Прищі – це неприємне захворювання шкіри. Але що більше дратує, запитаєте ви? Прищі на носі, біля носа і всередині носа! Чи потрібно говорити більше?

Читайте далі, щоб дізнатися все про прищі в носі, їх причини, симптоми та лікування.

1. Причини появи прищів на носі

Прищі - Як позбутися прищів на носі?

A. Заблоковані пори

Більшість прищів на носі є наслідком надлишку жиру та бактерій, які блокують пори, що призводить до появи вугрів, білих вугрів і прищів на носі та навколо нього.

B. Вросле волосся

Волосся на носі іноді можуть знову вростати в шкіру через гоління, депіляцію або вищипування.

C. Вестибуліт носа

Назальний вестибуліт відноситься до бактеріальної інфекції в переддень носа (передня частина носової порожнини). Це може статися, коли ви колупаєте ніс, надмірно сморкаєтеся або робите пірсинг носа.

Бактерія Staphylococcus (staph) призводить до утворення білих або червоних горбків у носі.

D. Фурункули носа

Фурункули в носі – це фурункули або більш глибокі інфекції в носі.

Цей стан іноді може призвести до целюліту, шкірної інфекції, яка може поширюватися у вашу кров.

Зверніться до лікаря, якщо прищ всередині носа збільшується або стає болючим.

2. Симптоми прища в носі

 • Заповнені гноєм шишки
 • Роздратована шкіра
 • Сверблячий
 • Біль
 • Ніжність

3. ОТТ Лікування прищів у носі

A. Креми для місцевого застосування

Саліцилова кислота і бензоїлпероксид у кремах для обличчя від акне допомагають очистити забиті пори та зменшити появу прищів у носі.

B. Знеболюючі

Коли ви відчуваєте біль через прищ на носі, допомагають знеболюючі, такі як ацетамінофен, ібупрофен і напроксен натрію. Проконсультуйтеся з лікарем, щоб отримати рецептурне лікування.

C. Антисептики

Місцеві антисептики можуть полегшити біль. Олія чайного дерева є природним антисептиком.Слово застереження:


Не використовуйте нерозбавлені ефірні олії для ніжної слизової носа. 


Розбавте його кокосовою олією і нанесіть.


4. Домашні засоби від прищів на носі

Люди використовують багато домашніх засобів від прищів на носі. Однак немає наукових доказів того, що ці інгредієнти напевно зменшать появу прищів на носі. Тим не менш, ви можете спробувати їх:

A. Лимонний сік

Лимон кислий і може допомогти вам очистити та висушити прищ. Вичавіть кілька крапель лимонного соку на ватний диск і прикладіть його до носа. Змити через 15 хвилин.Застереження: лимонний сік може зробити вашу шкіру світлочутливою, тому не виходьте на вулицю наступного дня після цієї процедури. 


Ви можете протерти шкіру льодом і нанести сонцезахисний крем, якщо вам потрібно вийти.

B. Ожеледь

Лід знімає запалення і набряк. Акуратно протирайте область носа льодом протягом 20 хвилин.

C. Масло чайного дерева

Масло чайного дерева має антимікробні властивості. Нанесіть масло на прищ і змийте через 10 хвилин.

D. Зубна паста

Зубна паста (біла, а не зубна паста на основі гелю) підсушує прищ завдяки своїм антимікробним властивостям. Нанесіть невелику кількість зубної пасти на прищ і залиште на ніч. Змийте наступного ранку.

E. Ополіскувач ротової порожнини Listerine

Лістерин є в’яжучим засобом (викликає скорочення клітин шкіри) і зменшує розмір прища. Він також має антимікробні властивості. Змочіть ватний диск у рідині для полоскання рота Listerine і прикладіть його до носа. Змити через 10 хв.


5. Як запобігти появі прищів на носі?

Прищі - Як позбутися прищів на носі?

Найчастіше люди забувають дотримуватися основних порад по догляду за шкірою. Для того, щоб ваша шкіра залишалася чистою та дихала, вам завжди важливо дотримуватися основних правил догляду за шкірою:

 • Мийте обличчя принаймні двічі на день, щоб видалити бруд, жир і забруднюючі речовини зі шкіри. Не перемивайте. Надмірне вмивання може позбавити вашу шкіру необхідних жирів. Це може сприяти виробленню шкірного сала.
 • Пийте багато води, щоб зволожити шкіру та запобігти надмірному виробленню шкірного сала. Надмірна кількість шкірного сала може призвести до закупорки пор.
 • Уникайте косметики на масляній основі. Вони можуть закупорити пори. Засоби для макіяжу на водній основі рекомендуються для шкіри, схильної до вугрів.
 • Зніміть макіяж перед сном. Не купуйте засоби для зняття макіяжу на масляній основі.
 • Регулярно очищайте, тонізуйте та зволожуйте шкіру. Дотримуйтеся режиму догляду за шкірою, який допомагає вашій шкірі підтримувати рівень pH і запобігає засміченню.
 • Уникайте щоденного відлущування шкіри. Надмірне відлущування може стимулювати вироблення шкірного сала в шкірі. Використовуйте ніжні скраби щоразу.
 • Дотримуйтеся здорового харчування. Дослідження показують, що дієти з низьким вмістом вуглеводів можуть допомогти очистити вульгарні вугри.
 • Нанесіть сонцезахисний крем перед тим, як вийти. Прямий вплив може призвести до зневоднення шкіри та тіла, що призведе до надмірного вироблення шкірного сала. Виберіть сонцезахисний крем проти прищів, щоб уникнути закупорювання пор.
 • Не лопайте прищі. Вискакування прищів може порушити шкірні бар’єри та інфікувати інші пори. Це може призвести до появи прищів.

Дотримуйтесь наших порад, щоб наступного разу вам більше не довелося турбуватися про те, що прищ на носі зіпсує вашу фотографію.