Гіперпігментація вугрів і шрамів часто може залишатися на тривалий період, що може бути розчаровуючим і приголомшливим. Якщо прищик повинен існувати, він також має допомогти вам зникнути. Проте гіперпігментовані прищі часто вимагають більше уваги та терпіння, щоб усунути їх.

Якщо ви хочете дізнатися більше про гіперпігментацію, спричинену прищами, до кінця цієї статті ви дізнаєтеся, як і коли ці плями зникають. Читайте далі, щоб дізнатися більше.


Що таке гіперпігментація прищів?

Прищі - Як позбутися від прищів з гіперпігментацією?

Коли ви розбиваєте слово «гіперпігментація», ви отримуєте «гіпер», що означає надмірне або надмірне, і «пігментацію», що означає забарвлення тканини шкіри. Разом гіперпігментація – це надлишок пігменту в шкірі.

Коли у вашій шкірі виробляється більше меланіну, це проявляється у вигляді плям, темних плям, зміни кольору або потемніння шкіри. Ви можете розглядати гіперпігментацію як загальний термін для потемнілого пігменту.

Природний пігмент вашої шкіри або вироблення меланіну є захисним механізмом, який проявляється, коли ваша шкіра зазнає травми. Травма шкіри може мати різні форми – поріз, подряпина або будь-яка інша рана, яка виникає на поверхні шкіри, включно з впливом сонця.

У результаті травми шкіра у відповідь стимулює клітини шкіри, що утворюють меланін, меланоцити, щоб захиститися від подальшого пошкодження. При стимуляції ці клітини переміщуються на поверхню шкіри, що призводить до потемніння шкіри, темних плям, сонячних плям, темніших пігментів і зміни кольору. Іншими словами, гіперпігментація.

Запалення часто виникає через вугрі, плями, прищі та деякі захворювання шкіри, такі як екзема. Гіперпігментація після акне виникає на шкірі як відповідь на запалення. Це один із багатьох способів загоєння шкіри від ран.

Як правило, гіперпігментація акне вражає як чоловіків, так і жінок з усіма типами шкіри, особливо осіб, схильних до акне. Ці потемнілі плями можуть вискакувати коричневого, червоного або рожевого кольору і з’являтися не тільки на обличчі, але й будь-де на тілі.

Гіперпігментація після акне також відома як постзапальна гіперпігментація (PIH). Часто це може бути більш обтяжливим і неприємним, ніж прищі.

Шрами від прищів проти гіперпігментації

Часто люди плутають поняття постакне гіперпігментація та рубці після прищів. Рубці від прищів використовуються для опису будь-яких порушень шкіри після плям.

Хоча це правда, що і гіперпігментація після прищів, і шрами від прищів можуть виникнути після прориву, вони дуже різні.

Шрам від прищів виникає, коли є фізична зміна текстури шкіри. На відміну від рубців після вугрів, гіперпігментація після вугрів є просто формою пігментації шкіри, і вона не порушує текстуру шкіри.

Чому після прищів виникає гіперпігментація?

Сліди від прищів від гіперпігментації утворюються наприкінці процесу загоєння або після загоєння плями від прищів.

Білі та чорні точки не «загоюються». Натомість мертва шкіра та жир видаляються, а пори швидко повертаються до свого нормального стану. З іншого боку, кісти та прищі вимагають деякого лікування. Ось де на мій момент вступає гіперпігментація.

Одним із перших кроків у процесі загоєння є посилення притоку крові до місця рани. А акне, певною мірою, відповідає визначенню невеликої шкірної рани, тому при утворенні акне приплив крові збільшується.

Рана виділяє певні хімічні речовини, які переміщаються через кровотік і починають процес загоєння, але також викликають запалення. Ці хімічні речовини стимулюють клітини, які виробляють пігмент шкіри.

І дослідники, і дерматологи погоджуються, що запалення відіграє значну роль у гіперпігментації. Але є багато іншого, щоб вивчити, що викликає гіперпігментацію прищів.

Як ви читали раніше, меланін виробляє пігмент, а меланін виробляється меланоцитами. Чим довше заживає рана, тим довше відбувається стимуляція меланоцитів і більше вивільнення меланіну. Таким чином прищі перетворюються на гіперпігментовані сліди від прищів.

