Як підготувати басейн до літнього сезону?

Зміст:

 • Першочерговий алгоритм для запуску системи
 • Прибирання
 • Перевірка стану важливих вузлів системи
 • Агрегатна кімната
 • Правильна підготовка води
 • Переваги використання перекису для басейну

Усі власники басейнів знають, що до купального сезону необхідно готуватися заздалегідь – процедура потребує максимальної уваги та контролю. Це і не дивно, адже від того, наскільки професійно ви підійшли до даного питання залежить чи будете ви насолоджуватися прохолодою в літню спеку, або постійно втручатися в роботу системи, постійно усуваючи виникаючі неполадки.

На що слід звернути увагу насамперед?

Пропонуємо перевірений часом алгоритм дій, спрямований на виявлення несправностей та їх усунення до запуску системи:

 1. Прибирання території довкола басейну, очищення спеціального покриття.
 2. Перевірка стану всіх елементів конструкції:  – клапанів (впускних/випускних);  – зливів;  – переливного каналу;  – грати;  – за наявності – систему освітлення.
 3. Ретельно очистити чашу басейну, використовуючи спеціальні засоби та знаряддя праці.
 4. Перевірка стану надбудов (вишок, трамплінів, сходів тощо).
 5. Перевірка працездатності обладнання в агрегатній кімнаті:  – насос;  – фільтрів;  – внутрішнього контуру.
 6. Правильна підготовка води з використанням різних хімічних засобів:  – хлоридів (дихлор і т. д.);  – альгіцидів;  – пероксид водню.
 7. Перевірка води на кислотність.

Пройдемося докладніше за деякими пунктами.

Як підготувати басейн до літнього сезону?

Прибирання території

Насамперед знімається захисне покриття, ретельно миється та очищається. Потім прибирається прилегла до басейну територія, усувається все сміття, пале листя, гілки і т. д. Все це може потрапити у воду басейну і викликати її псування (цвітіння, загнивання). Тоді, в розпал купального сезону, доведеться відновлювати стан води з застосуванням таких дезінфікуючих засобів як пергідроль, або більш агресивні препарати, що містять хлор.

Перевірка стану важливих вузлів, систем та елементів басейну

До таких складових відносяться:

 • водовпускні отвори та клапани;
 • скіммер (вимагає очищення);
 • злив (вимагає очищення);
 • грати та переливний канал (допускається водяне очищення під великим тиском);
 • розпредкоробки та лампочки (за наявності освітлення).

Особливо ретельно очищається чаша басейну. При цьому використовуються спеціальні засоби для чищення, щітки та губки. При необхідності можна злити воду. Але для того, щоб чаша залишалася весь час вологою та не пересихала (це важливо), рекомендовано таку чистку виконувати у похмуру погоду.

Коли чаша очищена, саме час приділити увагу зовнішнім надбудовам:

 • сходинок;
 • вишок для стрибків;
 • трампліну.

Найчастіше ці надбудови обладнані елементами з нержавіючої сталі. У такому разі їх необхідно якісно очистити спеціальними засобами та відполірувати до блиску.

Як підготувати басейн до літнього сезону?

Свята святих – агрегатна кімната

Це, можна сказати, серце басейну. Тут зібрані основні пристрої, що змушують воду наповнюватись у басейн, постійно очищатися, циркулювати за системою, зливатися у каналізацію.

Отже, які пристрої необхідно перевірити на працездатність:

 1. Водяний насос:  – складання (у разі його розібраного стану);  – перевірка фільтра попереднього очищення;  – стравлюючий клапан гідровузла;  – тест на обертання двигуна;  – перевірити прокладки та їх щільність прилягання;  – затягування всіх з’єднань;  – перевірка роботи замикаючої арматури (клапанів);  – перевірка стану електроконтактів та їх підключення розподільчій шафі;  – перевірка на наявність протікання у місцях з’єднань, може знадобитися додаткова діагностика обладнання.
 2. Перевірка фільтруючого елемента (порядок дій залежить від типу використовуваного фільтра:  – картриджний фільтр – перевірити стан картриджів, при необхідності ретельно промити їх водою;  – пісочний фільтр – за наявності сильно утрамбованого піску проводиться його очищення, при цьому використовуються засоби для чищення, чиста вода, фільтр протягом 4 годин вистоюється в спеціальному розчині після чого промивається;  – діатомітовий фільтр – виконується перевірка/заміна картриджа.
 3. Перевірка/очищення внутрішнього контуру у разі його роботи у закритому контурі:  – очищення від нальоту та водоростей;  – у воду додається дезінфікуючий засіб, наприклад, пероксид;  – запускається рециркуляційна система, достатньо 30 хв.

Як підготувати басейн до літнього сезону?

Правильна підготовка води

Для запуску системи рециркуляції необхідно стежити за кількістю води в басейні. Процес заповнення чаші, залежно від обсягу водоймища, може тривати кілька днів. У цей момент добре б засипати в басейн хлоровмісні швидкорозчинні таблетки або дихлор. Така процедура захистить воду від швидкого псування.

Чаша наповнена – необхідно влити ударну дозу препаратів, що містять хлор і альгіциду, щоб знищити всі патогенні мікроорганізми і не допустити цвітіння води. Потрібна хороша вистійка води, після чого в ній можна буде купатися.

Не бажаєте використовувати агресивні хлоровмісні засоби очищення? Не менш популярне очищення басейну перекисом. Це безбарвна рідина, добре розчинна у воді, без запаху та смаку. При контакті з водою здійснюється реакція розпаду пероксиду з виділенням активного кисню, який знищує не тільки патогенні мікроорганізми, а й водорості, попутно освітлює басейн. Вода придатна для купання вже через 12/24/48/72 години (залежно від ступеня забрудненості та кількості влитого засобу).

Переваги використання перекису для басейну

Дана дезінфікуюча рідина не настільки агресивна, як хлор, швидко вивітрюється, виконавши знезаражуючу роботу, не дратує слизові та шкіру, не впливає на початкову кислотність води. Перед початком знезараження пергідролем необхідно виміряти та вирівняти кислотність води за допомогою препаратів pH-/pH+.

Для очищення басейну за допомогою пероксиду водню рекомендовано використовувати висококонцентровані рідини таких типів:

 1. Медичний перекис, концентрація 30-40%.
 2. Технічна А (37%) та В (60%).

Пропонуємо ознайомитися з дозуванням, які використовуються при заливці перекису водню в басейн залежно від ступеня забрудненості води:

 • профілактичне чищення басейну триває 12 годин: на 1 л3 заливається:  – 30-40% концентрація, 200-300 г пероксиду;  – 60% концентрація – 100-150 г.
 • низька забрудненість, очищення триває 24 години:  – 30-40% концентрація, 500-700 г;  – 60%, 400-500 р.
 • середня забрудненість, тривалість очищення 48 годин:  – 30-40%, 800-1100 г перекису;  – 60%, 600-700 р.
 • висока забрудненість, триває очищення 72 години:  – 30-40%, 1200-1400 г пергідролю;  – 60%, 700-800 г перекису.

Як підготувати басейн до літнього сезону?

При роботі з концентрованим пероксидом водню необхідно дотримуватись заходів безпеки – речовина вибухонебезпечна, при контакті зі шкірою та слизовими викликає сильні опіки.