Незабобонних людей в Україні майже немає. Але якщо ви й не вірите у весільні прикмети, ознайомитися з ними все одно цікаво.

Весільні обручки міряти нікому не давати ні до, ні після весілля.

Щоб молоді не потребували грошей, наречений в день весілля повинен покласти в правий черевик монету, яка потім зберігається як сімейна реліквія.

І нареченому і нареченій потрібно закріпити на одязі англійську шпильку голівкою вниз – від зуроченя. Нареченій на поділ сукні, нареченому там, де бутоньєрка, але так, щоб шпильку не було видно.

Наречена повинна зробити на подолі плаття або в іншому невидимому для очей місці пару стібків від зуроченя. Взуття має бути за закритими носами.

Перед вінчанням наречена повинна трохи поплакати – шлюб буде щасливим. Найкраще, якщо ці сльози будуть від напутніх слів батьків, а не через якихось накладок або проблем.

Коли наречена відправляється до церкви/загсу, мати передає дочці сімейну реліквію: кільце, хрестик, брошку, браслет і ін., Щоб ця річ знаходилася з нею при вінчанні, оберігаючи її.

До моменту вінчання/реєстрації наречена не повинна бачити себе в дзеркалі повністю одягненою. Наприклад, можна подивитися на себе без рукавичок або в платті, але без фати.

Букет нареченого наречена не повинна випускати з рук протягом всього дня. В екстреному випадку можна дати потримати букет нареченому або матері. Лише на весільному банкеті можна поставити його на стіл перед собою, а ввечері слід взяти його до себе в спальню.

При виході з будинку на вінчання/реєстрацію бажано, щоб на нареченій була вуаль. Коли вона увійде до ЗАГСу або з церкви, при бажанні вуаль можна відкинути.

Після того як наречений надів нареченій обручку, ні їй, ні йому не можна брати порожню коробочку з-під кілець або тарілочку, на якій вона лежала. Коробочку краще узяти незаміжній подрузі або другу.

В день вінчання батьки повинні стежити, щоб ніхто із сторонніх і гостей не поправляв одяг нареченого і нареченої.

Молодята повинні весь час триматися разом, щоб ніхто не пройшов або не встав між ними, щоб союз був непорушний.

Вінчальні свічки наречений і наречена повинні задути одночасно – це до довгого спільного життя.

Після вінчання молоді повинні заглянути в одне дзеркало – до успіху, до дружного і щасливого життя.

При виході з церкви/загсу потрібно обсипати молодих крупою: рисом, пшоном або зернами пшениці – це до життя в достатку.

Молодим не можна їхати на банкет прямою дорогою. У народі кажуть, що треба ввести в оману нечисту силу, а тому маршрут вибирають складний. До речі, з такої нагоди в деяких країнах до заднього бампера прив’язують порожні консервні банки, щоб бринькали по дорозі і відлякували всяку нечисть.

Коли молоді під’їжджають до місця святкування весілля, машина повинна голосно сигналити. Це також відноситься до відлякування нечисті.

Танцювати на весільному банкеті молодята повинні тільки разом і небагато з батьками. Батьки після танцю зі своїми дітьми обов’язково повинні знов з’єднати їх, підвести один до одного.

Весільний торт розрізає наречена, наречений підтримує ніж. Шматок торта з основним малюнком наречений кладе на тарілку своєї судженої, наступний шматок наречена підносить нареченому, а потім вже гостям. Ця прикмета до взаємної згоди і допомоги один одному.

З фатою і бутоньєркою розлучатися не можна. Фата і бутоньєрка зберігаються удома як сімейна реліквія, і коли народжується в сім’ї дитина, фатою, наприклад, накривають малюка, коли він хворіє, або вішають над його ліжечком від вроку.

Весільні прикмети, пов’язані з днем або часом весілля:

 • Одружитися 13 числа – погана прикмета.
 • Більш вдалими вважаються шлюби, укладені після полудня.
 • Дощ чи сніг в день весілля – на щастя.

