Дерматомікози збірний діагноз захворювань шкіри та її похідних. Збудниками патологій є патогенні і умовно патогенні мікроскопічні гриби дерматоміцети.

Захворювань схильні сільськогосподарські тварини, Домашні дрібні тварини, хутрові звірі, гризуни, представники дикої фауни, хворіє і людина.

Регіон поширення грибів великий і хвороби популярні скрізь.

Етіологія

Збудниками захворювань можуть бути мікроскопічні гриби дерматофіти (Dermatophytes) і недосконалі гриби (Fungi imperfect). Даних статистиків, отримані при дослідженні патології домашніх чотириногих, говорять про те, що на частку Trichophyton mentagrophytes припадає 22%, гриб Microsporumc anis вражає 8% тварин і умовно патогенні, наприклад цвілеві і дріжджоподібні гриби забирають на себе 70%.

Залежно від того яким власне грибом викликано захворювання діагностують трихофітію, мікроспорію, фавус.

Збудники всюдисущі. Їх легко можна виявити на шкірних покривах, шерсті тварин, підстилці, грунті, кормах. Гриби можуть рости і плодитися не тільки на шкірі тварини, але і в зовнішньому середовищі при оптимальних для їх життя умовах. Живильне середовище для грибів повинна бути бідна на білки, але розкішна на вуглеводи. У споровому стані гриби можуть залишатися вірулентними до 1,5 років. У навколишньому середовищі, під впливом сонячні променів гриби швидко гинуть, велика температура (80-90 °з) вбиває протягом 15-20 хвилин. Хімічні речовини згубні для мікрофлори і розчин формаліну вбиває за 20-25 хвилин.

На штучних поживних середовищах (Чапека, Сабуро) зростання спостерігають протягом 7-10 днів і культивують при температурі 21-22 °С.Гриб Dermatophytes показує зростання у вигляді пористих білих колоній.

Потрапивши на покрив шкіри тварини гриби можуть роками не викликати патологію. Сприяючим аргументом вважається зниження імунного захисту як наслідок порушень в роботі ендокринної та травної систем.

Симптом

Період інкубації триває від 10 до 30 днів. Але якщо враховувати поширеність грибів зловити момент початку інкубації дуже важко.

Хвороба вимальовується утворенням плям. Форма, розмір, величина залежить від збудника.

При мікроспорії шкіра ураженої ділянки гладка, складної форми, ділянка патології не позбавлений волосся, а вони обламані, на пару міліметрів від шкіри. Поразки локалізуються в області голови, шиї, холки, іноді на кінцівках. Якщо в процес втягнуті глибокі шари дерми, плями стають в червоному кольорі, припухлі, на поверхні виникають кірки і злущування епітелію. Сверблячка відсутня.

При фавус уражені ділянки абсолютно позбавлені волосся.

Зливаючись, плями захоплюють досить великі ділянки шкіри, дерма стає червоно-бордового кольору. При приєднанні вторинної мікрофлори можливі гнійні процеси. При засиханні виділень виникають кірки і струпи.

Місцем поразок у дрібних тварин постійно є міжпальцевий простір лап. Перша поразка округле, обмежене, далі зливається і покривається корками. Сверблячка може бути слабо виражений або бути відсутнім.

При ураженні грибами роду Trichophyton реакція виражається найбільш інтенсивніше. Поразки щільні, різко обмежені, безволосі, піднесені, покриті темними корочками локалізуються досить часто на голові, вухах, кінцівках. Хвороба триває досить довго і ділянку потроху збільшується. Після видужування залишаються облисілі ділянки, які протягом певного часу обростають вовняним покривом.

Діагноз

Діагностика грунтується на клінічних ознаках і мікроскопії зіскрібка, а ще лабораторних методах диференціації мікроскопічних грибів.

У лабораторію відсилають уражені волосся і скоринки, взяті з периферії процесу запалення і без використання лікарських засобів.

Лікування

Лікувальні заходи базуються на застосуванні фнгіцидних і фунгістатичних препаратів.

Початкові процеси прекрасно піддаються лікуванню 10% розчином на спирту саліцилової кислоти приготовленої на 5% настоянці йоду. Змазування уражених місць починають з периферії, із захопленням здорових тканин і завершують в самому центрі процесу запалення.

Позитивним ефектом володіє мазь Ям, Екзодерил, Термікон. Для дрібних тварин застосовні спрей і краплі «Фунгін». Можна застосувати «Клотримазол» у вигляді таблеток, мазі та спрею. З шампунів можна вибрати «Себозол» і «Нізорал».

Великим тваринам в корм підмішують антибіотик гризеофульвін протягом 15-20 днів, далі роблять перерву і знову продовжують лікування до повного одужання.

Профілактика

З метою профілактики проти стригучого лишаю у собак і хутрових звірів застосовна вакцина «Ментовак», у ВРХ ліофілізована вакцина -130 або ТФ 130 ДО, для коней СП-1, для овець «Тріовіс».

На тваринницьких фермах і розплідниках собак проводять часті клінічні огляди з виділенням хворих тварин. При виявленні патології на господарства накладається карантин.

Дезінфекція проходить розчином натрію гідроксиду або 2% водним розчином формаліну.

Формування стада знову надійшли тваринами проводять лише після карантинних заходів.

При складанні харчування потрібно строго врівноважувати його за змістом водорозчинних і жиророзчинних вітамінів, що буде допомагати підвищенню резистентності покривів шкіри.

Всі різновиди дослідження, вакцинації та лікування вашого улюбленця, в тому числі швидка допомога і госпіталізацію вашого улюбленця.

Цілодобово: +7 495 532 89 00 (багатоканальний) WatsApp / Viber +7 925 584 75 71

Токсокароз-зоонозне захворювання, викликане паразитуванням круглих черв’яків і відрізняється…

Саркома-новоутворення, яке відрізняється інфільтративним ростом клітин сполучної…

Фавус (парша) — захворювання грибкової природи, що відрізняється ураженнями покривів шкіри,…

Травми головного мозку-патологічний стан тварини, що проявилося в результаті механічних…

Лишай-збірне поняття хвороб зовнішнього покриву тіла тварини викликаного дуже і дуже маленькими…

Тепловий удар і сонячний-гострий розлад функцій центральної нервової системи в результаті…

Тонзиліт-процес запалення, що проходить в піднебінних мигдалинах, лімфоїдних утвореннях…

Туляремія-інфекційна хвороба бактеріальної природи. Захворюванню схильні сільськогосподарські…

Хоріоптоз-инвазионное захворювання викликається кліщами-кожеедамі роду Chorioptes. Захворювання…

Чума великої худоби-вірусне, високо контагіозне захворювання, що має гострий перебіг…

Блефарит-захворювання запального характеру зачіпає краї повік. Схильні до хвороби…

Синовіт-процес запалення проходить в синовіальній мембрані вистилає капсулу суглоба.…

Всі різновиди дослідження, вакцинації та лікування вашого улюбленця, в тому числі швидка допомога і госпіталізацію вашого улюбленця.

Цілодобово: +7 495 532 89 00 (багатоканальний) WatsApp / Viber +7 925 584 75 71

Особливість фізіології кішки пов’язана зі сном, полягає в харчуванні. При нестачі корисних…

Кардіоміопатії підступні, так як тривалий період клінічна картина може бути відсутнім. Це…

Велика увага у кішки до власного тулуба, вважається сигналом до занепокоєння. Необхідно розуміти,…

Хвороба відрізняється порушеннями неврологічного плану, а з’являється переважно на…

Важливо господареві тварини вчасно звернути власну увагу на відмінні зміни, щоб…