Однією з найбільших причин постзапальної гіперпігментації, спричиненої акне, є поява прищів. Найкраще лікування гіперпігментації після вугрової висипки – це уникати її в першу чергу.

Коли варто звернутися до лікаря?

Хоча більшість постакне та гіперпігментації нешкідливі, не беріть на себе обов’язок діагностувати темну пляму. Більшість плям може виглядати звичайно, але деяких може виявитися більше.

Якщо ви помітили зміни на наявній плямі, вам слід звернутися до дерматолога або лікаря для огляду.

Як лікувати прищі з гіперпігментацією?

Жодне лікування не може прибрати гіперпігментацію, спричинену акне, за ніч. Насправді, щоб успішно впоратися з пігментацією, спочатку потрібно вилікувати прищі. Хороша новина полягає в тому, що за правильного підходу ці темні плями з часом зникають і зникають.

Ось кілька речей, які ви можете зробити, щоб прискорити процес загоєння.

1. Сонцезахисний крем

Хоча сонце не є причиною постзапальної гіперпігментації прищів, воно може посилити симптоми, затемнити уражені ділянки та подовжити час зникнення.

Кілька засобів для лікування гіперпігментації прищів допомагають впоратися з пігментацією, серед яких захист від сонця займає високу позицію. Лікування гіперпігментації йде рука об руку із захистом шкіри від сонця. Під впливом сонця пігментація може погіршитися. Тому ви повинні захистити свою шкіру під час її корекції.

Одним із найкращих кремів від гіперпігментації вугрів є фізичний сонцезахисний крем із СПФ 20 або вище. Сонцезахисний крем створює захисний бар’єр, який відбиває ультрафіолетове світло від шкіри.

2. Регулярно використовуйте протизапальні засоби для догляду за шкірою

Незалежно від того, чи стикаєтеся ви з гіперпігментацією через акне, дерматит або екзему, запалення є природною реакцією вашого організму.

Ця реакція зцілення життєво важлива. Однак іноді його використовують, коли він непотрібний через такі захворювання, як акне. Хронічне запалення може спустошувати шкіру з гіперпігментацією.

Найкращий спосіб впоратися з гіперпігментацією через прищі — включити протизапальні засоби догляду за шкірою у свій розпорядок дня.

3. МікроНідлінг

Мікронідлінг — це процес, який передбачає використання валика з нержавіючої сталі, покритого кількома маленькими спицями, для створення серії мікротравм на вашій шкірі. Це змушує вашу шкіру виробляти новий і здоровий колаген і еластин, які реформують шкіру.

Для досягнення найкращих результатів вам знадобляться принаймні три або більше процедур кожні шість тижнів.

4. Хімічний пілінг

Для менш сильної пігментації не применшуйте силу хімічного пілінгу. Невелике клінічне лікування кислотою з низьким рН може мати велике значення.

Хімічний пілінг — це відлущувальна процедура, яка допомагає видалити мертві та потемнілі клітини шкіри з верхніх шарів шкіри. Це допомагає зменшити тьмяність і дозволяє вашій шкірі краще відбивати світло, що призводить до помітного сяйва.

Такі процедури час від часу можуть стимулювати вироблення колагену та зменшити темні плями. Існує також багато домашніх пілінгів, які можна придбати, але хімічні пілінги можуть бути жорсткими, тому купуйте їх після консультації з дерматологом.

Хімічний пілінг оновлює поверхню шкіри та зменшує інтенсивність пігментації. Як і інші шкірні процедури, пілінг також потребує трьох-шести процедур з інтервалом у три-чотири тижні, щоб отримати результати.

5. Вітамін С

Однією з ключових засобів у вашому арсеналі засобів для догляду за шкірою для боротьби з гіперпігментацією має бути вітамін С. Він має безмежні переваги, зокрема освітлює та відновлює шкіру, одночасно стимулюючи вироблення колагену.

Вітамін С допомагає розщепити та освітлити вже наявні пігментні плями та запобігає утворенню темних плям у майбутньому.

