Більшість сучасних людей проводить зі своїм смартфоном багато часу. Згідно з недавнім дослідженнями (U.S. Consumers Time-Spent on Mobile Crosses 5 Hours a Day), практично кожна людина витрачає на ігри, соцмережі та інші додатки по чотири години на день. А це вже 28 годин в тиждень. Цифра виходить чи мала.

П’ять простих кроків як подолати залежність від смартфона

Редактор і письменник Меган Гольштейн спробувала безліч методів щодо подолання смартфоно-залежності. Вона намагалася повністю видалити соцмережі з телефону і навіть робила екран свого iPhone чорно-білим, але всі ці заходи не давали результату. Зрештою, вона склала керівництво, яке складається з п’яти кроків. Ці заходи виявилися найбільш вігідними.

Гольштейн на своєму на своєму досвіді, застерігає вас від наступних помилок:

 • Не знімайте зі смартфона додатки соціальних мереж. Це занадто радикальний крок. Соцмережі все одно потрібні: іноді це єдиний спосіб зв’язатися з людиною. Якщо ви і повидаляєте їх, то рано чи пізно доведеться заново йти в магазин додатків і встановлювати програмки.
 • Не обмежуйте кількість програм на домашньому екрані. Напевно у вас є ті, що ви використовуєте нечасто, але вони також бувають корисними час від часу. Немає сенсу видаляти або ховати такі додатки.
 • Не відмовляйтеся від смартфона зовсім. Перехід на кнопковий телефон позбавить вас багатьох переваг – зручних заміток і менеджерів завдань або карт. Все ж таки смартфони корисні, просто використовувати їх треба з розумом.

Для того, щоб безболісно позбутися від залежності або звести її до мінімуму, необхідно зробити наступне:

1. Розрізняйте корисні додатки від шкідливих

Насамперед вирішите, які програми для вас корисні, а які. Корисні додатки – це, наприклад, банківські програми, калькулятори, календар, карти і так далі. А всякі ігри, соцмережі та додатки для Селфі і накладення фільтрів, швидше за все, шкідливі.

Але це досить індивідуально. Наприклад, для більшості людей Instagram «токсичний», так як забирає багато часу і не приносить ніякої користі. Однак якщо ви працюєте з соцмережами, то Instagram може бути для вас корисний і навіть необхідний.

П’ять простих кроків як подолати залежність від смартфона

Ознаки шкідливого програми:

 • Ви відчуваєте, що бажання відкрити і перевірити його непереборно.
 • Ви жалкуєте, що провели в ньому багато часу.
 • Воно робить ваше життя гірше, а не краще.
 • Воно не приносить практичної користі.

Складіть список корисних і «токсичних» програм на смартфоні, щоб знати, в чому саме себе обмежити.

2. Видаліть дійсно шкідливі програми

Якщо у вас в пам’яті смартфона валяються якісь додатки, які ви взагалі не використовуєте, видаляйте їх. І ніколи не встановлюйте нічого з принципу «раптом коли-небудь стане в нагоді».

П’ять простих кроків як подолати залежність від смартфона

Зважившись видалити додаток, потратьте декілька хвилин свого часу і до того ж деактивуйте пов’язаний з програмою аккаунт, якщо він є. По-перше, так буде менше спокуси встановити програму знову, адже доведеться заново створювати обліковий запис. По-друге, сервіс не буде нагадувати вам про себе, надсилаючи листи в дусі: «Вас давно не було видно, встановіть наш чудовий додаток».

Також. повидаляйте телефонні гри. Звичайно, це приємний спосіб провести час. Обожнюєте гейм – купите ігровий ПК або консоль.

3. Розставте додатки в правильному порядку

Створють папки, та пододавайте туди програми. Наприклад, Facebook, Twitter, Instagram і інші додатки соціальних мереж можуть бути корисними, але тільки іноді. І щоб менше на них відволікатися, їх значки слід заховати якнайдалі.

Перемістіть іконки на другий домашній екран, а потім згрупуйте їх там в папки. Так ви знизите привабливість соцмереж. Раніше, щоб відкрити той же Instagram, вам досить було лише один раз торкнутися смартфона.

Чим довше доведеться відкривати програму, тим менше буде спокуси це робити. Крім того, якщо не тримати малокорисні додатки на домашньому екрані, воно буде менше нагадувати про себе і муляти вам очі.

П’ять простих кроків як подолати залежність від смартфона

Є багато найрізноманітніших способів розсортувати значки на домашньому екрані. Але якщо ви вступили в боротьбу з залежністю від смартфона, вам краще всього підійде спосіб, придуманий веб-дизайнером з Торонто Ейвері Шварц. Ейвері розміщує свої додатки, грунтуючись на тому, наскільки просто їй буде дотягнутися до того чи іншого значка великим пальцем, коли смартфон утримується однією рукою. Найкорисніші програми вона ставить ближче до лівого нижнього кута екрану (вона лівша). А ті, що забирають у неї багато часу, відправляються в верхній правий кут.

Отже, якщо ви правша, розташуйте значки додатків для роботи, навчання і спорту в правий нижній кут екрану. А соцмережі і чати нехай лежать зверху. Чим складніше вам буде дотягуватися до них великим пальцем, тим рідше ви будете їх відкривати.

Після того як ви приховаєте непотрібні додатки десь в папках або в меню, слід розмістити на домашньому екрані дійсно важливі речі. Менеджери завдань, нотатки, поштовий клієнт – все, що дозволяє проводити час з користю.

4. Вимкніть більшість повідомлень

Навіть коли сам клієнт соцмережі захований глибоко в надрах папок і меню, він все рівно продовжує відволікати вашу увагу нескінченними повідомленнями. На щастя, це нескладно припинити.

Також, смартфони можуть відволікати вас і іншим способом – червоними кружечками з лічильником непрочитаних повідомлень, які з’являються на значках на домашньому екрані.

Це корисна штука, коли мова йде про щось термінове. Наприклад, коли пропущене повідомлення говорить про те, що у вас є пропущений виклик і ви повинні передзвонити.

П’ять простих кроків як подолати залежність від смартфона

Якщо хтось відзначить вас на фото в Instagram, навряд чи це зажадає вашої уваги в ту ж хвилину. Але саме це повідомлення буде вас тільки відволікати. Так що слід відключити лічильники непрочитаних нагадувань для незначних додатків.

5. Встановіть корисні додатки

Отже, ви видалили непотрібні і невикористовувані програми, очистили смартфон від іграшок, запроторили соціальні мережі вглиб папок і правильно налаштували повідомлення. Тепер потрібно піти далі і встановити на смартфон що-небудь корисне, щоб після обмеження «токсичних» додатків у вас не виникало почуття порожнечі.

Наприклад, колишні курці намагаються замінити сигарети жуйкою, молоком або заняттями спортом.

Точно так само і з смартфоном. Коли відчуваєте, що бажання позаліпати в екран непереборне, щоб не противитися – просто користуйтесь не соцсетямі, а більш корисними речами, наприклад додками для вивчення язиків або читанням книжок на смартфоні.

 • П’ять простих кроків як подолати залежність від смартфона

  Пишу про речі, які допомагають жити простіше, краще і веселіше, мотивації, відносини, соціальні проблеми і пастки мислення. І, звичайно, перевіряю поради на собі. Вибираю для статей перевірені джерела інформації.

  View all posts