Що може зіпсувати вам настрій за лічені секунди після погляду в дзеркало? Так, прищі можуть як дратувати, так і мучити.

Ми розуміємо, що ви хотіли б або позбутися їх, або приховати. Хоча загальновідомо, що макіяж може легко приховати прищі, що ви можете зробити, щоб приховати прищ без макіяжу? Читайте далі, щоб дізнатися!

Що викликає прищі?

Прищі - Як приховати прищі?

Прищ — це невелика пухлина на шкірі, схожа на пухир. Це викликано надмірною секрецією шкірного сала з ваших сальних залоз. Він закупорює пори шкіри, що призводить до набряку поверхні шкіри. Прищі здебільшого виникають у період статевого дозрівання, коли в організмі відбуваються значні гормональні зміни.

Ці гормональні зміни змушують ваші шкірні залози виробляти додаткову кількість шкірного сала, яке згодом закупорює пори шкіри. З цієї ж причини у багатьох жінок з’являються прищі під час місячних і вагітності. Але прищі можуть з’явитися на будь-якому етапі вашого життя. Зазвичай він з’являється на обличчі, грудях, плечах і спині. Вульгарні вугрі (захворювання шкіри, яке закупорює волосяні фолікули) є однією з основних причин появи прищів. Багато молодих дорослих і підлітків проходять через цей стан. Але ризик зменшується, коли ви досягаєте 25 років.

Фактори, що викликають спалах прищів

1. Не очищайте шкіру належним чином

2. Надмірне перебування на сонці

3. Використання шкідливих хімічних продуктів

4. Використання жорсткого мила на обличчі

5. Вживання шкідливої ​​їжі

6. Недолік зволоження

7. Недостатнє вживання води

8. Лягати спати з макіяжем

9. Деякі види ліків

10. Стрес

Які бувають різні типи прищів?

А. Вайтхедс:

Це маленькі пухирі кольору шкіри, які залишаються під шкірою. Ви можете побачити лише білий гній, що зберігається всередині пухиря. Зазвичай білі прищі з’являються на лобі, носі та підборідді.

B. Чорні точки:

Це також невеликі горбки, які з’являються на Т-зоні, наприклад, на лобі, носі та підборідді. Вони чорного або коричневого кольору, а пори залишаються відкритими. Ви можете побачити мертві клітини шкіри та бруд у відкритих порах.

C. Кістозні прищі:

Це найсерйозніший тип прищів, який також викликає біль. Щоб позбутися від них, потрібна медична допомога.

D. Папули:

Папули — це невеликі тверді горбки на шкірі рожевого кольору.

E. Пустули:

Вони добре помітні на поверхні шкіри. Вони наповнені гноєм і мають червоний колір.

F. Вузлики:

Подібно до папул, вони трохи більші за розміром. Вони можуть викликати біль.

Прищі - Як приховати прищі?

Як приховати прищі за допомогою макіяжу та без нього?

З методами макіяжу

1. Консилер:

Консилер – один із найулюбленіших засобів макіяжу, який допомагає приховати будь-які нерівності, плями, прищики та шрами на шкірі. Він також може приховати темні кола під очима, нерівний тон шкіри та плями. Коректори можна придбати в будь-якому косметичному магазині. Коректори можуть бути рідкими, твердими або навіть у формі порошку.


Вибирайте засіб відповідно до свого типу шкіри.

Нанесіть консилер на палець або скористайтеся аплікатором, який додається до продукту. Якщо ви купуєте консилер, що обертається, або консилер, використовуйте його, дотримуючись інструкцій на упаковці. Рол-он слід наносити безпосередньо на прищ. Для консилерів-стіків ви можете промокнути їх кінчиком пальця та нанести на прищі.

2. Коректор кольору:

Прищі викликають почервоніння шкіри, що виглядає дивно, особливо на обличчі. Ось тут може допомогти коректор кольору. Незважаючи на те, що коректори можуть приховати нерівності шкіри, коректори кольору справляються краще.

Придбайте ручку-коректор зеленого кольору, щоб позбутися почервоніння. Ці ручки зазвичай мають шпильку, яка полегшує завдання. Після того, як ви використали колірний коректор, нанесіть трохи основи на область, щоб повністю приховати прищ.

Без методів макіяжу

1. Кубики льоду:

Один із найпростіших, але корисних прийомів, як позбавитися від прищів, — це лід. Кубики льоду збільшують тиск у ваших кровоносних судинах і на деякий час зменшують вигляд прища.

