Чи часто ви відчуваєте сильний свербіж навколо губ? Це можуть бути симптоми висипань на губах. І ми розуміємо, наскільки це може бути незручно. Але не хвилюйтеся, висипання на губах у більшості випадків піддаються лікуванню.

Прокрутіть униз, щоб дізнатися, що викликає висипання на губах і як їх визначити, щоб вибрати правильний варіант лікування.

Що таке висип на губах?

Висипання на губах - Як запобігти висипанням на губах?

Висипання на губах — поширене захворювання шкіри, яке може виникнути у будь-кого, незалежно від віку чи статі. Ви можете помітити потріскану шкіру та хворобливі пухирі навколо рота. Це також може викликати свербіж і почервоніння на губах. У деяких випадках ви також можете отримати горбки на губах. У людей, які мають звичку постійно облизувати губи, частіше з’являються висипання.

Загальні ознаки та симптоми висипу на губах

1. Пухирі на губах

2. Почервоніння навколо рота

3. Сверблячка

4. Лущення шкіри

5. Утворення кірок на губах

6. Потріскана шкіра навколо губ

7. Біль і кровотеча

8. Висипання на інших частинах обличчя

Що викликає висипання на губах?

Висипання на губах - Як запобігти висипанням на губах?

1. Інфекції, які викликають висипання на губах

Вірусна інфекція:

Інфекції, викликані вірусом, можуть спровокувати висип на губах. Вірусна інфекція, як-от простий герпес, або будь-який тип захворювання ротової порожнини може вразити ваші губи та призвести до сверблячих висипань. До таких вірусних інфекцій додаються хворобливі пухирі. Оскільки вірус герпесу є хронічним, ваші висипання та пухирі можуть час від часу з’являтися знову.

Інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ):

Сифіліс, інфекція, що передається статевим шляхом, може заразити ваш рот у вигляді виразок, виразок і пухирів. Ви можете помітити, що на ваших губах з’являються червоні висипання та постійне подразнення. Залежно від того, з якою стадією ІПСШ ви маєте справу, ви можете відчувати або не відчувати біль.

Бактеріальна інфекція:

Бактеріальна інфекція викликає хворобливі тріщини на губах. Здається, що куточки ваших губ дуже сухі та потріскані. Це захворювання шкіри може бути хейлозом або ангулярним стоматитом. Обидва є широко відомими бактеріальними інфекціями, які викликають утворення кірки та лущення шкіри. Ще одна бактеріальна або грибкова інфекція, яка найчастіше зустрічається у дітей, викликає появу жовтих плям навколо губ.

2. Подразники, що впливають на губи

алерген:

Якщо ваші губи піддаються впливу алергену, це викликає свербіж і тріщини. Це може бути пов’язано з деякими продуктами харчування або помадою, яку ви зараз використовуєте. Щоб уникнути ризику, перевіряйте інгредієнти їжі та косметики. Уникайте будь-яких продуктів, які містять інгредієнти, що викликають алергію на вашій шкірі.

Сухі губи:

Багато хто з вас може мати звичку постійно облизувати губи. Це робить вашу шкіру сухою та призводить до сверблячих висипань на губах. Ваші губи можуть сильно пересохнути

і потрісканий залежно від холодних і сухих погодних умов.

3. Реакція на ліки

Алергічна реакція на будь-який препарат може призвести до висипань, опуклостей, пухирів, свербіння та лущення шкіри. Відповідно до ACAAI, пеніцилін, поширений антибіотик, викликає лікарську алергію. Дослідження показують, що 10 відсотків людей відчувають алергію на пеніцилін. Інші лікарські алергії, які спричиняють почервоніння всієї шкіри, висипання та свербіж, викликані різними антибіотиками, нестероїдними протизапальними препаратами (НПЗП) і протисудомними препаратами.

Хворі на рак, які проходять лікування, можуть зіткнутися з алергією через хіміотерапевтичні препарати. Ваша шкіра може серйозно відреагувати навіть на будь-які інші сильні ліки. Лікування ретиноїдами, наприклад ізотретиноїн, ацитретин, алітретиноїн, має деякі відомі побічні ефекти, і тріщини на губах є одним з них.

4. Авітаміноз

Вісім водорозчинних вітамінів, які входять до групи вітамінів В, допомагають підтримувати належне функціонування, наприклад, виробництво енергії та функціонування клітин у вашому тілі. Вітаміни групи B впливають на загоєння ран і процес відновлення тканин організму. Потріскані та лущиться шкіра на губах зазвичай з’являються при нестачі вітамінів; особливо дефіцит вітамінів B9, B2, B6 і B12.

5. Запалення шкіри

Неспецифічний дерматит має на увазі собою запалення вашої шкіри внаслідок різних причин. Найпоширенішою причиною є вплив на вашу шкіру агента, який стимулює реакцію. Речовиною може бути будь-що, починаючи від звичайного мила і закінчуючи ювелірним виробом, який ви носите. Деякі тканини також можуть сприяти запаленню шкіри.

