Якби існував спосіб замінити ламкість волосся сильним волоссям, чи були б ви першими в черзі? Що ж, досягти та підтримувати здорове волосся без ламкості – це не підла справа. Щоб відновити природну силу волосся, потрібне постійне здорове харчування та правильний режим догляду за волоссям.

У цій статті ми пояснили, чому волосся ламається, як з цим боротися та поради, як зберегти здоров’я волосся.

Що таке ламкість волосся?

Ламкість волосся - Які симптоми ламкості волосся?

Ваше волосся складається з лусочок. Кожне пасмо волосся має лусочки, що перекриваються, що запобігає ламкості волосся. Коли ці лусочки стають слабкими, це призводить до ламкості волосся, яка зазвичай відбувається на стрижнях. Це може зробити ваше волосся надзвичайно сухим, кучерявим і схильним до посічених кінчиків.

Чому моє волосся ламається?

Причин, чому ваше волосся ламається, може бути кілька: від способу життя до захворювань. Ось деякі з найпоширеніших причин:

1. Неправильна дієта

Обмежені дієти насправді можуть завдати вашому волоссю більше шкоди, ніж користі. Переконайтеся, що ви отримуєте достатню кількість поживних речовин, вітамінів і мінералів, які сприяють здоров’ю волосся та шкіри. Деякі життєво важливі поживні речовини включають залізо, цинк і фолієву кислоту. Також споживайте продукти, багаті антиоксидантами та білками.Примітка:


Розлади харчування також можуть сприяти ламкості волосся. 


Людина з розладом харчування може не споживати потрібну кількість поживних речовин, необхідних для волосся. 


Це може обмежити його правильний ріст, і тому ви можете помітити, що ваше волосся легко обламується.

2. Сухість

Сухе та ламке волосся схильне до пошкодження та ламкості. Ряд факторів, які можуть погіршити цей стан, включають використання агресивних засобів, занадто часте миття волосся шампунем і миття його гарячою водою. Невикористання кондиціонера після очищення шкіри голови також може сприяти сухості та ламкості.

3. Занадто жорстке чищення

Занадто сильне розчісування може призвести до того, що пасма волосся поламаються. Він також може вирвати волосся з корінням, пошкодивши його. Американська академія дерматології рекомендує обережно розчісувати волосся лише тоді, коли вам потрібно його укласти, виходячи на вулицю. 100 інсультів на день – це міф.

4. Інструменти для укладання, які виділяють тепло

Піддавання волосся екстремальним температурам може призвести до того, що лусочки розпадуться та зламаються. Уникайте занадто частого використання таких засобів. Нехай ваше волосся дихає. Інвестування в термозахисний засіб також може запобігти пошкодженню волосся цими засобами.

5. Занадто часта хімічна обробка волосся

Хімічні процедури, такі як розслаблення, фарбування або хімічна завивка, можуть спричинити його ламання. Занадто часта хімічна обробка волосся означає піддавати його шкідливим хімічним речовинам і навіть нагріванню, яке може значно пошкодити його. Якщо ви обробили волосся хімікатами, радимо уникати цього принаймні протягом 6-7 місяців.

6. Не дозволяйте йому висохнути природним шляхом

Важливо, щоб волосся висохло природним шляхом, щоб уникнути довгострокового пошкодження. Ваше волосся знаходиться в уразливому стані, коли ви виходите з душу. Розтирання волосся рушниками або використання тепла може пошкодити ваше волосся.

7. Занадто часто зав’язуйте волосся

Крім простого висмикування волосся від коренів, регулярне зав’язування волосся також може призвести до того, що воно заплутується та легко ламається. Залишити його вільно зав’язаним – найкращий спосіб підійти до повсякденного режиму.

8. Гіпотиреоз

Гіпотиреоз – це стан, при якому ваша щитовидна залоза утримується від вироблення належної кількості тиреоїдних гормонів. Гормони щитовидної залози життєво важливі для росту волосся. Нестача гормонів щитовидної залози може призвести до пошкодження волосся і навіть його втрати.

Як дізнатися, що у мене ламке волосся?

  • Якщо ви помітили посічені кінчики, ймовірно, у вас проблема ламкості волосся.
  • Перевірте, чи не випадає волосся. Маленькі, короткі та зламані шматочки волосся можуть означати, що ви маєте справу з проблемою ламкості.
  • Якщо ваше волосся здається занадто сухим, швидше за все, ви маєте справу з проблемою ламкості.
  • Здорове волосся не сплутується легко. Якщо ваше волосся плутається і вам важко розчісуватися, можливо, ви маєте справу з проблемою ламкості.
  • Як виглядає ваше волосся на маківці порівняно з шиєю? Якщо ви відчуваєте, що ваше волосся ламке, коли ви проводите по ньому пальцями, можливо, у вас проблема ламкості.

Як лікувати ламкість волосся?

1. Включіть вітаміни в раціон

Ламкість волосся - Які симптоми ламкості волосся?

