Ви бачите, що на вашій шкірі з’являється свербіж після кількох годин перебування під сонцем? Якщо так, швидше за все, у вас алергія на сонце.

У той час як деякі люди мають спадковий тип алергії на сонце, в інших симптоми розвиваються, коли їх викликають такі фактори, як певні ліки та надмірне перебування на сонці.

У цій статті ми пояснюємо, чому деякі з вас схильні розвивати алергію на сонячне світло, а також ефективні способи лікування сонячного висипу. Продовжуйте читати, щоб дізнатися більше.«Поліморфне світлове виверження зазвичай не є ускладненим, але важке захворювання може призвести до емоційного стресу, тривоги та депресії».

Що таке сонячний висип?

Висипання на сонці - Які симптоми та лікування висипання на сонці?

Якщо у вас алергія на сонце, на вашій шкірі з’являється червона свербляча висипка, яка викликає відчуття печіння. Це відомо як сонячний висип або сонячна алергія. Зазвичай висип з’являється на шкірі, яка піддавалася впливу сонячного світла, як правило, на руках, шиї, грудях, голові та спині.

Як виглядає сонячний висип?

Сонячний висип, на відміну від інших алергічних реакцій, з’являється не відразу. Після перебування на сонці сонячний висип може з’явитися через півгодини або до двох-трьох днів після перебування на сонці. Сонячний висип не обмежується певною ділянкою тіла.

Деякі з його симптомів включають:

 • Червоні та сверблячі висипання
 • Скупчення пухирів або крихітних горбків
 • Відчуття печіння на окремих ділянках шкіри
 • Шорсткі ділянки шкіриЧасто, якщо хтось каже, що у нього алергія на сонце, вони мають на увазі стан, що називається поліморфним випромінюванням світла (PMLE), [2] також відомий як сонячне отруєння. 


Захворювання несерйозне, однак воно може викликати дискомфорт на шкірі.

Чому у вас з’являється сонячний висип?

Висипання на сонці - Які симптоми та лікування висипання на сонці?

Тривале перебування на сонці є однією з основних причин сонячних висипань. Деякі люди мають світлочутливість і більш схильні до сонячних висипань. Дослідження ще не звужують, що саме викликає сонячний висип. Деякі експерти вважають, що саме сонячні УФ-промені викликають реакцію шкіри висипом. У деяких випадках у людей, чутливих до сонячних променів або будь-яких штучних джерел, може з’явитися висип в результаті імунної реакції.

Фактори, які можуть зробити вашу шкіру більш схильною до сонячних висипань, включають:

 • Спадковість, коли хтось із найближчих родичів має такий самий стан
 • Жінки більш схильні до сонячної висипки, ніж чоловіки
 • Життя в холодніших частинах світу
 • Дуже світла шкіра

Реакція, викликана сонячним світлом на шкірі, через застосування косметичних засобів, сонцезахисних кремів, місцевих мазей з антибіотиками, ароматизаторів і призначених пероральних препаратів, також може спричинити сонячний висип. Це відоме як фотоалергічний висип.

Доктор Харіш Кутам, головний дерматолог SkinKraft, каже: «Поліморфний світловий висип, як правило, не є ускладненим, але важке захворювання може призвести до емоційного стресу, тривоги та депресії». Ліки, які можуть спричинити такий вид сонячної висипки, включають сечогінні засоби для серцевих проблем і високого кров’яного тиску, антибіотики та знеболюючі.

Як ви лікуєте сонячний висип?

Висип від сонця не завжди потребує лікування. Іноді воно може зменшитися і зникнути самостійно через тиждень-два. Вид висипу визначає, чи потребує воно лікування. Якщо є сонячне отруєння, воно, безсумнівно, потребує лікування.

Ось деякі речі, які ви повинні мати на увазі:

 • Якщо ваш висип лише свербить і немає пухирів чи горбків, ви можете лікувати його за допомогою безрецептурної мазі, яка містить гідрокортизон. Таблетки проти алергії або антигістамінні препарати теж діють.
 • Якщо ви хочете уникнути ліків, ви можете прийняти душ у холодній воді або використати холодний компрес, щоб заспокоїти свербіж.
 • Якщо сонячний висип має форму пухирів, ви можете прийняти знеболюючий засіб і накрити пухирі, щоб не подряпати їх і не піддати їх інфекції.
 • Нанесення зволожуючого крему на сухі та сверблячі ділянки може допомогти заспокоїти шкіру.
 • Якщо висипання не зникають, необхідно звернутися до лікаря. Ліки, що відпускаються за рецептом, можуть зменшити або зупинити симптоми.
 • Лікар також може діагностувати, чи є сонячний висип алергічною реакцією на будь-які ліки, які ви можете приймати від інших проблем зі здоров’ям. У цьому випадку він або вона може призначити кортикостероїди для полегшення симптомів.
 • Гідроксихлорохін, препарат для лікування малярії, може бути призначений для лікування сонячної висипки, оскільки він може полегшити деякі симптоми. Однак це не безрецептурний препарат і вимагає рецепта.
 • За даними Медичного центру Університету Вандербільта, щодня слід використовувати сонцезахисний крем.

