Дата виходу, режими, кросплатформовий геймплей та інші важливі подробиці про Street Fighter 6.

Вихід багатокористувацької гри Street Fighter 6 запланований на 2023 рік, і Capcom, не гаючи часу, надала світу нову інформацію про майбутній файтинг. Анонсована ще у лютому, ця нова номерна частина довгограючої серії мала з’явитися майже через сім років після випуску його попередника, і з того, що ми бачили досі, схоже, що Capcom справді готує тайтл до його дебюту на консолях нового покоління.

Як і у випадку з більшістю промокампаній перед випуском чергового файтингу, найближчими тижнями та місяцями буде ще багато інформації про персонажів, демонстрацій нових режимів і того, як це все виглядатиме і працюватиме. Наступна велика подія в календарі – файтинговий турнір Evo 2022, який пройде з 5 по 7 серпня, тому будьте готові до порції нової інформації найближчим часом. А поки що, ось усе, що нам відомо сьогодні.

ДАТА ВИХОДУ

Поки що єдиний озвучений тимчасовий орієнтир від Capcom — 2023 рік, тож решта скоріш здогади, засновані на досвіді минулих років.

Street Fighter 4 і 5 були випущені в лютому 2009 і 2016 відповідно, і Capcom схильна віддавати перевагу потужному початку календарного року з парою гучних релізів. Враховуючи, що ремейк Resident Evil 4 запланований на березень, логічно припустити, що ми могли б побачити Street Fighter 6 місяць тому, так що схрестимо пальці.

ПЛАТФОРМИ

Хоча Street Fighter V був ексклюзивом для консолі Sony, Capcom підтвердила, що нова частина буде доступна як на PS4, так і на PS5, ПК і цього разу навіть на Xbox Series X (інформації про наступне покоління консолей поки немає).

ЧИ БУДЕ КРОСПЛЕЙ?

В інтерв’ю з YouTube-блогером Максиміліаном Дудом розробники підтвердили, що у Street Fighter 6 буде кросплатформовий мультиплеєр. Це, звичайно, величезний фактор для формування нової активної бази гравців, так що це дуже важлива заява.

Вам сподобається добірка: найкращі багатокористувацькі ігри на PC

Тим не менш, ще невідомо, яким буде час завантаження, якщо ви, наприклад, опинитеся в одному лобі з гордим власником PS4, і чи можна буде фільтрувати пошук суперників по платформах.

ЧИ БУДЕ ПІДТРИМКА ВІДКАТУ МЕРЕЖНОГО КОДУ?

Відкат мережного коду — це спосіб мінімізації та маскування лагів та розривів з’єднання, а також коригування частоти відгуку, що призводить до значно більш плавного та точного ігрового процесу з набагато менш суворими вимогами до підключення. Ця технологія має вирішальне значення для файтингів, що забезпечують високоякісну онлайн-гру та чуйне управління з мінімальною затримкою у матчах проти гравців у вашому регіоні.

Це практично обов’язкова функція в 2022 році, і кіберспортивне ком’юніті кількох недавніх файтингів дуже швидко зникло просто тому, що в них не було відкату мережного коду. Враховуючи все сказане вище, приємно бачити, що Capcom явно вважає цю функцію пріоритетною.

ПЕРСОНАЖІ

Очевидно, на даний момент ми не можемо перерахувати точний список зі стовідсотковою впевненістю і єдині персонажі, яких ми бачили в трейлері, — це Рю, Люк, Джеймі, Чунь-Лі та Гайл, і ще один новачок Кімберлі, показана в кінці ролика. Однак, якщо вірити списку бійців, який проник, у певний момент їх кількість налічувала загалом 22 персонажі — проте, чи всі вони будуть доступні з самого старту — це інше питання.

Цей злитий склад бійців Street Fighter 6 виглядає наступним чином, але відразу попередимо, що все нижчеперелічене варто ділити на два, поки вся інформація не буде офіційно підтверджена:

 • Рю (підтверджено)
 • Гайл (підтверджено)
 • Чунь-Лі (підтверджено)
 • Люк (підтверджено)
 • Джеймі (підтверджено)
 • Кімберлі (підтверджено)
 • Кен
 • Зангієв
 • Дхалсім
 • Е. Хонда
 • Бланка
 • Кеммі
 • Ді Джей
 • Рашид
 • Джурі
 • Ед
 • Акума
 • Маріса
 • Мімі
 • Ліллі
 • Джей Пі
 • А.К.І.

СЮЖЕТНА КАМПАНІЯ ТА РЕЖИМИ

Майже через 25 років канонічна сюжетна лінія Street Fighter, нарешті, вийшла за рамки подій Third Strike 1999 року.

Це означає, що ні М. Байсон, ні організація «Шадалу», ні такі персонажі, як Гайл і Чунь-Лі, більше не мають своєї основної мотивації для продовження боротьби, тож чекайте нових поворотів у долях класичних героїв у майбутньому. Також, завдяки натякам на Хьюго та Гілла у трейлері, можна сміливо припустити, що ми побачимо повернення багатьох невдах із третьої частини.

Capcom підтвердила, що ігровий процес нової гри буде поділено на три окремі повноцінні ігрові режими. Перш за все, це Fighting Ground, де ви зможете брати участь у локальних багатокористувацьких поєдинках, битися з ІІ і, більш ніж ймовірно, там буде присутній якийсь формат тренування. При цьому Capcom заявляє, що «всі режими, представлені в Street Fighter 5, тепер можна буде знайти в Fighting Ground», так що чекайте тут і звичайні аркадні сходи і режим виживання.

Був тільки один короткий уривок про Battle Hub, так що всі припущення доводиться будувати на мінімальній кількості доступного матеріалу, але, схоже, це свого роду онлайн-лобі, в якому ви можете бродити в образі власного аватара, граючи в аркадні автомати і викликаючи інших гравців на дуелі. Якщо це так, то це схоже на лобі з ігор Arc Systemworks, хоча є кілька інших речей, які варто було б прояснити. Тут правда будуть файтинг Capcom на деяких аркадних автоматах? У них можна буде пограти всередині лобі? Безперечно, найближчими місяцями ми дізнаємося відповіді на всі ці питання.

Ну і нарешті найцікавіше — режим World Tour. Схоже, що це ділянка відкритого світу, заснована на місті Метро-Сіті (місце дії класичної аркади Final Fight), де ви можете зустріти персонажів зі Street Fighter та його розширеного всесвіту, бити сміттєві баки та битися з місцевими жителями. Знову ж таки, зараз мало що відомо про це нововведення, але Capcom описує його як «імерсивний режим одиночної гри», який зовсім не схожий на те, що ми звикли бачити в попередніх частинах Street Fighter. Швидше за все, тут також буде бігати користувача аватар і ще невідомо, чи це той самий персонаж, який використовується в Battle Hub або потрібно буде створювати нового.