Вітаміни C, D3 і біотин можуть допомогти зменшити ламкість волосся, покращуючи його здоров’я. Включіть у свій раціон продукти, багаті цими поживними речовинами, для гарного волосся. Вони також доступні у формі добавок, якщо ви не можете споживати такі продукти або маєте дефіцит.

Вітамін С може сприяти виробленню колагену, який відповідає за формування основи кровоносних судин вашої шкіри. Вітамін D3 посилює вироблення кератину, волокнистого білка, з якого складається більша частина волосся. Біотин життєво важливий для покращення росту волосся. Дослідження показують, що його дефіцит може сприяти значному випаданню волосся.

2. Дотримуйтеся правильного догляду за волоссям

Регулярно масажуйте шкіру голови ефірною олією, щоб збільшити приплив крові до фолікулів. Це допоможе зміцнити волосяні фолікули та запобігти ламкості.

Шампуні допомагають очистити шкіру голови, що є життєво важливим для позбавлення від надлишків жиру. Рекомендується використовувати його принаймні двічі або тричі на тиждень. Після миття шампунем додайте кондиціонер, оскільки він живить ваше волосся, зберігаючи його гладким і легким у догляді. Після миття дайте волоссю висохнути природним шляхом.

3. Глибоко кондиціонуйте волосся

Глибоке кондиціонування забезпечує ваше волосся такими необхідними протеїном і поживними речовинами. Це допомагає зміцнити ваше волосся та проникнути поживні речовини глибоко в стрижень для відновлення пошкодженого волосся. Регулярне глибоке кондиціонування зробить ваше волосся м’якшим і без ламкості.

Ви можете купити готовий глибокий кондиціонер, розроблений спеціально для вашого типу волосся, або спробувати ці домашні засоби:

A. Кокосова олія

Кокосова олія життєво необхідна для підтримки зволоження волосся. Він містить лауринову кислоту, яка є протигрибковою. Це може зменшити симптоми, пов’язані з лупою та іншими подібними інфекціями шкіри голови. Це, у свою чергу, допомагає зменшити поломку.

B. Касторова олія

Рицинова олія містить рицинолеву кислоту, яка сприяє збільшенню кровотоку до шкіри голови. Кровообіг має важливе значення для додання сили вашим волосяним фолікулам.

C. Яєчна маска

Яйця є багатим джерелом білка, який надає волоссю силу. Регулярне застосування яєць може захистити ваше волосся від завивки та зменшити ламкість. Вони також містять антиоксиданти та мають протизапальні властивості, які допомагають зменшити пошкодження.

D. Яблучний оцет

Яблучний оцет необхідний для зміцнення пошкодженого волосся. Володіє pH-балансуючими властивостями, які є життєво важливими для підтримки здоров’я шкіри голови. Яблучний оцет також має протигрибкові властивості, які допомагають зменшити симптоми, пов’язані з лупою, такі як сухість і лущення. Загалом це зберігає ваше волосся м’яким і не ламається.

4. Спробуйте змішати ефірні олії з олією-носієм

A. Ефірна олія мигдалю

Ця олія містить олеїнову кислоту, лінолеву кислоту та інші сполуки, які допомагають зберегти вологу та баланс ліпідного обміну у вашому волоссі. Це допомагає зменшити ламкість і пом’якшити волосся.

B. Ефірна олія ромашки

Протизапальні та зволожуючі властивості цієї олії роблять її ефективною для зменшення ламкості. Це може допомогти лікувати запалення шкіри голови, викликане грибковими інфекціями, і сприяти зволоженню волосся.

Як запобігти ламкості волосся?

  • Регулярно та обережно мийте волосся шампунем і доглядайте за ним. Не тріть занадто сильно.
  • Уникайте використання грубого рушника для сушіння волосся.
  • Уникайте занадто часто зав’язувати волосся.
  • Дотримуйтеся правильної збалансованої дієти, багатої необхідними поживними речовинами.
  • Дозвольте своєму волоссю якомога частіше висихати природним шляхом.

Яка різниця між випаданням і ламкістю волосся?

Випадіння волосся

Випадіння волосся – це стан, який виникає, коли волосся випадає від коренів. У кожного з нас випадає до 100 пасом на день. Однак певні умови можуть спричинити втрату надмірної кількості волосся. Ці стани включають алопецію, гіпотиреоз та інші захворювання.

Ламкість волосся

Якщо ваше волосся сухе та ламке, ви можете помітити, що воно ламається від стрижня. Ламкість волосся не викликає облисіння. Це можна визначити за посіченими кінчиками, кучерявому волоссю та грубій текстурі. Зазвичай ламкість волосся не є такою серйозною причиною для занепокоєння порівняно з випаданням волосся. Це також можна легко вирішити.

Висновок

Сухе, кучеряве та грубе волосся може означати, що у вас ламкість. Спосіб життя, медичні та інші подібні фактори можуть сприяти ламкості волосся. Щоб запобігти його ламкості, важливо доглядати за волоссям.