Запобіжні заходи для мінімізації сонячних висипань

 • Найважливішим кроком, щоб зменшити ймовірність сонячних висипань, є уникнення надмірного впливу ультрафіолетових променів сонця. особливо між 10:00 і 14:00
 • Незалежно від погоди чи пори року, використання сонцезахисного крему є обов’язковим щодня. Нанесіть його принаймні за півгодини до виходу.
 • Шукайте сонцезахисні креми без ароматизаторів або з м’якою формулою.
 • Ваш сонцезахисний крем повинен захищати шкіру як від UVA, так і від UVB променів.
 • Повторно застосовуйте сонцезахисний крем кожні дві години, якщо ви перебуваєте на вулиці.
 • Якщо ви багато плаваєте або пітнієте, повторно наносите сонцезахисний крем принаймні раз на пару годин.
 • Носіть головні убори та вільний бавовняний одяг, який закриває ваші руки та ноги, якщо ви перебуваєте на сонці.
 • Уникайте відомих тригерів, таких як певна їжа або продукти, на які у вас може бути алергія.
 • Залишайтеся вдома та тримайтеся подалі від сонця, особливо з 10:00 до 16:00.
 • Якщо у вас вже є алергія, подовжуйте час перебування на сонці поступово.
 • Трав’яні добавки, такі як звіробій, збільшують ваші шанси на сонячне отруєння.
 • Якщо наноситися цитрусової олії і довго виходити на сонце, можна отримати сонячний висип або сонячне отруєння.
 • Сонячне світло відбивається від піску, води та снігу сильніше, ніж від інших поверхонь. Отже, день на пляжі потребує належного захисту від сонця.
 • Якщо ви робили такі процедури, як хімічний пілінг, у вас більший ризик отримати сонячне отруєння.

Як довго триває сонячний висип і чи може він поширюватися?

Зазвичай сонячний висип не триває більше десяти днів до двох тижнів. Його тривалість зазвичай залежить від його основної причини. Якщо ви виходите на сонце і піддаєтеся більшій кількості ультрафіолетових променів до того, як висип повністю загоїться, то так, він може поширюватися далі.

Висип проти сонячного отруєнняСонячна висипка


Сонячне отруєння


Це може бути як алергія на сонце, так і симптом сонячного отруєння.


У деяких випадках це також може бути викликано алергічною реакцією на такі рослини, як пастернак.


Можливо, теж генетично.


Симптоми сонячної висипки або алергії на сонце зазвичай обмежуються свербінням, червоними плямами по всьому тілу, а часом і маленькими горбками.


Воно проходить самостійно. 


Його можна лікувати домашніми засобами, але може знадобитися лікування, якщо воно не вщухне.


Легкий сонячний опік, що призводить до сонячного висипу, може проявлятися почервонінням, запаленням шкіри або болем під час дотику до шкіри.


Холодна ванна або застосування гелю алое вера може допомогти заспокоїти ці симптоми.


Безрецептурні ліки та лосьйони можуть допомогти вилікувати сонячний висип.


Це не призводить до інших медичних ускладнень і не завжди потребує медичного втручання.


Зазвичай це зникає протягом двох тижнів.


Це може виникнути, коли ваша шкіра протягом тривалого часу піддається впливу УФ-променів сонця, наприклад, цілий день на пляжі без належного захисту від сонця.


Потрібно лікуватися у лікаря, а не домашніми засобами.


Симптоми включають лихоманку та/або озноб, сильне зневоднення, пухирі, головні болі, нудоту, запаморочення або непритомність, грипоподібні симптоми, такі як лихоманка та біль у тілі, лущення шкіри, гнівний червоний висип та сильний свербіж.


Люди, які більше схильні до ризику отруєння сонцем: ті, у кого в родині був рак шкіри; 


мають світлу шкіру та приймають оральні контрацептиви або антибіотики; 


тих, хто живе біля екватора або в горах.


Це може призвести до таких ускладнень, як сильне зневоднення та пошкодження шкіри.


Лікується холодними компресами або зволожуючими лосьйонами, які наносять на шкіру, коли вона ще волога.


Рекомендується пити багато води, щоб компенсувати втрату води.


Може знадобитися таке лікування, як внутрішньовенне введення фізіологічних розчинів, щоб зменшити зневоднення, пероральні або місцеві стероїди, щоб зменшити будь-які набряки, місцеві антибіотики, щоб уникнути будь-яких інфекцій, і знеболювальні, що відпускаються за рецептом.


У крайніх випадках людині, яка страждає від сонячного отруєння, може знадобитися поглиблене лікування в опіковому відділенні в лікарні.


Це може призвести до інфекцій, якщо ваша шкіра пошкоджена в місцях, які ви могли сильно подряпати.


Якщо ваша шкіра сочиться рідиною або є червоні рани, це може означати, що інфекція потрапила у вашу кров.


Це може призвести до передчасного старіння, тонких ліній і зморшок у майбутньому.


Це також підвищує ризик розвитку раку шкіри.


Його можна вилікувати, але потрібно багато тижнів, щоб ослабнути або повністю зникнути.

Чому у вас раптом алергія на сонце?

Хоча точна причина цього невідома, дослідження показали, що тривалий вплив ультрафіолетових променів іноді може викликати в організмі імунну відповідь. Цю реакцію можна порівняти з реакцією пилку в повітрі або сінної лихоманки.

Вплив сонця може певним чином змінити клітини шкіри, і ваша імунна система сприйме ці змінені клітини як ненормальні або чужорідні та почне атакувати їх, що призведе до висипу та свербежу.

Висновок

Сонячний висип у більшості випадків можна запобігти. Однак, якщо у вас все ж виникла алергія на сонце, найкраще вживати профілактичних заходів, щоб якомога більше уникати її. Якщо це важкий випадок сонячного отруєння, необхідно негайно звернутися до лікаря.