щоб вона могла боротися з раковими клітинами.

6. Кюретаж і електродесикація:

Кюретаж — це коли лікар вискоблює ваші ракові клітини за допомогою леза у формі ложки. Але він не видаляє весь наріст шкіри. Решту ракових клітин знищують за допомогою електричної голки.

7. Променева терапія:

У цій процедурі промені високої потужності використовуються для знищення ракових клітин вашої шкіри.

8. Фотодинамічна терапія:

Подібно до променевої терапії, тут лікар використовуватиме лазерне світло та ліки на ракових клітинах, щоб знищити їх.

9. Біологічна терапія:

Біологічне лікування готує вашу імунну систему до боротьби з раковими клітинами та перемоги над ними.

Як запобігти раку шкіри?

Екстремальне перебування на сонці є великою загрозою для вашої шкіри. Отже, прикривати шкіру, виходячи під палюче сонячне світло, є найкращим способом убезпечити себе. Особливо залишайтеся вдома з 10 до 16 години, щоб уникнути спеки.

1.0 Не забудьте нанести сонцезахисний крем на ділянки, які зазвичай піддаються сонячному світлу. Сонцезахисний крем повинен бути вище SPF 30.

2. Носіть захисний одяг, такий як сорочки з повними рукавами, рукавички та сонцезахисні окуляри, щоб уникнути шкідливого ультрафіолетового випромінювання. Ви також можете надіти шапку, щоб покрити голову.

3. Якщо ви приймаєте будь-які ліки, і це робить вашу шкіру чутливою до сонячного світла, попросіть свого лікаря змінити ліки.

4. Щодня перевіряйте свою шкіру, і якщо ви бачите будь-які підозрілі нарости на шкірі, шишки та вузлики, зверніться до лікаря.

Хто в групі ризику раку шкіри?

1. Люди з сімейною історією раку шкіри.

2. Люди, які регулярно піддаються впливу хімічних речовин, що викликають рак, сполук миш’яку та радіації.

3. Люди, які проводять багато часу під сонячними променями без захисту.

4. Якщо ви живете у високогірній місцевості з екстремальними погодними умовами, у вас може розвинутися рак шкіри.

5. Якщо на вашому тілі є кілька родимок або вузлів, існує ймовірність раку шкіри.

6. Якщо ваша шкіра виглядає незвично блідою або вкрита ластовинням, можливо, ви в групі ризику.

Висновок

Будучи серйозним захворюванням, ви повинні приділяти багато часу та уваги боротися з раком шкіри. З розвитком науки і техніки, на щастя, більшість видів раку шкіри можна вилікувати, якщо їх діагностувати на ранній стадії. При правильному діагнозі та лікуванні вам також потрібно зберігати спокійний розум і повне надії серце. Ви подолаєте цю умову за короткий час.