Чи бувало таке, що хтось пропонував вам рукостискання, а ваші руки були спітнілі? Пітні руки, безумовно, незручна проблема. Крім того, багато людей скаржаться на те, що долоні постійно потіють, незважаючи на їх часте чищення.

Що ж, не всі спітнілі долоні викликані нервозністю, є й інші фактори, що сприяють цьому. Читайте далі, щоб дізнатися про різні причини пітливості рук і про те, що ви можете зробити з цією неприємною проблемою.

Що викликає пітливість рук?

Руки - Які рішення потрібні для лікування пітних рук?

1. Ожиріння

Люди з ожирінням, як правило, потіють більше, ніж інші. Ожиріння викликає гіперактивність потових залоз, що викликає надмірне потовиділення, особливо що призводить до постійного потовиділення долонь, стоп, пахв тощо.

2. Менопауза

Потовиділення рук є поширеним симптомом менопаузи. Менопауза викликає значні гормональні зміни в організмі. Під час перименопаузи ваше тіло знаходиться на завершальній стадії менструального циклу, тоді як у постменопаузі у вас припиняються місячні. Це відбувається приблизно у віці від 45 до 55 років. Під час перименопаузи 70% жінок отримують припливи, що підвищує тепло тіла та викликає надмірне потовиділення.

3. Долонний гіпергідроз

Деякі люди страждають від захворювання, яке називається долонним гіпергідрозом, що означає пітливість долонь. Це часто діагностується на дуже ранньому етапі життя. Стан покращується, коли вам виповнюється 40 років і більше, і припиняється після досягнення певного віку.

Долонний гіпергідроз впливає на повсякденну діяльність і викликає емоційний стрес. Люди з долонним гіпергідрозом помічають зміни температури тіла, що призводить до потовиділення. Руки і пальці у таких людей починають потіти при будь-яких фізичних навантаженнях. Долоні можуть бути холодними та мокрими більшу частину часу.

Інші причини

Є ще кілька факторів, які спричиняють пітливість рук. До них належать:

1. Цукровий діабет

2. Низький рівень цукру в крові

3. Захворювання щитовидної залози

4. Проблеми з серцем

5. Проблеми з нервовою системою

6. Такі інфекції, як туберкульоз

7. Побічна дія деяких ліків

8. Алкогольна залежність

9. Рак

10. Вагітність

Руки - Які рішення потрібні для лікування пітних рук?

Як лікувати пітливість рук?

Професійний догляд за пітнілими руками

1. Іонофорез

Іонофорез — це медичне лікування, яке мікроскопічно потовщує зовнішній шар вашої шкіри та зупиняє потовиділення щонайменше на чотири тижні. Це робиться за допомогою дуже малої кількості електроенергії. Ця процедура вимагає кількох сеансів, кожна тривалістю 30-40 хвилин.

2. Призначені ліки

Ваш лікар може призначити антихолінергічні препарати для ваших спітнілих долонь. Ці препарати впливають на рецептори, які працюють як індикатори ваших потових залоз. Ці рецептори технічно повідомляють вашим потовим залозам на руці потіти.

Оксибутиніну гідрохлорид є одним із таких ліків. Однак людям, які страждають на глаукому, не рекомендується приймати цей препарат. Незважаючи на корисність, цей препарат має мало побічних ефектів, таких як запор, нудота, проблеми з сечовипусканням, сухість у роті тощо.

3. Хірургія

Якщо пітні долоні серйозно впливають на ваше життя та повсякденну діяльність, лікар може запропонувати операцію. Під час операції буде видалено або відрегульовано роботу потових залоз ваших рук, щоб контролювати потовиділення. Одна з таких операцій відома як ендоскопічна торакальна симпатектомія.

4. Ботокс

Цей добре відомий косметичний засіб не тільки популярний як косметичний засіб, але також може допомогти зменшити потовиділення ваших долонь. Для цього ботокс блокує потовиділення потових залоз. Таке лікування триває півроку, і його повинен проводити фахівець.

FDA (Управління з контролю за продуктами й ліками) також вважає ботокс ефективним засобом для лікування надмірної пітливості. Але немає багато досліджень щодо безпеки цієї процедури. FDA дійсно згадує кілька побічних ефектів, таких як ослаблення м’язів рук.

Домашні засоби від пітливості рук

1. Антиперспіранти

Відомо, що антиперспіранти контролюють виділення поту. Незважаючи на те, що він в основному використовується для області пахв, ви також можете наносити його на спітнілі руки. Це зменшить потовиділення та вологість. Спробуйте регулярні антиперспіранти. Однак, якщо ваша проблема не зникає, ви можете попросити свого лікаря про клінічний антиперспірант.

2. Яблучний оцет

Яблучний оцет — ще один дивовижний спосіб збалансувати рівень рН ваших рук і контролювати потовиділення. Нанесіть на долоні яблучний оцет. Для досягнення найкращих результатів ви можете залишити яблучний оцет на руці на ніч. Ви також можете додати органічний яблучний оцет у свій звичайний раціон.

3. Харчова сода

Харчова сода – це зручний і швидкий спосіб позбутися від пітливості рук. Загальний інгредієнт кожної індійської кухні, його лужна природа впливає на баланс pH. З його допомогою можна контролювати потовиділення долонь. Візьміть одну столову ложку харчової соди і додайте кілька крапель води. Ретельно розітріть руки та долоні.

4. Лист шавлії

Цей трав’яний засіб століттями використовувався для лікування багатьох захворювань шкіри, таких як прищі, прищики, вугрі тощо. Він також бореться з численними шкірними інфекціями. Нанесення олії листя шавлії на долоні або додавання її в їжу допоможе зменшити пітливість рук. Ви також можете використовувати його в чаї. Але найкращий спосіб – замочити кілька листочків шавлії в мисці і покласти руки в миску принаймні на 20 хвилин.

5. Ромашка

Ромашка – надзвичайно корисна рослина з сімейства айстрових. Багато людей п’ють ромашковий чай як засіб від багатьох захворювань. Квітку ромашки висушують, а потім використовують як інгредієнт для чаю. Ромашка може контролювати потовиділення вашої долоні.

Лікування без рецепта

Руки - Які рішення потрібні для лікування пітних рук?

Лосьйони та креми

На вибір також доступні різні лосьйони або креми від поту. Ви також можете спробувати гель або лосьйони для балансу pH тіла. Також доступні креми для рук, спеціально створені для спортсменів.

Коли звертатися до лікаря?

Хоча пітні долоні не вказують на тривожну проблему, зверніться до лікаря, якщо:

1. Ваші долоні весь час надмірно потіють.

2. Пітні долоні не зменшуються навіть після використання безрецептурних продуктів і домашніх засобів.

3. Надмірне потовиділення заважає вашій повсякденній діяльності.

4. Пітні долоні раптово з’являються, особливо після 25 років.

5. Це генетично.

Висновок

Потіють долоні не дуже рідко. Багато людей відчувають надмірну пітливість рук через різні причини, такі як ожиріння, менопауза, нервозність та інші основні захворювання. Якщо надмірне потовиділення викликає у вас проблеми та впливає на вашу регулярну діяльність, ви можете скористатися згаданими домашніми засобами або безрецептурними продуктами. У важких випадках проконсультуйтеся з лікарем і виберіть відповідне професійне лікування.