Запалення шкіри також може бути наслідком будь-якого аутоімунного захворювання . Якщо у вашій родині є генетична алергія чи астма чи будь-який стан здоров’я, який послаблює вашу імунну систему, ви можете бути схильні до запалення шкіри .

Висипання на губах, спричинені запаленням шкіри, зазвичай мають такі симптоми, як опухлі червоні губи , відчуття свербіння та хворобливі пухирі. Зазвичай це не заразно.

Pityriasis Rosea

Pityriasis rosea — це легкий шкірний висип, спричинений вірусною інфекцією, зокрема вірусом герпесу. Виявляється у вигляді лускатої висипки рожевого кольору і в основному зустрічається у дітей і молодих людей.

Незважаючи на те, що Pityriasis rosea зазвичай вражає тулуб, пахви, спину та груди, він також може з’явитися в області губ. Ви також можете відчувати втому, свербіж і болі в тілі. Це триває кілька тижнів і зазвичай зникає протягом трьох-чотирьох місяців. Pityriasis Rosea може залишити коричневі плями на вашому тілі.

Висипання на губах - Як запобігти висипанням на губах?

Хвороба Кавасакі

Це рідкісне захворювання, яке викликає запалення всього тіла. Здебільшого зустрічається у дітей. Деякі з його симптомів включають тріщини на губах, почервоніння та набряк губ разом із високою температурою та лімфатичними вузлами на шиї.

У дітей також можуть набрякати долоні та стопи. Загальним симптомом цього захворювання є червоні горбки на язиці.

Як запобігти висипанням на губах?

1. Процедура догляду за губами

Дотримуйтеся правил догляду за губами, щоб захистити свої губи. Час від часу відлущуйте її ніжним скрабом для губ і щодня використовуйте заспокійливий бальзам для губ. Вибирайте маску для губ, якщо у вас сухі губи. Крім того, захистіть свої губи від сонячних променів, одягнувши шарф навколо обличчя та закривши область рота. Робіть те ж саме в сильну холодну погоду. Завжди віддавайте перевагу продуктам без смаку та аромату, щоб уникнути алергенів і агресивних хімікатів.

2. Уникайте шкідливих звичок

Облизування губ сушить шкіру, що призводить до висипань. Він також може видалити ефірні масла з ваших губ.

Якщо ваші губи відчувають дискомфорт або сверблять після нанесення будь-якого засобу, негайно припиніть його використання. У таких випадках уникайте нанесення губної помади та інших засобів для губ.

3. Залишайтеся зволоженими

Тримайте шкіру зволоженою . Пийте багато води/рідин, щоб запобігти потрісканим і сухим губам.

Як лікувати висипання на губах?

  • Антибіотик або протигрибкова мазь можуть лікувати висипання на губах. Якщо у вас періоральний дерматит (дерматит навколо рота), дерматологи рекомендують антибіотики, такі як еритроміцин, тетрациклін, доксициклін тощо.
  • Якщо у вас висипання на губах через герпес, ви можете приймати противірусні ліки за призначенням лікаря. Його також можна використовувати для запобігання подальшому висипу на губах.
  • Якщо через дефіцит вітамінів з’явилися висипання, вживайте вітамінні добавки та їжу, збагачену основними вітамінами. Це не тільки вилікує ваші висипання на губах, але й запобіжить їх повторенню.
  • Пеніцилін є широко використовуваним антибіотиком. Якщо у вас немає алергії на нього, пеніцилін також може допомогти вам лікувати симптоми сифілісу.

Коли звертатися до лікаря?

1. Якщо у вас висока температура і втома разом із висипаннями. 

2. Якщо висипання швидко поширюються на інші частини обличчя/тіла.

3. Якщо ваші висипання викликають сильний свербіж або біль.

4. Якщо ваші висипання повторюються.

5. Якщо більші ділянки шкіри починають лущитися.

6. Якщо ваші губи постійно кровоточать.

7. Якщо у вас набряк на губах.

Яка різниця між висипом на губах і герпесом?

Висип на губах може бути загальним запаленням шкіри, спричиненим якимось алергеном або навіть екстремальним перебуванням на сонці, тоді як герпес — це виразка, спричинена вірусом простого герпесу (ВПГ).

Герпес також відомий як лихоманкові пухирі, оскільки вони виникають під час лихоманки та залишаються протягом двох-трьох тижнів. Це крихітні, наповнені рідиною болючі пухирі навколо рота, через які ваша шкіра втрачає прохідність.

З іншого боку, звичайний висип на губах не впливає на прохідність вашої шкіри.

Висновок

Сухість і свербіж губ, ймовірно, є поширеним симптомом висипу на губах. Як правило, симптоми, пов’язані з висипом на губах, зникають самі по собі, але при важких станах може знадобитися лікування за порадою лікаря. Зверніть увагу на всі супутні симптоми, перш ніж прийняти рішення про лікування. Зверніться до лікаря, щоб отримати медичну допомогу, якщо ви помітили щось серйозне.