Ви коли-небудь хотіли, щоб була чарівна паличка, яка могла б зупинити ваше старіння? Ми це цілком розуміємо. Ніхто з нас не є великим шанувальником зморшок і тонких ліній на нашій шкірі.

Однак це природний процес, і його неможливо повернути назад, якщо ви не виберете щось на зразок ботокса. Тож давайте обговоримо, як можна старіти, як добре вино, і довше зберігати молодість шкіри. Що ще важливіше, що ви можете зробити, щоб запобігти передчасному старінню?

Природний процес старіння

Старіння - Як зробити шкіру молодшою?

Коли ми старіємо, верхній шар шкіри – епідерміс – починає тоншати. Через це шкіра виглядає напівпрозорою та блідою, що може зробити видимими кровоносні судини під шкірою. Ці кровоносні судини також стають крихкими, що може спричинити легкі синці або кровотечі.

У процесі, який називається фотостарінням, сонячні ультрафіолетові промені впливають на волокно шкіри, яке називається еластином.

Сила тяжіння також спричиняє обвисання шкіри навколо брів і очей. Ваші тонкі зморшки та звичні лінії руху м’язів обличчя, такі як зморшки сміху та гусячі лапки, стають більш помітними. Оскільки підшкірний шар жиру також починає стоншуватися з віком, він забезпечує меншу ізоляцію та захист від зовнішніх факторів, таких як погода та травми.

Які ранні ознаки старіння?

Найпершими ознаками старіння є тонкі лінії та зморшки. Тонкі зморшки можуть з’явитися вже в 20 років. У 30 років зморшки, викликані виразом нашого обличчя, наприклад, зморшки від сміху або нахмуреного лоба починають поглиблюватися. У 40 років шкіра починає більше обвисати і втрачає свої підтягнуті та пружні властивості.

Старечі плями також починають з’являтися разом із фотостарінням. Це плоскі коричневі плями, які здебільшого спостерігаються на тильній стороні долонь, обличчі, руках і стопах. Зазвичай вони більш помітні на людях зі світлою шкірою. Суха шкіра через зменшення вироблення натуральних жирів також є ознакою старіння, крім тьмяної та сверблячої шкіри.

Як повернути назад процес старіння?

Є кілька процедур і простих звичок, які можна прищепити, щоб уповільнити та повернути назад процес старіння. Ось деякі з них:

1. Косметичні процедури для старіючої шкіри

Сьогодні існує кілька хірургічних і нехірургічних способів зупинити процес старіння. Від лазерного лікування та холодної скульптури до наповнювачів і хімічних пілінгів, пластичної хірургії до ботулінічного токсину (ботоксу). Косметична хірургія залишається однією з найпопулярніших форм збереження молодості шкіри. Всі ці процедури повинні проводитися тільки кваліфікованими і досвідченими фахівцями.

2. Догляд за шкірою, що старіє

Процедура очищення, тонізування та зволоження є обов’язковою. Використовуйте сонцезахисні та антивікові креми, щоб зменшити появу тонких ліній і зморшок. Ви навіть можете вибрати продукти з натуральними оліями, такими як абрикосова олія, щоб зменшити зморшки. Використовуйте крем під очима, щоб позбутися тонких зморшок і темних кіл.

3. Найкращі продукти, які уповільнюють процес старіння

Дотримуйтеся дієти, яка багата складними вуглеводами, такими як цільні зерна, листові зелені овочі та фрукти, нежирні молочні продукти та нежирне м’ясо. Ви також можете включити оральні добавки, які містять антиоксиданти, такі як вітамін С.


Старіння - Як зробити шкіру молодшою?

4. Домашні засоби

Ви можете нанести гель алое вера, розтертий стиглий банан або сирий яєчний білок. Натуральні олії та вітаміни в банані живлять шкіру; стимулятори колагену в алое віра та яєчному білку зменшують появу зморшок. Застосування кокосової олії першого віджиму також є ефективним.

5. Вправи

Аеробні вправи, такі як плавання, кардіотренування, ходьба або навіть йога, можуть змусити вас виглядати на роки молодшими. Зосередьтеся на корпусі та хребті для міцнішого тіла та прямої постави. Якщо ви почнете з молодого віку, ви довше виглядатимете молодшим.

Поради проти старіння

  • Щоб виглядати та почуватися молодшими, уникайте стресу, який може збільшити присутність окислювачів у вашій шкірі, що зробить вас старшими.
  • Медитація, йога, регулярні фізичні вправи, повноцінний сон і відпочинок є обов’язковими для того, щоб виглядати молодше.
  • Тримайтеся подалі від сонця або використовуйте сонцезахисний крем кожного разу, коли виходите на вулицю.
  • Вибирайте регулярні салонні процедури, такі як догляд за обличчям, зволожуючі маски та відлущування, щоб шкіра виглядала молодшою.
  • Носіть захисний одяг, який закриває вашу шкіру від сонця та обмежує ваш вплив яскравого сонячного світла.

Яких продуктів слід уникати, щоб запобігти передчасному старінню?

Певна їжа може змусити вас виглядати та почуватися старше. Цукор є головним винуватцем процесу старіння. Тому скоротіть споживання цукру в усіх його формах. Уникайте насичених продуктів з високим вмістом трансжирів і холестерину. Також зменшіть кількість солі в їжі. Їсти меншими порціями також легше для вашого організму.

Які наслідки старіння?

Уповільнення, сиве волосся, зморшки, скутість і уповільнення роботи мозку – це деякі наслідки старіння. Крім того, вплив навколишнього середовища пошкоджує нашу ДНК; відсутність достатньої кількості антиоксидантів для усунення пошкоджень призводить до окисного стресу та передчасного старіння.

Як і у всьому іншому, якщо ви пам’ятаєте про те, що ви їсте та наносите на шкіру, процес старіння можна уповільнити. Вправи та добавки можуть навіть допомогти певною мірою змінити це природним шляхом. Для більш молодої шкіри є також кілька косметичних варіантів, які можна зробити. Повідомте нам, що ви вибрали.