Весільні прикмети, пов’язані з місяцями:

 • Січень – рано овдовіти.
 • Лютий – жити в злагоді.
 • Березень – жити на чужій стороні.
 • Квітень – користуватися перемінним успіхом.
 • Травень – побачити зраду у власному домі. Або ще – маятися.
 • Червень – медовий місяць триватиме все життя.
 • Липень – зберегти про своє життя кисло-солодкі спогади.
 • Серпень – чоловік буде й коханим і другом.
 • Вересень – тихе і спокійне життя.
 • Жовтень – життя буде важким.
 • Листопад – дуже багате життя.
 • Грудень – зірки кохання будуть сяяти з кожним роком все яскравіше і яскравіше.

Весільні прикмети, пов’язані з подарунками:

  • Не прийнято дарувати на весілля вилки, ложки і ножі. Такий подарунок вважається поганою прикметою.
  • Не можна дарувати на весілля троянди, особливо червоні.

Весільний наряд

Раніше у нареченої було дві сукні: одне надягали до вінчання, інше – після. Перше – просте, скромне, зазвичай «сумного» чорного кольору. Друге ж – обов’язково барвисте. Найщасливішим кольором для весільної сукні був червоний – символ радості майбутнього сімейного життя. Ще одна ошатна прикмета на весілля – наряд з довгим рукавом. Це пов’язано з існуючим повір’ям, ніби жених і наречена не повинні торкатися один одного голими руками.

Страшний сон будь-якої нареченої – наречений, який побачив плаття до церемонії. Жди в будинку біди! Щоб заздрісні гості ненароком вас не наврочили, слов’яни радили зробити на подолі пару стібків, бажано синіми нитками. З західної культури в обрядовий моціон нареченої прийшов модний звичай: щоб шлюб був вдалим, вона повинна надіти що-небудь старе, що-небудь нове, що-небудь чуже (крім фати і рукавичок) і що-небудь блакитне. І пам’ятайте: до моменту вінчання або реєстрації наречена не повинна бачити себе в дзеркалі повністю одягненою – звичайно, подивитися на себе можна, але, наприклад, без фати.

Нижня білизна має бути тільки білою – це символ чистих помислів подружжя. Чоловік оцінить!

Добрий весільний тон – намиста і прикраси з бірюзи. Цей камінь вважався символом подружньої вірності. Ще одна весільна прикмета для нареченої: щоб дівчині добре жилося у шлюбі, сережки їй надягає щаслива заміжня подруга.

Удачу в сімейному житті принесе «старе» взуття нареченої, і обов’язково з закритим мисом. Саме тому рекомендується перед весіллям походити хоча б день в нових туфлях, приготованих з нагоди. Якщо в день торжества у судженої ламається каблук, то і сімейне життя буде «кульгати».

Весільна обручка

Кільця для вінчання повинні бути з одного металу, гладкими, без каменів і гравіювання. Тоді, згідно з весільним прикметами, і життя молодят буде рівним, без єдиної перешкоди на їхньому шляху. Саме кільця зберігають подружжя від негараздів, стресів, хвороб, заздрості – тому їх носять, не знімаючи.

Суворе табу – використовувати обручки, зроблені з розпиляних або переплавлених прикрас, навіть якщо це кільця ваших батьків. В іншому випадку можете «притягнути» в сім’ю чужу долю. Купувати кільця повинен наречений – і собі, і нареченій. Це хороший заділ для щасливого подружнього життя. До весілля зберігайте заручні колечка разом. Деякі йдуть далі і навіть заливають їх водою і заморожують до урочистого дня.

При обміні кільцями слід бути особливо обережними, щоб випадково не впустити їх на підлогу. У слов’янській традиції це знак до швидкого розпаду шлюбу. Якщо ж помилка все-таки відбулася, то через кільце протягують ниточку, яка повинна бути заздалегідь заготовлена свідками і покликана зібрати на себе погані ознаки.

 • Весільні прикмети

  Пишу про речі, які допомагають жити простіше, краще і веселіше, мотивації, відносини, соціальні проблеми і пастки мислення. І, звичайно, перевіряю поради на собі. Вибираю для статей перевірені джерела інформації.

  View all posts