Візьміть м’яку тканину і покладіть в неї кубики льоду. Переконайтеся, що кубики льоду повністю загорнуті в тканину. Нанесіть його на прищ на кілька хвилин. Це покращить текстуру прища на кілька годин.

2. Точкове лікування:

Точкові процедури проводяться, щоб замаскувати плями на обличчі. Він містить інгредієнти для боротьби з прищами, такі як саліцилова кислота, пероксид бензоїлу, сірка, місцеві ретиноїди тощо. Точкове лікування зменшує почервоніння, викликане прищами. Це також зменшує біль.

Точкове лікування також може розширити закриті пори шкіри та усунути закупорку. Але це підходить лише для невеликих папул і пустул. Це може не дати відповідних результатів для вузликів і кістозних прищів.

3. Зволожувач або креми:

На ринку доступні зволожуючі засоби та креми з тонованою текстурою та тілесним кольором. Ви можете застосувати це, щоб приховати свої прищі. Це не тільки зволожить шкіру, але й приховає прищі під тонованим зволожуючим кремом.

4. Пластирі від прищів:

Пластир від прищів – дуже простий спосіб приховати прищі. Ці пластирі виготовлені з гідроколоїду. Ви також можете використовувати його для невеликих ран. Гідроколоїд буде працювати як пов’язка на рану. Це висмоктало б гній, що накопичився всередині вашого прища, і покращило б стан вашої шкіри.

5. Аксесуари та зачіски:

Ви можете максимально використати свої аксесуари, щоб приховати прищі. Прищі під бровою або в області очей можна приховати за сонцезахисними окулярами, якщо ви виходите на вулицю вдень. У випадку, якщо у вас є прищі на лобі, чубчик на лобі врятує ситуацію.

6. Маска:

Маски нещодавно поповнили список. Оскільки вірус корони змушує нас носити маски щоразу, коли ми виходимо на вулицю, це, природно, допомагає приховати будь-які прищі або вугри на нижній частині вашого обличчя.

Які ускладнення виникають, коли ви приховуєте прищі за допомогою макіяжу?

Ваш макіяж іноді може стати причиною появи прищів. Багато людей переживають захворювання шкіри, яке називається acne cosmetica [ 6 ], що означає, що прищі/акне з’являються через макіяж. Якщо прищі на вашій шкірі з’явилися через макіяж, приховування прищів за допомогою макіяжу може погіршити стан.

Шкіра, схильна до появи прищів, зазвичай чутлива. Ви можете відчути роздратування, свербіж і іноді печіння. Це може погіршити стан вашого прища та призвести до нових висипань. Однак експерти стверджують, що наносити косметику на прищі можна тільки в тому випадку, якщо ретельно підбирати засоби відповідно до типу шкіри.

Поради щодо використання макіяжу, щоб приховати прищі

1. Купуйте безпечні продукти

Припиніть використання агресивної косметики на хімічній основі, яка спричиняє висипання. Купуйте косметичні засоби, перевірені на алергію та не комедогенні. Перевірте також термін придатності на етикетці. Прострочена косметика небезпечна для шкіри.

2. Очистіть обличчя

Використовуйте засіб для вмивання не менше двох разів на день. Раз на тиждень робіть пілінг шкіри обличчя, щоб видалити всі мертві клітини шкіри. Будьте ніжними під час миття та відлущування. Не перестарайтеся зі скрабом, оскільки це може пошкодити шкіру.

3. Зніміть макіяж перед сном

Використовуйте м’який миючий засіб для макіяжу, щоб видалити весь макіяж. Не пропустіть жодної області. Приділіть особливу увагу Т-зоні та очам. Якщо залишити макіяж на ніч, ви не тільки спричините появу прищів, але й зморшки. Після зняття макіяжу вимийте обличчя засобом для вмивання та нанесіть трохи зволожуючого крему.

4. Очистіть інструменти для макіяжу

Нечисті пензлики та аплікатори для макіяжу можуть бути постійним домом для бактерій і мікробів. Очищайте інструменти після кожного використання. Вимийте їх теплою водою з милом і дайте їм висохнути, перш ніж використовувати їх знову.

Висновок

Прищі дуже турбують і болять. Хоча для повного позбавлення від них потрібен час, приховати їх набагато простіше та займає менше часу. Ми згадували багато способів, за допомогою яких можна приховати прищі, але ці рішення не є постійними.

Ви повинні бути обережними зі своєю шкірою, щоб запобігти подальшій появі прищів. Створіть правильний догляд за шкірою, який вам підходить, і подивіться, чи покращиться стан вашої шкіри. Якщо проблема все ще залишається, зверніться за порадою до дерматолога.