6. Ретинол

Ретинол (вітамін А) зменшує постзапальну гіперпігментацію, збільшуючи швидкість обміну клітин шкіри. Це означає, що це дозволяє вашій шкірі позбавлятися від старих клітин, які закупорюють пори, і спонукає їх утворювати нові клітини.

Одним із найпоширеніших типів гіперпігментації є постзапальна гіперпігментація, спричинена забитими порами та акне. Отже, важливим фактором для освітлення та вирівнювання тону шкіри є очищення пор і стимуляція регенерації клітин.

Відвідайте свого дерматолога, щоб отримати правильну концентрацію ретинолу для себе.

7. Лазери

Пігментація у другому шарі шкіри майже схожа на татуювання. Його важко позбутися.

Лазери використовують слабке тепло та енергію, щоб розщепити частинки пігменту в шкірі, таким чином усуваючи темну пігментацію. Ваш дерматолог або лазерний технік найкраще підкаже вам, яке лікування вам потрібно.

Як і в інших процедурах, для досягнення найкращих результатів передбачте шість або більше процедур з перервою в три-чотири тижні між кожним сеансом.

Як запобігти гіперпігментації прищів?

Як правило, щоб запобігти гіперпігментації вугрів, необхідно запобігти появі прищів, але це не завжди можливо. Подальший крок — якнайшвидше вилікувати прищі.

Ось кілька способів запобігти гіперпігментації вугрів:

1. Лікуйте прищі, а також темні плями

У порівнянні з прищами темні плями залишаються довше. Тому важливо також лікувати прищі. Коли ви позбудетеся прищів, ви покінчите з тим, що викликає темні плями.

2. Лікуйте прищі на ранній стадії

Згідно з кількома дослідженнями, ви можете запобігти загостренню прищів, якщо лікувати їх на ранніх стадіях. Якщо лікування розпочато на помірній та важкій стадії, є більша ймовірність розвитку пігментних плям.

3. Ніколи не лопайте прищі

Ви збільшуєте ймовірність появи слідів або шрамів, якщо виколупуєте, лопаєте або видавлюєте прищ.

4. Використовуйте продукти, які не забивають пори

Однією з причин висипань можуть бути ваші засоби догляду за шкірою. Продукти з високим вмістом олії, такі як масло ши або масло какао, можуть закупорити пори, а закупорені пори призведуть до появи прищів.

5. Будьте обережні зі своєю шкірою

На жаль, ви не зможете позбутися прищів або пігментації. Чим жорсткіше ви, тим гірше для вашої шкіри. Важко повірити, але скрабування може погіршити стан прищів. Згідно з наукою, ніжний догляд за шкірою – це те, що вам потрібно, щоб очистити прищі.

6. Не використовуйте важкий макіяж, щоб приховати сліди

Незважаючи на те, що макіяж є ефективним засобом приховати вади, він також призводить до появи нових. Подібно до масла какао та масла ши, макіяж також закупорює пори. Виберіть мінеральну косметику або легкі продукти.

Скільки часу потрібно, щоб гіперпігментація прищів зникала?

Хороша новина полягає в тому, що пігментація з часом зникає. Час, необхідний для згасання, залежить від інтенсивності та глибини травми. Деякі плями можуть зникнути протягом місяця, а іншим потрібно до року.

Щоб відчути час одужання, подумайте про постзапальну гіперпігментацію, спричинену акне, як про рану, яка з часом рубцюється.

Ваша шкіра змінюється щодня. Щодня у вас ростуть нові клітини шкіри, які витісняють старі. Середній цикл цього процесу становить 30 днів, і, отже, залежно від тяжкості, гіперпігментація, викликана акне, може зникнути всього за місяць.

Пам’ятайте, навіть якщо шкіра оновлюється за 30 днів, вона зберігає приблизно 20% свого колишнього характеру. Коли у вас залишилося 20% пігментованих клітин, виправлення пігментації займає більше часу.

Висновок

Коли ви будете готові почати лікування, у вас буде багато варіантів. Єдине, що вам потрібно, це терпіння. Існує кілька способів лікування гіперпігментації після акне. Що б ви не вибрали, для цього потрібен час. Ключовим є постійне та послідовне лікування.

Ваш дерматолог також може допомогти вам знайти правильний засіб для вашої шкіри.